7 Günlük Hurma Diyeti Listesi
  1. Anasayfa
  2. Diyet Listesi

7 Günlük Hurma Diyeti Listesi

0

7 günlük hurma diyeti listesi sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Eğer hızlı bir şekilde kilo vermek ancak bunu sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsanız hurma yoğurt diyeti listesi sizin için en iyi yöntem olabilir. Bu diyet kişinin metabolizmasına bağlı olarak bir hafta da 5 kilo ile 7 kilo arasında zayıflamanızı sağlayabilir.

Hurma diyeti çok fazla kişi tarafından tercih edilen diyetlerden birisidir ve özellikle pandemi de karantinada fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olacak diyetlerin başındadır. Ancak yoğurt ile hurmanın bir arada olduğu bir haftalık hurma diyeti nasıl yapılır veya bu diyetin listesi ne şekildedir. Özellikle göbek eriten bu diyetin içeriğini gelin daha iyi tanıyalım.

7 Günlük Hurma Yoğurt Diyeti

7 günde 5 ile 7 kilo arasında zayıflatan hurma doğurt diyeti günde yalnızca 21 hurma ve yoğurt tüketilerek özellikle göbek çevresindeki kiloları vermenizi sağlamaktadır. Bu hurmada da yalnızca hurma, yoğurt ve su tüketilmektedir. Kilo vermenin yanı sıra kabızlık, hazımsızlık sorunlarına da iyi gelen bu diyet hızlı kilo vermek isteyenlerin denemesi gereken diyetler arasındadır. Bilindiği gibi hurma birçok şifaya sahiptir.

Lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük olan ve bu özellikleri ile de kişiyi uzun süre tok tutarak kişiyi zayıflatan hurma, önemli bir role sahiptir. Kabızlık ile hazımsızlığı içerisindeki yüksek fibrin sağlamaktadır. Kalori açısından da dengeli olan bu besin ortalama 42 kaloridir. Günde 21 hurma tüketerek 900 kaloriye yakın besin tüketmiş olacaksınız. Şimdi gelin hurma diyet listesine beraber bir göz atalım.

Hurma diyetinde ara öğünler bulunmamaktadır ancak sınır su ve yeşil çay serbesttir. Günlük tüketim listesi ile şu şekilde olmalıdır:

  • Sabah Kahvaltısı: 7 adet hurma + 1 kase light yağsız yoğurt
  • Öğlen Yemeği: 7 adet hurma ile 1 kase light yağsız yoğurt
  • Akşam Yemeği: 7 adet hurma + 1 kase light yağsız yoğurt

Hurma diyeti yalnızca 7 gün ara verilmeden yapılması gereken bir diyettir. Diyet bitiminde verilen kilo ortalama 5 kilo ile 7 kilo arasında değişim gösterebilir. Ayrıca diyeti uygularken günde en az 40 dakika da yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

7 Günlük Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Hızlı kilo verdiren ve göbek eriten hurma diyeti uygularken her öğün yalnızca 7 adet hurma ile 1 kase light yağsız yoğurt tüketmeli, günlük en az 40 dakika yürüyüş yapmalı ve ayrıyeten bol su tüketmelisiniz. Ayrıca yeşil çay tüketimi de bu diyet süresince sınırsızdır.

Eğer yaptığınız hurma diyetinin etkisini arttırmak istiyor ve kalori alımını biraz daha düşürmek istiyorsanız ayrıca şimdi bahsedeceğimiz işlemi de uygulayabilirsiniz. Diyeti uygularken ertesi gün tüketeceğiniz toplamda 21 adet hurmayı ortadan ikiye bıçakla keserek suya koyun. Suda bekletilen hurmanın bağırsak yumuşatıcı ve ishal yapıcı etkisi artmaktadır. Bu sayede de aslında hurmanın tok tutma özelliği biraz daha artmaktadır.

Kimler Hurma Diyeti Yapabilir?

Yanlış diyet uygulaması kilo vermek isteyen kişilerde ağır sağlık sorunlarına ve problemlerine neden olabilir. Bu yüzden öncelikli olarak hurma diyeti uygulamadan önce mutlaka uzman doktora danışmalısınız. Ancak genel itibariyle kadınlarda bel ölçüsü 88 cm’den daha genişse, erkeklerde ise 94cm’den daha genişse bu diyeti uygulamamalısınız (tabi burada boy etkeni de vardır, eğer boyunuz fazla kısa ve uzunsa bunu da göz önüne almalısınız).

Ayrıca bu diyeti şeker hastaları, hamileler ve ciddi mide sorunları olan kişilerde tüketmemelidir. Bu durumlara benzer özelliklere sahip kişiler öncelikle doktora danışarak hurma diyeti programını uygulayıp uygulayamayacağını danışmalıdırlar.

thumbnail
Önerilen Yazı
Candida Diyeti Nasıl Yapılır?

Hurma Diyetini En Fazla Ne Kadar Uygulayabilirim?

Hurma diyetini en fazla ne kadar uygulayabilirim sorusu özellikle diyeti yapıp etkisini görenler tarafından sorulan bir sorudur. Hurma diyeti 1 haftada sağlıklı kilo vermenize yardımcı her ne kadar olsa da 1 haftadan daha uzun süre uygulanmamalıdır. Bunun nedeni diyetin fazla uygulanması kişinin sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratabilme riskinden kaynaklanmaktadır.

Hurmanın sağlığa yararları saymakla bitmez fakat hurma diyeti işlemini uzun bir süre uyguladığınız takdirde sağlık açısından bazı olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bunun için mutlaka öncesinde diyetisyeninize danışmalı, hangi diyet programı size en uygun ise o programı uygulamalısınız.