Eczanelerde Bulunan Onaylı Zayıflama İlaçları
 1. Anasayfa
 2. Diyet

Eczanelerde Bulunan Onaylı Zayıflama İlaçları

0

Eczanelerde bulunan onaylı zayıflama ilaçları birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Teknolojinin ve sağlık sektöründeki değişim, gelişim ile özellikle ilaç sektöründe zayıflama konusunda çıkan ilaçlar son dönemlerde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Egzersiz yapmak elbette ki yorucudur. Hele kilo vermek isteniyorsa bu söz konusu egzersizler sürekli ve düzenli bir şekilde yapılmalı, bunun yanında ise beslenmesine de dikkat etmelidir. Bu yüzden birçok kişi zayıflamak için kolay yöntemlerin arayışına girmektedir.

Zayıflatan ilaçlar tam bu noktada oldukça merak edilmekte ve talep edilmektedir. Zayıflatma ilaçları genelde kişinin metabolizmasını etkileyerek kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Bu ilaçlar diyetisyenler tarafından metabolizma düzenleyici ilaç olarak hastalarına önerilip reçete ile verilebilmektedir.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama İlaçları

Piyasa da çok fazla onay olmadan, diyetisyene danışılmadan insanlara satılan ilaçlar mevcuttur. Bu yüzden zayıflama ilacı olarak satılan ilaçların sağlık bakanlı onaylı zayıflama ilacı olduğundan emin olunmalıdır. Eczanelerde satılan zayıflama ilaçları Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflama ilaçları olduğu için konu da endişe etmenize gerek yoktur.

Bazı zayıflama ilaçları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı adı altında satılmaktadır. Bu ürünler zayıflamak için yararlı mı yoksa zararlı mı durumuna bakılmadan yalnızca içerisindeki maddelerin besin takviyesi olup olmadığına bakılarak verilir. Bu yüzden almış olduğunuz zayıflama ilaçlarının Sağlık Bakanlığı tarafından tescilli olup olmadığına bakmayı ihmal etmeyin. Ülkemizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış eczanelerde satılan yalnızca iki ilaç mevcuttur. Bunlar ;

 • Exodex
 • one a day weight smart”
 • Xenical Forte
 • Thincal
 • Wanabi Forte gibi ilaçlardır.

Bu ilaçlar uzman doktorun reçetesi ile yalnızca alınabilen ve eczanelerden tedarik edilen ilaçlardır. Eğer birtakım metabolizmadan kaynaklı sorunlarınız varsa ya da bağırsak problemleriniz varsa ve bu sorunlardan ötürü kilo vermekte güçlük çekiyorsanız, uzman doktorun size bu ilaçları uygun görmesi durumunda düzenli kullanım ile bu sorunların üstesinden gelerek kilo verebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı onaylı Exodex ve One a day weight smart ilaçlarını kullanan hastalar çoğunlukla memnun olduklarını belirtmektedir. Ancak bu ürünler yalnızca doktor gözetimi altında kullanılmalıdır aksi takdirde büyük ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Eğer doktor gözetimi olmadan kullanırsanız veya kullanmanız gerektiği şekilde kullanmazsanız ilaçtan memnun kalamama ihtimaliniz çok yüksektir.

Zayıflama İlaçları Zararlı mı?

Bilindiği kadarıyla zayıflama haplarının %95’i Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylıdır. Bu haplar Sağlık Bakanlığı onaylı olmadığı için içerikleri bilinmemektedir. Ancak bu zayıflatan ilaçlar kullanan kişilerde metabolizmanın olağanın dışında çalışmasını ve bundan dolayı da kişilerde tansiyon, mide bulantısı, kalp çarpıntısı gibi etkiler yarattığı görülmektedir. Bu yan etkiler her ne kadar ufak gibi görünse de aslında felce ve ölüme kadar yol açabilmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı zayıflatma ilaçları uzman hekim onayı ve gözetiminde kullanılması gerekirken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı zayıflatma hapı adı altında satılan ilaçlar tüketilmemelidir. Bu hapların kullanılması durumunda sonuçlar ölüme kadar varacak etkiler kendini gösterebilir.

En iyi Nasıl Zayıflanır?

Eğer soru en iyi nasıl zayıflanır olursa birçok yanlış bilgi de beraberinde gelmektedir. Zayıflamak isteyen kişilerin en sık yaptığı hataların başında gelen öğün atlama hem kilo alımını arttırır hem de kilo verme sürecini olumsuz etkiler. Şimdi gelin sağlıklı bir şekilde en iyi nasıl zayıflanır madde madde bir bakalım.

 • Eğer kilo vermek istiyorsanız kesinlikle öğün atlamamalısınız. Özellikle günün en önemli öğünü olan kahvaltı mutlaka yapılmalıdır. İyi ve sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlamak metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olacaktır.
 • Bol su içmek kilo verme sürecinde çok önemlidir. İçtiğiniz suya limon veya portakal suyu ile kabuğu, salatalık dilimleri ekleyebilirsiniz. Unutmayın, yetersiz su tüketimi metabolizmayı yavaşlatır. Bu yüzden günde 2 ile 2,5 litre aralığında su içmeye özen gösterin.
 • Yeşil çay yağ yakmayı hızlandırırken sütsüz filtre kahve metabolizma aktivatörüdür. O yüzden severek tüketmeye çalışın.
thumbnail
Önerilen Yazı
Eritritol Tatlandırıcı Güvenli mi?
 • Yemeğe salata ile başlamak midede doluluk yaratır. Böylece daha az yemek tüketirsiniz.
 • Yediğiniz yemeği iyi çiğnemek hızlı kilo vermede yardımcı olacaktır.
 • Proteine beslenme düzeninizde ağırlık verin.
 • Şekeri hayatınızdan çıkarın. Şeker kilo verme sürecinizi olumsuz etkiler.
 • Kızartma tüketmeyin.
 • Kaliteli bir uyku çekin.
 • Lifli besinler tüketmeye özen gösterin.
 • Kan tahlili yapın ve vitamin takviyeleri kullanın.