1. Ana Sayfa
 2. Diyet
 3. Leslie ile Zayıflayanlar

Leslie ile Zayıflayanlar

Leslie ile zayıflayanlar bir hayli fazladır. Lesli, kulağa bir diyet yiyecek gibi geliyor ise de, evde yapılacak kolay ve etkili bir egzersizi ifade etmektedir. Spor salonuna para harcamak istemiyorsanız ve evde zayıflama yolları arıyorsanız Leslie ile kilo verme yöntemi size hitap etmektedir. ‘Yaşamak için yürü!’ sloganı ile ortaya çıkmış olan bu uygulama şimdi dünya çapında âdetâ bir akım gibi yayılmıştır.

Özellikle pandemi döneminde evden çıkmadan spor yapmak bir zorunluluk hâline gelmiştir. İşte Leslie bu noktada imdadımıza yetişmektedir. Spor salonlarının yokluğunu hissettirmeyecek, bilakis kısa yoldan zayıflamaya destek olacak bu egzersizler aynı zamanda size zindelik verecek, kendinizi dinç hissettirecektir.

Leslie Nedir?

Leslie Sansone adlı bir fitness eğitmeni tarafından sunulan zayıflatıcı egzersizler kısaca Leslie diye anılır. Leslie; kilo verdiren eğlenceli ev sporudur.

Leslie Sansone, Amerika-Pensilvanya’da, 14 Şubat 1962’de doğmuştur. Sporla meşgul olmaya başladıktan bir müddet sonra CBN TV adlı kanalda egzersiz programı sunmaya başlamıştır. Ayrıca eğitim CD’leri ve 4 adet kitap hazırlayarak piyasaya sürmüş, bu da onun dünya çapında meşhur olmasını sağlamıştır.

‘Yürü ve İncel’ programıyla ünlenmiş olan Leslie Sansone, başka pek çok projeye de imza atmıştır. Bu arada Leslie egzersizleri basitçe ‘yürümek’ten ibaret değildir. Bu yürüyüş sırasında 50 tane vücut kası aynı anda çalıştırılmaktadır. Böylece Leslie ile kilo vermek mümkün olmaktadır.

Leslie ile Zayıflama Nasıl Olur?

Leslie zayıflama programı hiçbir masraf yapmanızı gerektirmez. Yalnızca yediğiniz yemek miktarını kontrol altında tutmaya kararlı olmanız ve evinizin bir odasını kendinize ayırabilmeniz yeterlidir. Leslie Sansone tarafından gösterilen ve son derece popüler olan egzersiz hareketleri size ev rahatlığında kilo verme imkânı sunar.

Mühim olan hareketlere konsantre olabilmeniz ve istikrarlı bir şekilde her gün tekrarlamanızdır. Bu programlar paranızın cebinizde kalmasını sağlarken pratik bir şekilde zayıflama fırsatı tanıyacaktır.

Leslie egzersizleri kısa zamanda yağ yakımını amaçlar. Leslie ile bölgesel zayıflama (karın ve bacak inceltme) konusunda büyük başarı elde edilebilir. Nitekim diyet uzmanları da kilo vermek isteyenlere hızlı tempoda yürümelerini ve buna düzenli olarak devam etmelerini önerir.

Leslie programı da metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Bu kadar az bir süre içinde yaptığınız yürüyüş vücudunuzda sanki kilometrelerce yol yürümüş gibi bir etki uyandırarak ânında kalori yaktırır. Böylece kişi bunları uygularken hem eğlenir, hem de fazlalıklarından kurtulur.

Leslie ile spor yapmak için herhangi bir spor âletine ihtiyacınız yoktur. Yemek öncesi veya sonrası uygulanabilen Leslie eğitim programı, hedeflediğiniz kiloya ulaşma noktasında size oldukça yardım edecektir.

Önerilen Yazı
Leslie Kaç Kalori Yaktırır

Programın sunucusu İngilizce konuşsa da bu, sizin için bir sorun teşkil etmeyecektir. Yapılan hareketleri görerek aynen tatbik etmeniz yeterlidir. Fakat unutulmamalıdır ki programdan fayda görebilmek için dengeli ve sağlıklı beslenmeye de ihtiyaç vardır.

Leslie Egzersizleri Nasıl Yapılır?

 • Yeni başlayanların alışma sürecinde Leslie Sansone 1 Mil videosu uygulamaları önerilir. Bunu 15 gün yaptıktan sonra diğer aşamaya geçilebilir. Zaman problemi olup da uzun egzersizler için vakti olmayanlar da bunu tercih edebilir.
 • 40 dk süren Leslie Sansone 3 Mil videosu da sıklıkla uygulanmaktadır. Önce yavaş başlayıp ardından hızlanan ve sonunda yine yavaşlayarak esneme hareketleriyle biten bu program 1. etabı geçenler için idealdir.
 • Bunun ardından da Leslie Sansone 5 Mil videosu uygulanabilir.

Leslie Egzersizi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Leslie egzersizi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli kural düzenli bir şekilde uygulamaktır. –Deyim yerindeyse- kafanıza estiği zaman yapmanız hiçbir işe yaramamasıyla sonuçlanacaktır.
 • Programın çıplak ayakla değil ayakkabıyla uygulanması tavsiye edilir. Aksi takdirde ayaklarınızın acıması ve nasırlar oluşması muhtemeldir. Üstelik ayakkabıyla yürüyüş yapmak bacakların incelmesinde daha tesirlidir.
 • Egzersizler programda gösterildiği gibi yapılmalıdır.
 • Sağlıksız besinlerden uzak durulmalı, bol su tüketimine özen gösterilmelidir.
 • Uyku düzenine dikkat edilmelidir.
 • Çok aç veya çok tok karna egzersiz yapılmamalıdır. Yemekten 1 saat sonra yapılması uygundur.
 • Egzersizden 15 dakika evvel su tüketimi sonlandırılmalıdır. Fakat egzersiz sırasında ara ara su içilmelidir.
 • Bacaklarınızı arkaya iterken, dizlerinizi karnınıza doğru çekerken, yürüdüğünüz esnada tekme atarken vb. dik durmanız ve tüm ağırlığı bel bölgesine vermemeniz lâzımdır.
 • Vücut, spor öncesi ısınma hareketleri ile egzersize hazırlanmalıdır.
 • Spordan sonra soğuma hareketleri yapılarak kasların gevşemesi sağlanmalıdır.
 • Egzersiz sırasında doğru nefes-alıp verme teknikleri kullanılmalıdır. Bu, daha iyi motive olmak ve daha güzel sonuç almak için önemlidir.
 • Karbonhidrat ve şeker alımı kısıtlanmalıdır.

Leslie Faydaları

 • Leslie egzersizi yapmak için para harcamanız, spor salonuna gitmeniz gerekmez. Evinizin konforunda Leslie ile zayıflamak sizin için çok eğlenceli ve kolay olacaktır.
 • Spor yapmaya fazla zamanınız olmuyorsa, evinizde yürüyüş bandı koyacak yer yoksa veya bütçeniz buna elvermiyorsa Leslie sizin için biçilmiş kaftandır.
 • Leslie 3 Mile programı Amerika başta olmak üzere pek çok ülkede rağbet görmektedir. Yürüyüş gibi her gün yaptığımız olağan bir aktiviteyi enerjik hareketler ile harmanlayan Leslie, yüksek oranda kalori yakmayı sağlar. Yani Leslie zayıflatır mı? sorusuna bu şartlar dâhilinde ‘evet’ diye yanıt verilebilir.
 • Leslie egzersizi yapanlar bunu muntazaman uygulamayı sürdürürlerse kesinlikle faydasını görürler. 3 Mile programı son bulmuş olsa da Walk at Home sayesinde yayınlanmaya devam etmektedir.
 • Leslie videoları Youtube üzerinden de izlenebilir. Walk at Home by Leslie Sansone adlı kanaldan tüm teknikler öğrenilebilir.

Leslie ile zayıfla derken onun Youtube kanalını da tavsiye etmemiz gerekmektedir. Leslie egzersiz videoları bu linkten izlenebilir. Leslie Türkçe dublaj videoları olmasa da gördüğünüzü aynen tatbik etmeniz kâfi gelecektir.

Leslie Kaç Kalori Yaktırır?

Leslie ile kaç kilo verilir? sorusu kişinin fiziksel özelliklerine, yaşına, cinsiyetine, beslenme düzenine ve bu egzersizi nasıl tatbik ettiğine göre değişir. Bununla birlikte kilonuzun 60-80 arasında olduğunu ve herhangi bir rahatsızlığınızın bulunmadığını varsayarsak haftanın 5 günü 3 mil egzersizini uyguladığınız takdirde 2 kilo verebileceğiniz söylenebilir.

Leslie ne kadar kalori yaktırır? diye merak edenler aşağıda bildirilen genel ölçüleri baz alabilirler:

 • 5 dakikalık Leslie 43 kalori harcatır.
 • 10 dakikalık Leslie 86 kalori yaktırır.
 • 15 dakikalık Leslie 129 kalori harcamanızı sağlar.
 • 30 dakikalık Leslie sonrası 257 kalori yakılmış olur.
 • 1 saatlik Leslie uygulamasının ardından 514 kalori harcanır.
 • 2 saatlik Leslie egzersizi 1029 kalori yaktırarak kilo verme sürecine ivme kazandırır.
 • 3 saatlik Leslie egzersizi yapabilirseniz 1544 kaloriden kurtulacağınız söylenebilir.
 • 4 saatlik Leslie egzersiziyle 2058 kalori yakılır.
 • Leslie Sansone 5 mil videosu 70 dakika sürmekte, 8 kilometre yürümeyi sağlamakta ve 360 kalori yaktırmaktadır.

Hangi Leslie Egzersizi Ne Kadar Kalori Yaktırır?

Leslie ile zayıflama hedefiniz varsa hangi egzersiz çeşidinin sizi kaç kaloriden kurtaracağını bilmek en doğal hakkınızdır:

 1. Leslie Sansone 4 Really Big Miles kardiyosu: Ortalama 1 saat sürer. 4 Really Big Miles’ı yaparsanız harcadığınız kalori 27-300 arasında olacaktır.
 2. Leslie Sansone 5 Mile Fat Burning Walk: Bu uygulama hafif koşu temeline dayalıdır. Ödem atmaya ve yağ yakımına faydalıdır. Kardiyonun süresi 1-1,5 saat kadardır. Yaktırdığı kalori miktarı ise 300-350 civarındadır. Yani Leslie 5 mil kaç kalori yaktırır? sorusunun cevabı bu şekildedir.
 3. Leslie Sansone Heart Healthy: Bu uygulama ise 15 dakika sürer. Leslie 1 mil kaç kalori yaktırır? sorusuna ise ‘70-100 kcal’ olarak cevap verilebilir. Bu egzersizi yapmak ortalama 2000 adım atmak sayılır.
 4. Leslie Sansone Walk Off Fat Fast: 20 dakikalık bu egzersiz 1 mil yürüyüş içerir. 1,5 km. yürümüş gibi olacağınız söz konusu egzersizin yaktırdığı kalori miktarı ise 80-100 arasıdır.
 5. Leslie Sansone Walking Down Blood Sugar: Özellikle diyabet hastaları kan şekerini dengelemek amacıyla bu egzersizi uygulamaktadır. 10 dakikalık bu kardiyo takriben 50-70 kalori harcatmaktadır.
 6. Leslie Sansone 30 Minute Boosted Fitness Walk: Yarım saatlik bu kardiyoda fitness ve yürüyüş hareketleri bir arada yapılmaktadır. 4000 adım atılan kardiyonun yaktırdığı kalori oranı da 230-270 civarında değişmektedir. Bildirdiğimiz bu miktar aynı zamanda ‘Leslie 2 mil kaç kalori yaktırır?’ sorusunun cevabıdır.
 7. Leslie Sansone 10 Minute Cardio Blast: 1 mil yürümüş olacağınız bu 10 dakikalık kardiyo biraz zorlayıcı olsa da yağ yakımında çok etkilidir. Bu süre zarfında 80-100 kalori yaktıracaktır.
 8. Leslie Sansone Core And Back: Göbek ve sırt bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız bu kardiyo size göredir. Adım atmanın olmadığı bu 7 dakikalık Leslie egzersiz videosu size 80-110 kalori harcatacaktır.
 9. Leslie Sansone 10 Minute Brisk Walk: Bu video ise 10 dakikadır ve yürüyüşe ilâveten çeşitli kol ve bacak hareketlerini de ihtiva etmektedir. Yaklaşık 1 mil adım atmış olunan bu egzersiz 70-80 kalori yakımı sağlamaktadır.
 10. Leslie Sansone Burn 10: Basit fitness hareketleriyle yağ yakımını artıran bu kardiyo 10 dakikalıktır. Yaktırdığı kalori miktarıysa 70-90 arasındadır.
 11. Leslie Sansone 12 Minute Walk at Fat Burning Pace: 12 dakikalık bu kardiyo hızlı hareketlerle gerçekleştirilir. Ortalama 1 mil kadar adım atılan ve squat benzeri hareketlerlein de uygulandığı egzersiz vücudun sıkılaşmasına da yardımcıdır. Takribî 90-110 kalori vermeyi sağlayan bu kardiyo biraz yorucudur.
 12. Leslie Sansone Cool Down Walk: Gevşeme ve rahatlama hareketleriyle yürüyüşün bir araya geldiği bu egzersiz 15 dakika devam etmektedir. Harcattığı kalori miktarı ise 80-120 arasıdır.
 13. Leslie Sansone Wake Up & Walk: Bu kardiyolar bir seri hâlindedir. Sabahleyin yapılması önerilmekte olup kalça bölgesinin ve bacakların sıkılaşmasında büyük rol oynamaktadır. Ortalama 90-110 kalori yaktırdığı ifade edilebilir.

Leslie Kaç Adım?

 • Leslie 5 mil kaç adım?: Yaklaşık olarak 10000 adımdır.
 • Leslie 4 mil kaç adım?: Ortalama 8000 adımdır.
 • Leslie 3 mil kaç adım?: Ortalama 6000 adımdır.
 • Leslie 2 mil kaç adım?: Neredeyse 4000 adımdır.
 • Leslie 1 mil kaç adım?: Hemen hemen 2000 adımdır.

Leslie egzersizi Yapanların Yorumları

Leslie ile zayıflayanların yorumları bu egzersizlerin ne kadar faydalı olduğunu gözler önüne sermektedir. Önceden spor ile arası hiç iyi olmayanlar bile Leslie programları ile kısa zamanda epey mesafe katettiğini bildirmektedir.

Leslie yorumları program hakkında övgülerle doludur. Leslie ile zayıflama yöntemi sürdürülebilir ve kolay olduğu için gündemden hiç düşmemektedir. Yalnızca 3 mil programını her gün 40 dakika uygulamak bile ayda minimum 4-5 kilo vermeyi sağlayabilir.

Diğer Yazılarımıza da Göz Atın
Yorum Yap

Yorum Yap