Züber Lokma Diyette Yenir Mi?
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Züber Lokma Diyette Yenir Mi?

0

Kilo alma korkusunu yaşayanlar yediklerine dikkat etmeye çalışır. Züber lokma diyette yenir mi? Sevilerek tüketilen yiyecek için merak konusudur.  Kalori oranı ne kadar, yenir mi, sağlıklı mıdır düşündürücü bir konu olarak karşımıza çıkar. Züber lokma, küçükten büyüğe hemen herkesin sevdiği besinlerden biridir. Üstelik züber lokmalarında çok farklı şekillerde çeşitleri yapılabiliyor. Buna göre hangi lezzetleri seviyorsanız da denemek isteyebiliyorsunuz.

Sağlıklı bir lezzet olarak bilinse de, sağlıklı olan her şeyin kiloya döndürmeyecek olduğu düşüncesi yanlıştır. Diyet yapanlar içinde baş döndürücü, müthis sağlıklı lezzetlere karşı da tedbirli şekilde hareket edilmesi olacaktır.

Züber Lokma İçinde Neler Var?

Diyet yaparken arada bir kaçak olsun diye züber lokma yemek isteyebilirsiniz. Züber lokma içindekiler neler bilmeniz gerekeceksiniz. Çünkü bir taneden ne çıkar düşüncesiyle hareket edilmesi oldukça yanlış olacağını bilmelisiniz. Kilo kontrolü yapmak ve sağlıklı bir kilo verme işlemini başarıyla gerçekleştirebilmeniz içinde bunların önemli olacağını bilmelisiniz.

Züber lokmanın içinde neler olduğu hazırlanış çeşitlerine bağlı olarak da farklı olabiliyor. Son dönemde bu tür lezzetlerin artık farklı versiyonlarına rastlamış olduğumuzu söyleyebiliriz. 3 farklı çeşidi olan bu lezzetin içindekileri şu şekilde belirtmeye başlayalım;

1.Züber Lokma Hindistan Cevizli Kakaolu Fındık Ezmeli Lokma

Nohut unu, hurma, kakao, hindistan cevizi, hindiba kökü, deniz tuzu

2.Züber Lokma Fındık Kaplı Fıstık Ezmeli Meyve Topu İçindekiler

Nohut unu, hurma, fındık, kakao, hindiba kökü lifi, hindistan cevizi, deniz tuzu, yer fıstığı

  1. Züber Lokma Antep Fıstığı Kaplı Kakaolu Fındık Ezmeli Meyve Topları

Hindistan cevizi, nohut unu, hindiba kökü lifi, hindistan cevizi, Antep fıstığı, fındık

Züber Lokma Kalori Oranı

Züber lokma kalori oranı tüketeceğiniz çeşidine bağlı olarak değişebiliyor. Bir porsiyon yaklaşık olarak 30 gr şekildedir. Eğer ki fındık ezmeli, hindistan cevizli meyve toplarını tüketirseniz onların içerisinde yaklaşık olarak 114 kalori yer alır.

Züber lokma fındık kaplı fıstık ezmeli meyve topları 113 kalori olurken, Züber lokma hindistan ceviz kaplı kakaolu fındık ezmeli meyve topları 116 kaloridir.

Züber Lokma Ne Zaman Tüketilmelidir?

Züber lokma ne zaman tüketilmelidir? Sürekli yersem kilo alır mıyım endişeleri gayet normaldir. Fakat kalori olarak çok yüksek olmasa da tüketimi arttırma hatasına düşmemeniz gerekiyor. Bu yüzden dolayıdır ki züber lokmaları doğru zamanda tüketmeye dikkat etmelisiniz. Uzmanlar sağlıklı atıştırmaların, sağlık yönünden zararı olmadığını ortaya koyuyor. Fakat çok fazla alımın arttırılması demek kilo alımını geri döndürmesine yol açabilir. Bu yüzden dolayıdır ki züber lokmayı ara öğünlerde tüketmeye başlamalısınız. Ara öğünler için bakıldığı zaman ideal bir ürün olduğunun altını çizmemiz de fayda var.

thumbnail
Önerilen Yazı
Diyette Ceviz Yenir Mi?

Güvenle tüketimini yapabileceğiniz bir ürün olarak karşımıza çıkar. Özellikle günlük ihtiyaç duymuş olduğunuz lif oranlarının ise sorunsuz şekilde karşılanmasında yardımcı olacaktır. Bir porsiyon kadar züber lokma yediğiniz zaman yaklaşık olarak 5 grama kadar lif almaya başlarsınız. Bu kadar gram lif alımı ise sizin için yeterli olmaya başlayacaktır.

Züber Lokmanın 1 Tanesi Kaç Kaloridir?

Züber lokmanın bir tanesini yediğiniz zaman ise 37-40 kalori almaya başlarsınız. Tek bir tanesinde kalori oranı bu şekilde olduğundan dolayı canınız çektiği zaman 1 adet almanız yeterli olacaktır. Diyet yapanların ise züber lokma tüketimini kesinlikle 3 adetten fazla yememesi gerekiyor. Eğer ki 3 adetten fazla züber lokma yerseniz o zaman kilo almaya başlamış olursunuz. Doğal olarak bu durumda diyetinizin negatif şekilde etkilenmeye başlamasına yol açar.

Züber lokma bir porsiyon içerisinde ise en fazla 7-8 adet bulunuyor. Yani bir porsiyon şeklinde züber lokmayı yemeye başladığınız zaman ise 114 kalori almaya başlamış olursunuz. Ürünlerin ise 96 gramlık kilitli diyebileceğimiz bir ambalaj içerisinde tutulduğunu söyleyebiliriz. Ambalajın bu şekilde olması, yemediğiniz adetlerin bayatlamamasını sağlıyor. Bu sayede canınız çekip, yeniden yemek istediğiniz zaman taze şekilde tüketimini yapmaya başlarsınız.

Züber Lokmada Şeker Var Mı?

Şeker, diyet yapanlar için önemli bir konudur. Züber lokmada şeker var mı? Hakkında bir inceleme yaptığımızda, lezzetli toplar içerisinde şunlar bulunur;

  • Ürün içeriğinde şeker bulunmaz
  • Doğal tatlandırıcılara başvurulmuştur
  • Lif yer alır. Lifli olması günlük ihtiyacınızı karşılar