Hakkımızda
  1. Ana Sayfa
  2. Hakkımızda

Hakkımızda

Diyetisyenevi, kişilere sağlıklı beslenme, istenilen kiloya ulaşma, fit bir vücuda sahip olma konularında doğru, güvenilir, güncel ve kapsamlı bilgi sunma amacıyla kurulan bir platformdur.

Uzman diyetisyenler tarafından önerilen diyet listelerinin yer aldığı bu platformda, söz konusu diyet programları tatbik edilirken hangi kurallara uyulması ve hangi hususlardan kaçınılması gerektiği de ayrıntılı olarak bildirilmektedir.

Gebelik şekeri diyeti, vejetaryen diyeti, vegan diyeti, ketojenik diyet, protein diyeti gibi özel diyetlerin bulunduğu Diyetisyenevi; 2100 kalorilik diyet, 2200 kalorilik diyet ve benzeri kalori sınırlamalarına göre oluşturulmuş diyetler de ihtiva etmektedir.

Kısaca Diyetisyenevi; forma girmek veya formda kalmak isteyenlerin sanal diyetisyeni olmak üzere faaliyete geçirilmiştir.

Kendini Riske Atmak İstemeyenler İçin

Beslenme ve diyet ile ilgili ciddi bilgi kirliliğinin yaşandığı günümüzde bu duruma karşı koymak için yola çıkan Diyetisyenevi; sağlığın ne kadar hassas bir konu olduğunu bilmektedir. Yanlış bir bilginin büyük sorunlara yol açabileceği gerçeğinin farkında olan Diyetisyenevi’nin bünyesinde barındırdığı tüm yazılar geniş çaplı araştırma ve büyük bir titizlik ürünüdür.

Diyetisyenlerin onayladığı, tamamen tıbbi verilere dayalı bilgilerden başka herhangi bir paylaşımda bulunmayan Diyetisyenevi subjektif yorumlardan uzak bir şekilde kılavuzluk etmeyi sürdürmektedir.

‘her şeyin başı sağlık, sağlığın başı ideal kilodur.’ bilinciyle hareket eden Diyetisyenevi; kafa karışıklığına mahal vermeden net, anlaşılır, akıcı bir dille yayın yapmaktadır.

Hem şahsi yorumlardan uzak hem de başka kaynağa ihtiyaç bırakmayan doyurucu içerikleriyle bu platform, kişilere hedefledikleri kiloya ulaşmaları noktasında büyük katkı sağlamaktadır.

Aradığınız Her Şey, Merak Ettiğiniz Her Sorunun Cevabı Burada

Alanında en zengin bilgi deposu olmayı hedefleyen Diyetisyenevi, diyet listelerine ek olarak pek çok alanda detaylı makaleler ihtiva etmektedir.

  • Yiyeceklerin kalori değerleri,
  • Kilo verme sürecinde dikkat edilmesi gerekenler,
  • Diyet, zayıflama ve kilo alımı hakkında doğru bilinen yanlışlar, en çok sorulan sorular,
  • Sporcular, hamileler, emzirenler, kronik hastalığı olanlar ve benzeri özel gruplarda bulunanların nasıl beslenmesi gerektiği bunlara örnektir.

Kilo vermek isteyen ya da mevcut kilosunu muhafaza etmeye çalışanların rehberi, destekçisi ve motivasyon kaynağı olan Diyetisyenevi; cevaplanmadık bir soru bırakmamayı, daima şeffaflık, dürüstlük ve insan sağlığına duyarlılık ilkelerine bağlı kalarak hizmet vermeyi prensip edinmiştir.