Twice Momo Diyeti
  1. Anasayfa
  2. Diyet Listesi

Twice Momo Diyeti

0

Twice Momo Diyeti adını JYP Entertainment tarafından oluşturulan dokuz üyeli K-Pop kız grubu Twice’ ın Momo isimli üyesinden alan bir diyettir. Twice Momo‘ nun grubun ana dansçısı ve en popüler üyesi olması nedeni ile Twice Momo diyeti grubun fanları olan genç kızlar tarafından son zamanların en gözde diyetleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Günümüzde birçok pop starın beslenmesi ve fit görüntüsü gençler tarafından örnek alınıyor. Bunun sonucunda birtakım beslenme yanlışları yapıldığını biliyoruz. Bu yazımızın konusu kolay yoldan kilo vermek isteyip sağlığını tehlikeye atan, sonrasında  kendi yanlışından dönen Twice Momo’nun diyeti.

Twice Momo Diyeti Nedir?

Twice Momo Diyeti Nedir? diye merak ediyorsanız günlük 3 ana ögün ve 2 kez atıştırmalıktan oluştuğunu söyleyebiliriz.

Twice grubu çıkış yapmadan önce JYP Entertainment Momo ‘dan 1 haftada 7 kilogram vermesini istedi. Twice Momo 1 hafta gibi kısa bir sürede bu kiloyu veremeyeceğini bildiği için üzerinde oluşan baskı nedeniyle hiçbir şey yememeye başladı ve su tüketiminide en aza indirdi.

Twice Momo sağlığını riske atıp çok tehlikeli bir diyet uyguladı ve istenilen kiloyu veremedi. Sonrasında  yanlışını farketti ve ek süre isteyerek sağlıklı bir diyette karar kıldı. Artık 3 ana öğün ve ara öğünlerle desteklenen sağlıklı bir diyet uyguluyor. Ayrıca her istediğinide kontrollü olmak kaydıyla yiyebiliyor. Bu özgürlüğünün sebebi ise yoğun egzersiz rutini oluşturmuş olması.

Twice Momo Diyet Listesi

Twice Momo Diyet Listesi incelendiğinde sağlıksız diyet ve aşırı egzersiz sonrasında yanlışını farkeden bu güzel dansçının artık sağlıklı beslendiğini görebiliyoruz.

Yayınlanan örnek momo diyeti listesini yazımızın devamında  sizlerle paylaşıyoruz. Sizde diyetinizi Twice Momo gibi dans ederek ve egzersiz ile destekleyebilir, kısa sürede güzel ve ince bir vücuda sahip olabilirsiniz.

  • Sabah Kahvaltısı: 2 dilim reçelli ekmek ve dilediğiniz bir meyve. Bir bardak süt.
  • Ara Öğün : mandalina veya mango.
  • Öğle Yemeği: Sotelenmiş sebzeli ızgara tavuk göğsü ile pilav. Papaya veya kavun.
  • Ara Öğün: Serrano jambonlu 1 dilim ekmek.
  • Akşam yemeği: 2 adet közlenmiş ve çırpılmış kırmızı biber, yumurta ve bir parça ekmek Portakal veya ananas.