Meditasyon ile Zayıflama
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Meditasyon ile Zayıflama

0

Meditasyon ile zayıflama son yılların popüler konularından birisi. Çünkü artık günümüzde insanlar fazla kilo almanın bilinçaltına yönelik sebeplerinin olduğunun farkındalar. Bu nedenle ilgili sebepleri keşfedip kilo verme sürecinde rahatlamalarını sağlayacak telkinleri araştırmaya başladılar.

Meditasyon ile zayıflama başlıklı yazımızda kilo verme meditasyonu nedir? ve meditasyon ile kilo verme mümkün mü? konularını sizler için araştırdık.

Meditasyon Nedir?

Meditasyon Nedir? sorusu kısaca derin düşünme diye açıklanabilir. Sözlüklerde ise “kişinin iç huzuru, sükunet, değişik şuur halleri elde etmesine ve öz varlığına ulaşmasına olanak veren, zihnini denetleme teknikleri ve deneyimlerine verilen ad” olarak tanımlanır. Bir çok kültürde uygulanmakta olup aslında manevi olarak arınma tekniğidir. Zihni ve ruhu dinlendirir.

Zayıflama Meditasyonu Nedir?

Zayıflama meditasyonu nedir? konusu oldukça merak ediliyor. Meditasyonla kilo verme kişinin zihin gücü ile kendini zayıflamaya yöneltmesi ve ikna etmesi olarak bilinmektedir. Burada amaç beslenmede doğru besinlerin alınması ve kilo yapan gıdalardan uzak durulması için bazı telkinlerin tekrar edilmesidir. Zayıflama meditasyonu ne kadar yapılmalı diye sorulduğunda uzmanlar en az 21 gün düzenli yapılması gerektiğini belirtiyorlar.

Zayıflama Meditasyonu Nasıl Yapılır?

Kilo sorunu olan ve diyetlerden umduğunu bulamayan pek çok kişi var. Bu nedenle son zamanlarda zayıflama meditasyonu nasıl yapılır? sorusu oldukça popüler. Bu konuda bazı eğitimlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bu eğitimlerde belirli nefes egzersizleri ve olumlamalar öğretilmektedir. Kişinin kendiyle ve vücuduyla barışması, kilo aldıran zararlı yiyecek ve içeceklerden uzaklaşması için bu olumlamaları öğrenmesi ve hayatına geçirmesi gerekmektedir. Evde zayıflama meditasyonu yapmak isteyen kişiler için internet ortamında hazırlanmış bir çok içerik bulunmaktadır. Ayrıca kilo verme meditasyonu ile ilgili bazı püf noktaları maddelendirdik.

  • Meditasyona başlarken İlk yapılması gereken kararlı olmak ve gerçekten inanmaktır.
  • Zayıflama olumlamaları ve telkinler yapılırken yoğunlaşılmalı ve inanarak içten söylenmelidir.
  • Kişi kendini ve vücudunu sevmeli, sağlıklı ve güçlü olmaya odaklanmalıdır.
  • Meditasyon esnasında zihin tamamen boşaltılmalı ve zayıflamaya odaklanılmalıdır.
  • Sakin bir ortamda yapılmalıdır. Zihni rahatsız edecek etkenlerden uzaklaşılmalıdır.
  • Sabırlı olunmalı ve en az 21 gün düzenli olarak yapılmalıdır.

Meditasyonla Kilo Vermek Mümkün Mü?

Zayıflama meditasyonu ile kilo vermek bir çok örneği olması ve zayıflama meditasyonu yapanların yorumları sonucunda elde edilen bilgiler doğrultusunda mümkün olduğu bilinmektedir. Meditasyonla zayıflama konusunda amaç sürekli olarak tokluk hissi uyandırmak ve karbonhidrat ile yağ oranı yüksek olan gıdalara, asitli içeceklere karşı isteksizlik yaratmaktır. Kişi telkinle diyetine uymakta ve diyetini bozacak davranış sergilememektedir. Sonucunda zayıflamaya başlamaktadır.