Tembel Diyeti Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Diyet

Tembel Diyeti Nasıl Yapılır?

0

Tembel diyeti nasıl yapılır? Ve tembel diyeti nedir? En çok merak edilen hususlardan olmaktadır. Diyet yapmak herkesin en çok zorlandığı noktalardan bir tanesidir. Genelde çoğu diyet yarıda bırakılmaktadır. Disiplinli ve istikrarlı olmayan diyetler pek başarılı sonuç vermemektedir. Bu yüzden kişiler kendilerine göre diyet programı ve yöntemi bulmakta zorlanmaktadır. Tembel diyeti bu noktada kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Tembel diyeti ile hızlı bir şekilde kilo vermek artık daha kolaydır.

Günümüzde tüketilen yiyecekler ve hareketsiz geçen günler kilolara ve obeziteye kapı aralamaktadır. Bir türlü diyet yapamayan başlasa bile sonunu getiremeyen kişiler için ufak tüyolar barındıran tembel diyeti günümüzde oldukça popülerdir. Zayıflamak isteyen fakat spor ve diyet yapamayan kişiler için tembel diyeti nasıl yapılır? Sorusunun yanıtları büyük önem içerir. Bu diyete bu kadar ilgi olmasının sebebi ise hiçbir katı kuralının olmaması ve gerçekten kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Çok sıkı fakat kilo verdirmeyen diyetleri bir kenara bıraktıkları zaman tembel diyetinin gerçekten işlevsel olduğu görülmektedir.

Fazla Kilolar Hayatınızın Konforunu Mu Düşürüyor?

Bu sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Günümüzde çoğu insan fazla kiloları nedeniyle sağlık sorunu yaşamaktadır. Kilolar kişilerin özgüvenini ve hayat kalitesini etkileyen en önemli noktalardan biri olmaktadır. her ne kadar kişiler bu durumdan şikayetçi olsa bile kilo vermek zor ve zahmetli bir süreçtir. Alışık olunan yemek ve yaşam düzeninin dışına çıkmak kolay olmamaktadır. Bu yüzden diyet ve spor yapılarak kilo vermek zorlaşmaktadır.

Konforlu ve sağlıklı bir hayat için kilolardan kurtulmak önemlidir. Fakat bunu sıkı diyeler ve spor ile yapmak istemeyen kişiler içinde tembel diyeti yardıma koşmaktadır. Tembel diyeti sayesinde hedeflenen kiloya ulaşılmaktadır. Üstelik yorulmadan ve çok efor sarf etmeden fazla kilolara veda etmek imkanı vardır.

Tembel Diyeti Nedir?

Tembel diyeti nedir? Son dönemlerde sıklıkla sorulan ve merak edilen konulardandır. Tembel diyeti, diyet ve spor yapmadan zayıflama imkanı sunan bir programdır. Basit ve uygulanabilir adımlar ile fazla kilolara veda edilmektedir. Yeme alışkanlıklarını bırakmak istemeyen kişilerin aynı zamanda diyet yapmasını mümkün kılacak bir programdır. Spor veya yeme alışkanlıklarını kısıtlamadan daha çok yemek öncesi veya yemek sonrası birçok tüyo ile yemeklerdeki kalori miktarı düşürülmeye çalışılır.

 • Yemeklerden önce bir bardak su içmek tembel diyetinin ilk adımlarındandır. Yemeklerden önce içilen bir bardak su tok olmayı daha çok kolaylaştırıyor. Ayrıca aşırı yemek yemeyi de engellemektedir. Yemeklerden önce içilen bir bardak su sindirimi de kolaylaştırmaktadır.
 • Hızlı yemek yemek kilo almayı etkiliyor. Bu yüzen yavaş yavaş yenilmesinde fayda vardır. Yavaş yemek yemeyi alışkanlık haline getirmek, diyet yapamayan kişiler için güzel bir alternatif olacaktır. Hızlı yemek yenildiği zaman kısa süre sonra tekrar acıkma hissi oluşacağından tekrar yemek yeme gereksinimi duyulacaktır.
 • Akşam erken saatlerde yemek yemeye özen gösterilmesi gerekmektedir. Geç saatler de ve gece yarıları yemek yemek sağlıklı değildir. Geç saatler de yemek yemek sindirim sorunlarına yol açabilmektedir. Akşam yemeklerinin daha hafif yemekler olması daha iyi bir seçim olacaktır. Hem geç saatlerde hem de oldukça aşırı yağlı ve ağır yemekler kilo vermenin önünde büyük bir engel oluşturmaktadır.
 • Tembel diyeti için diğer önemli adımlardan birine öğün atlamamak. Uzun süre aç kalmak kilo verme üzerinde pek iyi bir etki yaratmaz. Tüm gün boyunca yemek yemeyip akşam bolca yemek yemek zayıflamaya yardımcı olmaz. Aksine kilo olarak geri döner. Bu yüzden öğün atlamadan her öğünde yemek yemek kilo vermek için daha ideal olan tercihtir. Uzun süre aç kalmak bir çok sağlık sorununa kapı aralayacaktır. Zayıflamak isterken sağlığı kaybetmenin önüne geçilmesi gerekir.
 • Her öğün yemek yenilmesi önemlidir. fakat her öğünde çok yemek yenilmemelidir. Porsiyon küçülterek kilo vermek, üstelik yemek yiyerek kilo vermek mümkündür. Daha kolay bir hale getirmek için tabakları küçültmek ile işe başlanabilir.
 • Tatlı yemek masalarının vazgeçilmezidir. Tembel diyetinde tabi ki tatlı da yer alır. Ama dikkat edilmesi gereken birkaç konu vardır. Az miktarda tüketilen tatlıdan zarar gelmemektedir. Fakat en önemli nokta ise ağır tatlılar yerine bitter çikolataya ağırlık verilmesidir. Bitter çikolata tembel diyetinde tatlı seçenekleri arasında en uygun olanıdır. Bitter çikolata ile kilo vermek daha kolaydır.
 • Şekerli içecek tüketmemeye veya tüketimi en aza indirilmesine özen gösterilmelidir. Şekerli içecekler sağlık açısından zararlıdır. Aynı zamanda kilo almaya neden olurlar. Kola, meyve suyu gibi içecekler yerine sade soda, limonlu su veya ayran gibi içeceklerin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.
 • Tembel diyetinde en önemli nokta ise boş zamanlarda yenilen abur cubur ve televizyon karşısında yenilip içilen yiyeceklerdir. Bu aperatifler kilo alımını arttırmakta ve sağlıksız olmaktadır. Böyle durumlar için sağlıklı atıştırmalıkların tercih edilmesi gerekir.
 • Uyku hayat kalitesi açısından önemli olan bir konudur. Zayıflamak için düzenli uyku şarttır. Günde 7 saat uyumak bedenin ihtiyaçlarına yetecektir. Uyku esnasında metabolizma daha hızlı çalışmaktadır. Böylelikle kilo vermek daha kolay olacaktır.

Bu noktalara dikkat edildiği taktir de katı bir diyet programına gerek kalmadan kilo vermek mümkündür. Bir türlü diyet yapamayan ve kilo veremeyen kişiler bu taktik ve tüyolar sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektedir. Tabi ki bunların yanında spor yapılsa daha iyi sonuçlar alınacaktır. En azından günde 1 saat yürüyüş yapmak hem sağlık hem de kilo vermek için güzel bir tercih olacaktır.

Tembel Diyeti Nasıl Yapılır?

Tembel diyeti nasıl yapılır? Tembel diyetinin özü sağlıklı yemek üzerinedir. Hazır gıdalar ve şekerli içecekler başta olmak üzere tüketilen bazı yiyecek ve içecekler kilo almada en büyük etkenlerdendir. Televizyon ve bilgisayar başında zaman geçirirken tüketilen aperatifler daha çok kilo yapmaktadır. Hareketsiz yaşamı olan kişiler içinde bu kiloları vermek oldukça güçtür. Formda kalmak ve sağlıklı olmak için ne yenildiğinin çok önemi vardır. tembel diyeti nasıl yapılır? Konusundaki ilk adım sağlıklı yiyecekler tüketmek ve hazır, paketlenmiş gıdalardan uzak durmaktır.

thumbnail
Önerilen Yazı
En Çabuk Etki Gösteren Diyet

Uyku insan vücudunu en çok etkileyen olaylardan bir tanesi olmaktadır. Günde 7 saatlik konforlu bir uyku sayesinde sindirim sorunları en az seviyeye indirilebilmektedir. Bu yüzden tembel diyetinde uyuyarak kilo vermenin önemine vurgu yapılmaktadır. Bunun yanı sıra her öğün yemek yenilmesi ama yenilen porsiyonların küçültülmesi şekline bir metot mevcuttur.

Tembel diyetinde sıvı tüketimi önemli bir role sahiptir. Özellikle su oldukça önem arz etmektedir. Genelde yemeklerden önce tüketildiği zaman kişilerdeki tokluk hissini arttırarak daha fazla yemek yenilmesine engel olmaktadır. Bu yüzden yemeklerden önce içilen su tembel diyetinin önemli bir parçasını oluşturur.

Kültür gereği yemek yemek ve ikramlarda bulunmak önemli bir görev olmaktadır. Fakat bu durum kilo almayı en çok etkileyen noktalar arasında yer alır. Yemek istenmeyen ama hayır denilemeyen her yemek kilo olarak geri dönmektedir. Bu yüzden hayır diyebilmek tembel diyeti için büyük önem arz eder. Yemek istenilmeyen her yemekte hayır denilmesi gerekir.