Omad Diyeti Örnek Menü
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet

Omad Diyeti Örnek Menü

0

Omad Diyeti (one meal day diet). Genellikle akşam yemeği olarak seçilen günde tek öğünlük beslenme diyetidir. Aralıklı oruca çok benzese de ona göre daha zorlayıcıdır. Tek öğün seçerek 23 saatlik aç kalıp, kalan 1 saatte ise yemek yeme zamanı olan bir diyettir. Esas amaç hızlı bir şekilde kilo vermektir. Uzmanlar günün en aktif zamanı olan öğle saatini beslenme için uygun görüyorlar. Sabah uyandığınız da kahvaltı da hiçbir şey yenmemeli sadece sıvı alımı yapılmasını önermektedirler. Yeşil çay veya doğal meyve suyu içilebilir. Omad Diyetini gebelikte beslenme önemli olduğu için yapmamalısınız. Kronik hastalar ve çocuklar, ameliyata girecek bireyler ve diyabet hastaları kesinlikle bu diyeti uygulayamaz.

OMAD diyeti örnek menü ile 1 ayda kaç kilo verilir?

Omad Diyeti Örnek Menü eğer ki vücudunuz alışırsa ve bu diyete dayanabilirse ayda 5 kilo vermek mümkün diyebiliriz. Sıvı alımı ihmal edilmemeli. Her metabolizma farklılık göstereceği için aynı sonuçları elde etmek mümkün de olmayabilir.

OMAD haftada kaç gün?

Omad Diyeti uzun uzun yapılacak bir diyet değildir. Örneğin kadınların yapısı günde 2 ya da 3 öğün beslenmeye müsaittir ama saat 17’den sonra beslenmeyi bitirmelidirler. Uzun süre aç kalmak vücudu etkileyip yoracağı için haftada 1 veya 2 gün yapılmalıdır. 23 saatlik açlık çünkü büyük biyokimyasal fedakarlıktır.

OMAD diyeti sağlıklı mı?

Omad Diyetinde eğer ki uzun süre aç kaldıktan sonra beslenmeniz günlük almanız gereken gıda ihtiyacını karşılamayacaksa hiç de sağlıklı bir diyet değildir. Örneğin tüm gün aç kalıp tek öğünde de karbonhidrata yoğunlaşırsak bize olumlu sonuç vermeyecektir. Önemli olan sağlığınızı korumak ve bunun yanında sağlıklı besinleri almaktır. Yapacağınız tek öğün yemek de günlük vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri almaya özen göstermelisiniz.

Günde 1 öğün yemek yersek ne olur?

Günde 1 öğün yemek yersek vücudu toksinlerden ve hasarlı hücrelerden temizleriz. Gün içinde gerekli gereksiz besinleri tüketmek vücudu yorar ve temizlenmesine engel olur. Ama Omad Diyeti ile vücudu arındırmak mümkündür. Alzheimer ve Parkinson gibi ileri yaşlarda görülen nörolojik rahatsızlıkların önlenmesine ve mücadele edilmesine de yardımcıdır.

Ayrıca 7 Günde 7 Kilo konulu yazıma da göz atmak ister misiniz?

Yazar Hakkında

Yorum Yap