Muzaffer Kuşhan Diyeti
 1. Anasayfa
 2. Diyet

Muzaffer Kuşhan Diyeti

0

Özellikle hızlı ve acil kilo vermek isteyen kişiler arasında oldukça popüler olan Muzaffer Kuşhan diyeti sık sık tercih edilen diyet yöntemlerinin başında gelmektedir. Muzaffer Kuşhan Diyeti nedir bahsetmeden önce gelin Muzaffer Kuşhan kimdir, bir tanıyalım.

Muzaffer Kuşhan Kimdir?

Muzaffer Kuşhan 1946 doğumlu, aslen Osetin yani Kafkas göçmeni bir aileden gelmektedir. 1969 yılı İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayan Kuşhan,  altı yıl süren genel cerrahi ihtisasını Almanya’da tamamlamıştır. Bu esna da Stuttgart’ta cerrahi zayıflama yöntemlerini uygulayan bir ekipte yer aldı.

Kaza cerrahisi alanındaki ihtisasını da Almanya’da tamamladıktan sonra birçok çeşitli Avrupa ülkesine giderek sağlıklı yaşam kliniklerinde incelemelerde bulundu. İstanbul’a 1981 yılında dönüp yerleşen Muzaffer Kuşhan, serbest hekim olarak Türkiye’de çalışmaya başladı. Muzaffer Kuşhan ismini kişiye özel olarak yaptığı özel diyet reçeteleri ve egzersiz programları ile duyurdu. Türkiye’de ilk defa 198, yılında klinik ortamda zayıflama yöntemlerini başlattı ve bu hizmetini 1993 yılına kadar sürdürdü.

1994 yılına gelindiğinde kendi tesisini açtı ve 1995 yılına gelindiğinde hastane ruhsatını aldı. Tesis 2002 yılında bir sağlık oteline dönüştürüldü. Geçtiğimiz 2019 senesinde ise adrese teslim diyet yemek siparişi yapılan bir sitesi hayata geçti.

Muzaffer Kuşhan Akdeniz Diyeti

Muzaffer Kuşhan diyeti veya diğer ismi ile Muzaffer Kuşhan Akdeniz diyeti özel olarak hazırlamış olduğu, kilo vermek isteyenler tarafından oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir diyet yöntemidir.  Muzaffer Kuşhan’ın bu diyeti hem kilo vermenizi sağlarken hem de hastalıklarını önlenmesini sağlayan, vücut sağlığını koruyan bir diyet uygulamasıdır. Sağlıklı kilo vermek çok önemlidir ve bu diyette tam da aslında bu yüzden çokça uygulanmaktadır.

Muzaffer Kuşhan Diyeti Nasıl Yapılır?

Sağlıklı ve dengeli bir şekilde kilo verilmesini sağlayan bu diyet, sağlıklı beslenmeyi temel almaktadır. Hem hastalıklar ile mücadele edilmesini hem de bu esnada zayıflayıp kilo vermeyi amaçlayan Muzaffer Kuşhan diyeti veya diğer ismi ile Akdeniz diyeti, metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına olanak sağlamaktadır. Peki ama bu diyet listesinin içeriği ne şekilde? Neler tüketilmeli? Diyet esnasında neler yapılmalı? İşte gelin hepsine bir bakalım.

 • Her ay elinizden geldiğince düzenli bir şekilde birkaç defa kırmızı et yenilmeli.
 • Günaşırı olacak şekilde düzenli egzersiz yapılmalı.
 • Tuz tüketilmemeli bunun yerine gıdaların daha tatlı ve lezzetli olması için farklı baharatlar kullanılmalı.
 • Sebze ve meyve tüketilmeli ve bunların yanında baklagil ile tahıl da tüketilmeli.
 • Haftada mutlaka en az iki defa kümes hayvanı tüketilmeli ve balık yenilmeli.

Verilmiş olan bilgiler doğrultusunda diyet listesi oluşturulmalı ve bu besin kaynakları arasından seçim yapılmalıdır. Belirlenen öğünler eşliğinde bu diyet listesi aşamalı bir şekilde ele alınmalıdır.

Akdeniz Diyetinin Faydaları

Diyet denilince akla ilk ve en önemli faydası kilo vermek şeklinde olsa da Akdeniz diyeti birçok farklı fayda da sağlamaktadır. Muzaffer Kuşhan’ın önerileri ile oluşturulan bu diyet özellikle uygulanmaya başlandığı 2 hafta içerisinde çok önemli oranlar da kilo vermeyi sağlıyor. Bunun yanında da kişinin sağlığını da birçok yönde olumlu etkiliyor. Gelin Muzaffer Kuşhan diyetinin faydaları nelerdir bir bakalım.

thumbnail
Önerilen Yazı
Akdeniz diyeti nedir?
 • Sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Bağırsakların iyi çalışmasını sağlar ve iyi gelir.
 • Kalp dostu bir diyettir. Özellikle kalp rahatsızlığı olan hastalar için önerilen uygulamalardan birisidir. Ayrıca kalp krizi riskini de düşürmede yardımcı olur.
 • Kan şekerini dengede tutarak iyi gelir.
 • Kolesterolü dengede tutar.
 • Yüksek tansiyonu olan kişilerin tansiyonunun düşmesine yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.