Japon Diyeti Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Japon Diyeti Nasıl Yapılır?

0

Japon Diyeti 13 gün uygulanan disiplinli bir diyettir. Listeye ve kurallara tam uyulmalıdır. 7 gün içinde 7 kilo verme zorunluluğu olan bu diyete adapte olmak hiç de kolay değildir. Eğer ki kendinize güvenemiyorsanız hiç bu diyete başlamamalısınız. Şok diyet tiplerindendir. Bu diyette asıl amaç metabolizma çalışmasını düzenlemek ve uzun bir süre kilo alımını engellemektir. Alkol, tuz ve unlu mamuller yasaklı listede yer almaktadır. Eğer ki rahatsızlığınız varsa bu diyeti tavsiye etmemekteyiz. Çünkü aşırı ve ani kilo kaybı olacaktır ve hasta edebilir. Bağışıklığı ve sindirim sistemini güçsüzleştirir, hormon sorunları oluşabilir ve baş dönmesi yaşanabilir. O yüzden doktorunuza danışmadan ve kontrolü altında olmadan uygulamak hiç de uygun ve sağlıklı değildir. Ama en önemli faydası da metabolizmanın çalışma şeklini değiştirip düzenler ve bölgesel incelmeye yardımcı olur.

Japon diyetinde ne yenir?

Japon diyetinde yiyeceklerimiz aslında çok da kısıtlı değildir ama besleyiciliği ve kalorisi düşük gıdaları tercih etmek önceliğimiz olmalı. Taze ve işlenmemiş besinleri tercih etmeliyiz, işlenmiş gıdalara listenizde yer açmamalısınız. Sebzeler, meyveler, balık, soya, yeşil çay ve mayalanmış yiyecekler de tüketilebilirsiniz.

Japon diyeti nasıl yapılıyor?

Japon Diyetini öğün atlamadan yapmaya dikkat etmelisiniz. Örneğin kahvaltınızı ilk gün 9’da yaptıysanız diğer günde 9’da yapmalısınız. Öğünde tüketilen yiyecekler birbirine benzer ve yakın olmalı. Kalorisi yüksek gıdaları yememelisiniz. Öğünler arasında hiçbir şekilde bir şey yememelisiniz. Sadece su tüketimi olabilir. Günde en az 8 bardak su içmelisiniz.

Japonlar günde kaç öğün yer?

Japonlar bilindiği üzere en sağlıklı beslenen, sağlıklı yaşam süren ve ortalama yaşam süresi en yüksek olan milletler arasındadır. Çalışkanlıklarını ve üretkenliklerini beslenmelerine borçlular desek yalan da olmaz. Günde 2 öğün yemek yerler. Her akşam yemeklerinde mutlaka deniz ürünü balık vardır. Ceviz tüketimi de oldukça fazladır. Çocukların özellikle gelişimini cevizle desteklemektedirler. Son yıllarda oldukça ceviz ithalatı yapmaktadırlar. Buda cevizin gelişim üzerindeki büyük etkisinden kaynaklanmaktadır.

Japon su diyeti nasıl yapılır?

Japonların yaptığı Japon su diyetinde sabah kalkar kalkmaz 4 kez yaklaşık 160 ml su içilir. Sonrasında takip eden 45 dakika hiçbir şey yenmez. Öğünlerden en az 30 dakika öncesi su içilir ve öğün sonrası 2 saate kadar hiçbir şekilde su içilmez.