Ender Saraç Hurma Diyeti
  1. Anasayfa
  2. Diyet Listesi

Ender Saraç Hurma Diyeti

0

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve göbeğinizden hızlıca kurtulmak istiyorsanız yapacağınız Ender Saraç hurma diyeti sizin için en hızlı çözüm olacaktır. Bu diyet sayesinde metabolizma hızınıza göre bir hafta 5 ile 6 kilo arasında zayıflamanız mümkün olacaktır. En çok tercih edilen diyetlerinden olan hurma diyeti, karantina döneminde fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Peki bu iki mucizevi besin hurma ve yoğurdun bir araya gelmesiyle oluşan Ender Saraç hurma diyeti nasıl yapılıyor?

Ender Saraç hurma diyetini uygulamaya başlamak için geç kalmadınız.

Haftada 5 ile 6 kilo arasında zayıflama sağlayan işte o hurma yoğurt diyeti!!!!!

Ender Saraç Hurma Diyeti Nasıl Yapılır?

Günlük 21 hurma tüketimi ile sınırlı olan diyetle 7 günde 5 kilo veriliyor. En çok tercih edilen diyetlerinden biri olan hurma yoğurt diyetinde su dışında yemek yok. Bu diyetin en önemli özelliği göbek yağlarını hızlıca eritmesidir.

Hurma besin bakımından glisemik indeksi düşük, lif oranı yüksek  kişiyi uzun süre tok tutacak olan ve böylece zayıflamanızda önemli rol oynayan harika bir besin olacaktır.  Bu diyette günlük 900 kalori almış olacaksınız.

thumbnail
Önerilen Yazı
Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Bir haftalık bu diyette; hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında bir şey yok. Günde en fazla tüketilecek hurma sayısı da 21 olması gerekmektedir. Dilerseniz kendi tercihinize göre hurma sayısını azaltabilirsiniz. Ayrıca Günlük 30-40 dakika arası yürüyüşler yaparak diyeti desteklemeniz gerekmektedir.

Bol su içerek diyetin etkililiğini arttırabilirsiniz.

Çok zorlanmaya başladı iseniz 4-5 gün ile sınırlı tutabilirsiniz. Ancak tekrar hurma yoğurt diyetine başlamak için 2 hafta geçmesini bekleyiniz. Çünkü Sürekli olarak diyeti uygulamak vücudunuza olumsuz yönde zarar verebilir.

Hurma diyetinin etkisini artırmak ve kalorisini düşürmek için bir gece öncesinden hurmaları bıçakla ortadan ikiye bölerek bir kase içerisine koyun. Suda bekletilen hurmanın ishal yapıcı etkisi artmaktadır. Ve de tok tutma özelliği artacaktır. Hurma diyeti yapan yorumları olumlu kişiler genellikle bu şekilde hurmayı suda bekleterek tüketmişlerdir.

Hurma Yoğurt Diyeti: 

Sadece sınırsız su ve yeşil çay serbest. Öğünler ise aşağıdaki  gibidir:

Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Yağlı yoğurt veya yarım yağlı yoğurt da kullanabilirsiniz.

Diyetiniz bittikten sonra beslemenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kilo almanız çok hızlı olacaktır. Şok bir diyet uygulayıp kilonuzu verdikten sonra hızlıca geri almak istemezseniz öyle değil mi ?

Not: Diyeti yapmadan önce doktorunuza danışınız.