Patates Diyeti Nasıl Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Diyet Listesi

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

0

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve göbeğinizden hızlıca kurtulmak istiyorsanız yapacağınız patates diyeti sizin için en hızlı çözüm olacaktır. Bu diyet sayesinde metabolizma hızınıza göre 3 günde 3 ile 5 kilo arasında zayıflamanız mümkün olacaktır. En çok tercih edilen diyetlerinden olan patates yoğurt  diyeti, karantina döneminde fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak.

1.gün

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 4 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 8 yemek kaşığı yoğurt

2.gün:

Kahvaltı: 4 yemek kaşığı yoğurt
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 8 yemek kaşığı yoğurt

3.gün:

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış patates
Öğlen yemeği: 1 adet haşlanmış patates, 3 yemek kaşığı yoğurt
Akşam yemeği: 4 yemek kaşığı yoğurt

  • Bu diyeti uygularken günlük 2-2.5 litre su içmeyi ihmal etmemelisiniz.
  • Ayrıca diyet boyunca şekersiz olması koşuluyla günde 3 bardağı geçmeyecek kadar siyah çay ya da yeşil çay tüketebilirsiniz.
  • Günlük 30-40 dakika yürüyüşler yaparak destekleyebilirsiniz.
  • Patates ve yoğurda baharatlar ilave ederek yakımı hızlandırabilirsiniz.
  • Nişasta açısından zengin olan patates glisemik indeksi yüksek bir besin grubudur. 1 adet haşlanmış patatesin içerisinde bulunan glisemik indeksi 82. Yani birçok sebzeden çok çok yüksektir. Bu yüzden patates diyetini şeker hastası olanların uygulaması tavsiye edilmemektedir.
  • Bu patates yoğurt diyetinde tahıl, et grubundan hiçbir besinden ya da meyvelerden destek almıyor. Bu da  bünyenizde halsizlik, durgunluk gibi şikayetlere yol açabilir.

Diyetiniz bittikten sonra beslemenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kilo almanız çok hızlı olacaktır. Şok bir diyet uygulayıp kilonuzu verdikten sonra hızlıca geri almak istemezseniz öyle değil mi ?

  • Günlük maksimum 800 kalori alcaksanız. Diyetin son gününde bu sayı daha da düşmektedir. Yani gün içinde almanız gerekenden az kalori alacaksınız ve bu yüzden dikkat etmelisiniz.

Not: Diyeti yapmadan önce doktorunuza danışınız. Diyabet hastaları veya sağlık problemi olan kişiler lütfen patates diyetini uygulamasın.