Ahmet Apa Diyeti 2023
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Ahmet Apa Diyeti 2023

0

Ahmet Apa Diyeti sağlıklı kilo vermede günümüzde en çok kullanılan diyetler arasında yerini aldı bile. Birçok diyet deneyimleriyle ve araştırmalarıyla elde ettiği bilgilerin doğrultusunda Ahmet Apa diyetini çevresine önermektedir. Düzenli ve takipli bir diyet sürecinden sonra 15 kiloya kadar kilo verenler olmuştur. 1. Seviyede bazı gıdaların listeden çıkarılmasıyla başlanan diyet 40 gün sürmektedir. 9 seviyeden oluşmaktadır. Seviye 1 de yemeklerden en az yarım saat önce 1 bardak su tüketilmesi önerilmektedir. Çay, kahve ve bitki çayları gibi sıvı alımları içinde yemekten 2 saat sonrası beklenilmelidir. Şekersiz çay, kahve, avokado, havuç, sade soda ve limon tüketilmesi serbesttir. Şeker ve şeker içeren gıdalar, bal kabağı, un içeren gıdalar, kola, gazoz gibi benzeri asitli meşrubatlarda yasaklı yiyecekler arasındadır.

Ahmet APA diyetine nasıl başlanır?

Ahmet Apa diyetine sabah saat 10-10.30 arası Türk kahvesiyle başlanır. 12-12.30 arası kahvaltı yapılır. Kahvaltıda zeytin, peynir, mevsim yeşillikleriyle beraber badem fındık gibi kuruyemişler tüketilir. Kan grubuna göre bir adet kasap sucuğu tüketilmesi serbesttir. Akşam ise 7-7.30 arası şehriyesiz unsuz çorba içilir, bulgur pilavı bununla beraber yemek ve salata tüketilebilir. Saat 8’e kadar yemek yeme işlemi bitirilmelidir.

APA diyeti 1 seviye kaç gün?

Ahmet Apa diyetinin 1.seviyesiv40 gün sürmektedir. Saatlerine dikkat edilmelidir. Çalışma saatlerinden dolayı uyamıyorsanız kendinize göre de bir yemek çizelge saati ayarlayabilirsiniz. Bu diyette uyulması gereken bir diğer kural ise yemek esnasında su da dahil hiçbir sıvı alımı olmaması gerekir.

Ahmet APA diyeti nedir?

Ahmet Apa diyeti birçok araştırma sonucu derlenip hazırlanmış diyet çeşididir. Sağlıklı ve güzel sonuçlar elde edilecek diyet sizlere sunulmuştur. Hem sağlığınızda sıkıntı olmayacak hem vücudunuzu yormayacak bu diyetten eminiz ki pozitif sonuçlar elde edeceksiniz.

Ahmet APA diyeti Seviye 7 kaç gün?

Ahmet Apa diyeti seviye 7’ye geçmek için diğer 6 seviyeyi uygulamanız gerekmektedir. Bundan sonra kan değerleri ölçümü yaparak uygunluğuna göre başlanabilir. Seviye 7 karaciğer temizliği adındadır. İsminden de anlaşıldığı gibi 3 günlük oruç diyetiyle beraber karaciğeri temizleyen uygulamalarda yapılır.