Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır ?
 1. Anasayfa
 2. Diyet Yemekleri

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır ?

0

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır sorusu son dönemlerde en fazla merak edilen ve en fazla tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer aldı. Fazla kilolardan kurtulmak, istenmeyen sivilcelerin oluşturduğu rahatsızlıktan kurtulmak ve iyi bir görüntüye sahip olmayı herkes ister. Cilt bakımı ve güzellik konusunda genellikle mağazalarda satılan yüksek fiyatlı ürünlere servet harcanır. Aynı zaman da kilo vermek istediğinizde aç kalmayı daği göze alırız. Ancak bu duruma dur demek için biz çözüm mevcut.

Limon ve maydanozun sihirli dokunuşlarıyla maydanoz limon kürü ile zayıflayacağınızı anlatacağız. Birkaç malzeme kullanarak vücudunuzu arındırabileceğinizi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Birbirinden farklı şifalı ve faydaları bulunan limon ve maydanoz bir araya geldiğinde sizin vücudunuzda ve cildinizde nasıl bir etki oluşturduğuna göz atalım.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Diyet listelerinin ilk sıralarında yer bulmakta zorluk çekmeyen limon ve maydanozun zayıflamak için yapmış olduğu katkıları tartışmaya sokamayız. Cilt bakımı ve zayıflama konusunda birden fazla etkilerini görebileceğimiz maydanoz limon kürü, evde yapmak ise oldukça kolaydır. Birden fazla doktorun önerisini alan maydanoz limon kürü yapımı için gerekli malzemeler ise şu şekildedir;

Gerekli Malzemeler;

 • Temiz bir demet maydanozu bir fincan limon suyu ve bir bardak suyu bir robota atarak geçirin.
 • Robot içinde bulunan malzemeleri pürüzsüz bir hale gelene kadar ezin. İki dakika sonra maydanoz ve limon kürünün sizlere şifa ve çözüm olmak için hazır olacağını göreceksiniz.
 • Maydanoz ve limon ile hazırladığınız bu kürü istediğiniz zaman içebilirsiniz.
thumbnail
Önerilen Yazı
Hibiskus Çayı Faydaları

Maydanoz Limon Kürü İle Ne Kadar Kilo Verilir?

 • Maydanoz limon, diyet listelerinin her zaman üst sıralarında yer alan ve hiçbir diyette eksik olmayan iki farklı mucize veren besinlerdir.
 • Limonun yağ yakıcı özelliği günümüzde herkes tarafından bilinmektedir. Limon suyu vücudumuzda biriken yağların yakılmasında oldukça önemli bir rol oynar. Ayrıca tıpkı maydanoz gibi ödem atma konusunda da bizlere yardımcı olmaktadır.
 • Limon ve maydanoz bir arada tüketildiğinde ise metabolizmamızı canlandırarak kilo vermemizi daha keyifli bir hale getirir.
 • Sağlıklı beslenme programı içinde ve aktif yaşam süresi içinde maydanoz limon kürünü tüketebilir ve bünyenizde farklılıklar olsa da 7 günlük bir süre sonucunda 3 kilo verebilmeniz mümkün hale gelir.
 • Ancak daha fazla kilo vermek isterseniz bol su tüketimine ve spor yaparken önem vermeniz gerekir.

Maydanoz Limon Kürü Faydaları Nelerdir?

 • Maydanoz limon kürü sayesinde zayıflama planlarınızı daha hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. Ayrıca maydanoz içinde bulunan vitaminler sayesinde metabolizmanızı hızlandırarak daha hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.
 • Maydanoz limon kürü aynı zaman da karaciğer yağlanması için kullanılan en doğal ilaç konumdadır. Sağlıksız beslenme koşulları nedeniyle meydana gelen karaciğer yağlanmalarını düzenli bir şekilde maydanoz limon kürü tüketerek ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Limon ayrıca bağırsakları temizlemek için tüketilen en iyi besinler arasındadır. Maydanoz ise antioksidan sebzeleri arasında yer alır. Bu iki besin bir araya geldiğinde ise idrar yolları ve farklı iltihaplanmaların çözümünde en etkili tedavi yöntemi olarak kullanılır.
 • Sürekli yüksek tansiyon şikayeti olanlar için tavsiye edilen maydanoz limon kürü, tansiyon düşürücü özellikleri sayesinde tüketilmektedir.
 • Akciğerlerin dostu olan maydanoz limon kürü, sigaradan meydana gelen sağlığınızı kaybetmek üzere olan akciğerleri temizlemek için en etkili yöntemdir. Böylelikle oldukça rahat bir şekilde nefes alabilir ve rahatlayabilirsiniz.
 • Düzenli bir şekilde tüketilen maydanoz limon kürü, kolesterol seviyesini de en ideal seviyelere getirmektedir. Kalp ve damar rahatsızlıklarının oluşma ihtimalini de ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Kemik, eklem ağrıları ve bağ ağrısı içinde ilaç niteliğinde olan maydanoz limon kürünü kolaylıkla evinizde hazırlayabilir ve doğal ağrı kesicisini kullanabilirsiniz.
 • Maydanoz limon kürü cilt bakımında da en etkili çözümler arasında yer alır. Vücudunuzda biriken zararlı maddeleri yok ettiği için, cildinizin daha sağlıklı ve rahat bir şekilde nefes almasına yardımcı olur. Maydanoz limon kürü leke ve sivilce oluşumunu ortadan kaldırır. Ayrıca cildinizin daha parlak ve canlı görülmesi de maydanoz limon kürü faydaları arasında ilk sıralarda yer alır.
 • A vitamini, C vitamini ve K vitaminlerini içinde barındıran Maydanoz limon kürü, bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği için sizi diğer hastalıklardan da koruyacaktır. Kış hastalıklarından korunmak için en etkili çözüm olarak bilinir.

Maydanoz Limon Kürü Zararları Nelerdir?

Maydanoz limon kürü bazı nedenlerden dolayı tüketildiğinde istenmeyen sonuçlara da yol açabilmektedir. Bu nedenle tüketilmeden önce dikkatli olmanızda fayda var. Aşağıda yer alan bilgilerin dikkatli bir şekilde okunarak ilgili rahatsız ya da hastalıkları bulunan kişilerin kesinlikle tüketmemesi gerekir. Bunun nedeni ise faydalı bir besin olarak tüketilen maydanoz limon kürünü tüketenler, sağlık ya da şifa beklerken ciddi sağlık problemleriyle karşılaşması kaçınılmaz bir duruma gelecektir. Bu nedenle tüketim yapmadan önce doktorunuzla görüşün.

 • Tansiyonu düşürmek için etkili bir doğal ilaç olduğu için, düşük tansiyona sahip insanlarda bayıma gibi durumları maydanoz limon kürü yan etkileri arasında görülmektedir.
 • Hamilelik şüphesi ya da hamilelik döneminde kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Ayrıca anne ve bebeğinin sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.
 • Emziren annelerin de ilk olarak doktora danıştıktan sonra maydanoz limon kürünü tüketmesi önerilmektedir.
 • Kronik bir şekilde kalp ilaçlarını kullanan kişilerin, maydanoz limon kürünü içmeden önce kesinlikle doktor tavsiyesini alması önerilmektedir.
 • Maydanoz limon kürü hazırlandıktan sonra her tüketilen besin gibi kesinlikle tüketim miktarına dikkat edilmeli ve aşırıya kaçılmamalıdır.
 • Düşük tansiyonu bulunan bireylerin kesinlikle tüketmemesi gerekir. Tansiyonu düşürdüğü için düşük tansiyona sahip kişiler tarafından tüketilmesi ciddi sağlık sorunlarına yol açacağı unutulmamalıdır.