Online Diyet Nedir Online Diyet Nasıl Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Diyetisyen

Online Diyet Nedir Online Diyet Nasıl Yapılır

0

Online diyet programı kapsamında zamanı kısıtlı olanlar, iş sebebi ile ve özel hayat rutininden dolayı vakit ayıramayan kişiler için oldukça etkili bir uygulamadır. Online diyet avantaj sağladığı diğer konu ise bulunduğunuz konum dışında da hizmet alabilmenizi gerçekleştirmektedir. Bu süreçte internet ortamından beslenme programınıza ulaşabilir, diyetisyen ile görüşmelerinizi canlı olarak yapabilmektesiniz.

İzmir Diyetisyen

Sağlıklı beslenme için öncelikle mevcut durumunuzun kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Bunun için doktorunuzun kan tahlili yapması, uzman doktor tarafından rapor sunulması sonrası bizlere bu bilgileri iletiyorsunuz. Kilo vermek için veya kilo almak için bu tahliller önemlidir. Gelen bilgiye göre özel diyet programı hazırlanmaktadır. Kişilerin kilo verip alması bağışıklık sistemine ve bir çok etkene göre farklılık gösterebilir.

Online Diyet

Kliniğe gelmeden bir çok online görüşme programları üzerinden online diyet uygulaması sağlanmaktadır. Şehir dışında olanlar, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız hizmeti etkin bir şekilde kullanmaktadır. Whatsapp, skype, zoom gibi internet üzerinden kolayca görüşme, online randevu ile sorularınızı sorabilir, beslenme programı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Online diyet yapabilir miyim?

Kilo sorunu yaşayanlar, obezite tanısı konanlar, sürekli kilo artışı gösterenler, düzensiz beslendiğini düşünenler, boy kilo oranını aşanlar bizi tercih edebilir. Aşırı kilolar iş ve özel hayatınızı derinden etkiler. Hızlıca harekete geçerek destek alabilirsiniz. Ancak kilo vermek sabır gerektiren bir eylemdir. Üzerine düştüğünüz, özveri gösterdiğiniz dönem boyunca kilo verebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Yulaf Lapası Nasıl Yapılır ?

Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık problemlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle günlük hayatta fastfood tüketiminin artması kaynaklı bu durumda artış olmuştur. 2008 yılında dünyada 400 milyon obez kişi varken, 2016 yılında bu sayı maalesef 750 milyona yükselmiştir.

Erkeklerde yağ oranının %25kadınlarda ise %30’un üstüne çıkması obezite hastalığının başlangıcının sinyallerini vermektedir. Geleceğiniz için sağlıklı beslenmek gerekiyor. Tabi ki bilindiği üzere, kötü beslenme, hareketsizlik ve genetik etmenler kilo alımını arttıran en önemli sebepler arasındadır. Ancak diyet yaparak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Online diyet ücretleri

Bu konuda tek bir program olmadığı için diyetisyen ücretleri farklılık gösterecektir. Kişilerin haftalık, aylık olarak alacağı online diyet programı fiyat bilgisini belirlemektedir. Sürekli iletişim halinde olmak, online randevular, takip kontrol bilgilendirmesi gibi ek özelliklerin talep edilmesi halinde bunu danışan ile karar vermek daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Tarafımıza ulaşarak, görüşerek en doğru online diyet alabilir

Online diyet nasıl yapılır?

Online diyet, belli bir planlama sürecine tabi tutularak devam edilmelidir. Diyetten yararlanmak isteyen kişi ile önce görüşme sağlanır, tanıma evresi geçtikten sonra ortak olarak uygulamamızdan, nasıl bir süreç oluşacağından, beslenme alışkanlıklarından bahsedilmesi istenir, Tanımak aslında zayıflama ya da kilo vermenin en önemli adımıdır bizim için. Metabolizması hızlı çalışan ya da yavaş olan kişileri analiz etmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Sonrasında ise iletişim konusunu ele almaktayız, online platformlarda yapılan görüşmeler günlük, haftalık şeklinde ilerlenebilir, bu yüzden hem fikir olmalıyız. Diyet görüşmelerinin aksatılmaması gerekmektedir.

Zayıflamak ya da kilo almak isteyenler için özel program hazırlıyoruz! Her hafta kilo kontrolü yaparak gidişat gözlemleniyor. Ancak diyet listesinde değiştirilmesi ya da eklenmesi gereken besinler var ise bunları zaman zaman not alarak listeyi daha çekici hale getiriyoruz

Fazla kilosu olan hastalar grubu ise aşağıda belirtilmiştir. Bu hastalıklardan biri var ise kilo problemi çekebilirsiniz, olağan durumdur. İlk başta dediğimiz gibi önce sizi tanıyoruz sonrasında ona göre program uyguluyoruz.

  • Hipertansiyon
  • Tip2 diyabet
  • Kardiyovasküler Hastalıklar
  • Kanser (meme, kolon, endometrium vb.)
  • Dislipidemi
  • Yaşam kalitesinin düşmesi

Kilo verme süreci, diyet tedavisiyle birlikte davranış değişikliği, beslenme alışkanlıklarının değişmesi ve egzersiz  ile bütündür. Herkesin metabolizma hızı parmak izi eşsiz ve uygulanması gereken kilo verme yöntemleri farklıdır. Bu nedenle, çevremizdeki insanlardan da duyduğunuz gibi kilo verme hızı, kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu yüzden, diyet ücretleri de seçmiş olduğunuz paketin uzunluğuna ve sürecin nasıl ilerleyeceğine bağlıdır.

Online diyet hangi konuları kapsamaktadır

Zayıflama Diyeti: Sürekli diyet listeleri, sporlar, beslenme programları denenmiş ancak başarılı olunmamış ise bizi tercih edebilirsiniz. Bizler sağlıklı zayıflamanın formülünü veriyoruz!

Kilo alma diyeti: Yüksek kalorili beslenme, protein beslenmesi gibi konular ele alınmaktadır. Kilo almak için diyetisyenlerden yardım almak en doğru tercih olacaktır. Online diyet katılımı sağlayabilirsiniz.

Kilo koruma diyeti: Diyet sonrası verilen kiloları tekrar almanız sizi moral olarak düşürecektir ancak bu sağlıklı ve uzman bir diyetisyen tarafından kontrol edilir ise kilonuzda kalırsınız. Spor ve beslenme destekleri ile kilo koruma uygulanabilir. Yaşantınıza yüksek performansla devam edebilirsiniz.

İlgili yazımızı sonlandırırken izmir diyetisyen ekibi olarak sizlere en doğru ve en yalın bilgiyi vermeyi amaçlıyoruz. Hedeflediğimiz sağlıklı birey, sağlıklı toplum mottosu ile hizmet vermekteyi. Diyetisyen araması yaparken bizleri tercih ederek kilo verme, kilo alma gibi çözümlerimizden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.