Glifor Zayıflatır Mı?
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet

Glifor Zayıflatır Mı?

0

Glifor zayıflatır mı? sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bu yazımız tam size göre. Glifor tip 2 diyabet hastalığının tedavisinde kullanılan reçeteli bir diyabet ilacıdır. Kan şekeri seviyesini kontrol etmeye yardımcı olur. Bazı durumlarda diyet ve egzersiz kan şekerini dengelemede etkili olmaz. Bu gibi durumlarda Glifor 1000 mg tablet kullanılır. Ayrıca obez glukoz tolerans bozukluğu olan hastalarda şeker hastalığının gelişimini önlemek amacıyla ve polikistik over sendromu hastalarında adet döngüsünü ve yumurtlamayı düzenlemek için de kullanılabilir.

Glifor Ne İşe Yarar?

İnsülin pankreas tarafından üretilen bir hormondur. Vücudun kandaki glukozu (şeker) almasını sağlar. Şeker hastalarında pankreas yeterli insülin üretmez yada üretilen insülini düzenli kullanamaz. Bu durum kanda glukoz seviyesinin yükselmesine neden olur. Glifor kandaki glukoz düzeyini mümkün olduğunca normal düzeye düşürmeye yardımcı olur. Oldukça etkili olması sebebiyle günde 1 kez kullanılması gerekir ve insülinden bağımsız olarak kullanılır. Ayrıca hamile kalmak için yumurtlama döneminde kullanılan glifor, yumurtaların bozukluğu tedavisinde de kullanılır. Kadınlarda adet dönemi ağrılarında etkilidir.

Glifor Zayıflatır Mı?

Diğer şeker ilaçları gibi Glifor kilo aldırmaz, aksine hasta diyet ve egzersize devam ettiği sürece kilo vermeye yardımcı olabilir. Glifor ile zayıflama birçok kullanıcıda görülmüştür. İçeriğindeki metmorfin hidroklorür vücutta kan şekeri-insülin dengesini sağlar. Bu sayede hastanın kendisini iyi hissetmesine ve iştahının kesilmesine yardımcı olur. Sonuçta kilo kaybı görülür. Obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Glifor kilo verdirir mi? sorusun cevabı bu şekilde açıklanabilir. İlaçtan tam olarak fayda görülmesi için diyete ve egzersizlere devam edilmesi gerekir.

Glifor Zayıflamak İçin Açmı Tokmu Kullanılır?

Gliforun etkisi 2 ile 4 saat arasındadır. Bu süreden sonra ilaç etkisini yavaş yavaş kaybetmeye başlar ilacın etki etmesi için yemekten belli bir süre önce içilmelidir.

Glifor Yan Etkileri

En sık görülen yan etkileri; mide bulantısı, kusma, şiddetli karın ağrısı, ishal, ağızda metalik tat ve iştah kaybıdır. İlacı yemeklerle birlikte almak yan etkileri azaltabilir. Gliforu yanlış kullanan kişilerde laktik asidoz, B12 vitamini eksikliği, karaciğer sorunları, cilt alerjileri ve yüksek kan şekeri düşüklüğü görülebilir.

Sonuç olarak glifor, doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Sadece zayıflamak amacıyla bilinçsizce kullanılmaması gerekir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap