Avokado Diyeti Nedir? – 2023
  1. Anasayfa
  2. Diyet Listesi

Avokado Diyeti Nedir? – 2023

0

Avokado diyeti, avokado gibi sağlıklı yağları yüksek gıdaları yemeyi vurgulayan bir diyet türüdür. Diyet, sağlıklı yağların tüketilmesinin kilo kaybını teşvik etmeye ve genel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olabileceği öncülüne dayanmaktadır.

Avokado diyeti tipik olarak yumurta, kabuklu yemişler, tohumlar ve yağlar gibi yiyecekleri içerir. Avokado, sağlık için faydalı olduğu gösterilen iyi bir tekli doymamış yağ kaynağıdır. Ayrıca avokado iyi bir lif ve antioksidan kaynağıdır. Bunun yanında aynı besin değerlerine sahip patates diyetine de göz atabilirsiniz.

Avokado diyetinin kilo vermeye yardımcı olabileceğini gösteren bazı kanıtlar var. Bir çalışma, avokado açısından zengin bir diyet yiyenlerin, avokado yemeyenlere göre daha fazla kilo ve vücut yağı kaybettiğini göstermiştir.

Avokado yağ yakar mı?

Avokado diyeti, son yıllarda popülerlik kazanan yüksek yağlı, düşük karbonhidratlı bir diyettir. Diyet, avokadoların kilo vermenize ve sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilecek bir “süper gıda” olduğu öncülüne dayanmaktadır.

Avokadonun kilo vermeye yardımcı olabileceğini gösteren bazı kanıtlar var. Araştırmalara göre , altı hafta boyunca günde bir avokado yiyen kişilerin, avokado yemeyenlere göre daha düşük açlık ve C-reaktif protein (iltihap göstergesi) seviyelerine sahip olduğu tespit edilmiştir.

Avokado ayrıca lif bakımından yüksek ve kalorisi düşüktür, bu da onları kilo vermeye çalışan insanlar için iyi bir seçim haline getirir. Bununla birlikte, herhangi bir kilo verme planının, düzenli egzersiz ve dengeli beslenme gibi sağlıklı yaşam tarzı seçimleriyle eşleştirilmesi gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Avakado ile nasıl kilo verilir?

Avokado diyeti kilo vermenin ve yağ yakmanın harika bir yoludur. Avokado, vücut yağını azaltmaya yardımcı olduğu bilinen tekli doymamış yağlar açısından zengindir. Ayrıca, yemeklerden sonra kendinizi tok ve tok hissetmenize yardımcı olan yüksek düzeyde lif içerirler. Avokado ile nasıl kilo verileceğine dair bazı ipuçları:

1. Kahvaltınıza avokado ekleyin. Güne avokado içeren besleyici bir kahvaltı ile başlayın. Bir avokado smoothie deneyin veya yulaf ezmesi veya yoğurdunuza dilimlenmiş avokado ekleyin.

2. Öğle ve akşam yemeğinize avokado ekleyin. Avokadoyu salatalara, dürümlere veya sandviçlere ekleyerek öğle ve akşam yemeğinize dahil edin. Avokado ile kavrulmuş sebze yapmayı veya ızgara tavuk ya da balığın üzerine süs olarak kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Bizi GOOGLE arama motoruna Sorun.