Patates Diyeti 2023
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Patates Diyeti 2023

0

Patates Diyeti günlük hayatta sık kullandığımız ve kolaylıkla bulabileceğimiz patatesi haşlama olarak tükettiğimiz diyet şeklidir. Tok tutması ve fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olmasıyla çok kullanılan diyetler listesinin ilk sıralarında yer almış bulunmaktadır. Tek tip beslenme şekli ve şok diyeti olduğundan doktorunuzla görüşmeden bu diyete başlamanızı önermemekteyiz. Kilo vermenin yanı sıra vücuda birçok faydası da vardır. Mide iltihabını giderir, kabızlığı engeller, vücuttan toksinleri atar ve sindirim sistemini düzenler.

Patates ile 1 Haftada Kaç Kilo Verilir?

Patates Diyeti 3 gün veya 1 hafta yapılabilir. Uzun süre yapılmaması tavsiye edilmeyen bu diyette tek tip beslenme yapıldığı için başlarda halsizlik olması çok normaldir. 1 haftada 10 kiloya yakın kilo verildiği gözlenmiştir. Tabi ki bu her vücutta değişiklik göstereceği akıllardan çıkmamalı. Bu diyetle birlikte yürüyüş de yapmak kilo verimini hızlandıracaktır.

3 Günlük Patates Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

Patates Diyeti ile ilgili en çok merak edilen sorular arasında 3 gün gibi yapılan kısa bir diyette kaç kilo verileceği sorusudur. 3 günlük yapılan bu diyette 5 kilo vermek oldukça mümkündür. 2 litreye yakın su tüketimini de ihmal etmemek gerekir. Bununla beraber günde 3 bardağı aşmayacak şekilde şekersiz olmak kaydı ile siyah veya yeşil çay içilebilir.

Patates ile Zayıflayan Var mı?

Patates Diyeti ile elbette zayıflayanlar vardır ve çevrelerine de şiddetle tavsiye etmektedirler. Ama yine yukarıda ki yazımızda da bahsettiğimiz gibi doktor gözetiminde olması gerekmektedir. Tek tip beslenme içerdiği için sağlıklı demek mümkün değildir.

Patates  Diyeti Nasıl Kilo Verdirir?

Bu Diyette sadece haşlanmış patates tercih edilerek listemiz yapılmalıdır. Kesinlikle kızartılmış olmamalı ve mümkünse tuz eklenmelidir. Baharat kullanılmamalıdır. Bir adet kabuksuz haşlanmış patates de 93 kalori bulunur ve dolayısıyla kalori oranı düşük olduğundan hızlı kilo verimi başlayacaktır. Patates ile yağsız yoğurt yemek de serbesttir. Listemizde sabah, öğlen ve akşam birer tane haşlanmış patates yer almaktadır. Et ve tahıl gibi ürünler listede yer almadığı için halsizlik ve baş dönmesi gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.