Alavara Makarnası Kaç Kalori

Son dönemlerde sıkça duyduğumuz, İzmir’in meşhur meşhur makarnası hakkında sorular gelmekteydi. Günlük hayatımında önemli bir yer edinen, hemen hemen herkes tarafından tercih edilen bu besin kalori açısından zengindir. Peki alavara makarnası kaç kalori bunu ele alarak sizlere besin değerlendirmesi ve kalori hesabı yaptık.

Alavara makarnası kaç kalori

İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesinde yer alan meşhur mekanda bir çoğunuz makarna keyfini yaşamışsınızdır. Kendilerine has tek tip bir makarna servisi bulunmaktadır. Peki yedikten sonra kaç kalori olduğunu hiç düşündünüz mü? Diyette olan kullanıcılarımız bunu çok merak etmekte. Alavara makarnası orta porsiyon olarak adlandırırsak 90gr’da 140 kaloridir. Bu değer içerisinde kullanılan ürünlere göre değişiklik gösterebilir.

Makarna içerisinde kalsiyum, demir, potasyum, fosfor, protein, A, B1 ve B2 vitaminleri bulunmaktadır. Zengin ve doyurucu bir besin olması sebebiyle sofralarda yerini almaktadır. Hızlı ve pratik bir yemek olan makarnayı hemen hemen her yaş grubu tüketmektedir. Öğrenmek istediğiniz kalori miktarları var ise bize yorum yazabilir, diğer kaç kalori konularımızı görmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.