Lahana Kaç Kalori
  1. Ana Sayfa
  2. Kaç Kalori

Lahana Kaç Kalori

0

Lahana Kaç Kalori sarma ve kapuska şeklinde yemekleri olan, Türk mutfağının bilinen lezzetlerindendir. Genellikle serin hava koşullarında yetiştirilmesi tercih edilmektedir. Bu sebeple ilkbahar son bahar mevsimlerinde yenmesi, tat olarak daha kabul görmüştür. Yaprakları olan, kıtır bir yapıda olan lahana tüketiminde kalori olarak değerleri aşağıda belirtilmiştir. Karbonhidrat, protein, yağ, lif gibi değerleride analiz edilerek paylaşılmıştır.

Lahana kaç kalori

Lahana 1 orta porsiyon 130 gr olarak değerlendirildiğinde 33 kaloridir. Öğünlerinizde tüketirken gramaj olarak değişkenlik gösterebilir. Günlük yemeklerinizde, sağlık açısından porsiyonları arttırmamanızı önermekteyiz. Diyet yapan biriyseniz muhakkak kalori hesabı yaparak lahanayı yemenizi tavsiye ederiz.

Besin Değerleri

1 Porsiyon (Orta) 130 gr
Karbonhidrat (g)
5.41
Protein (g)
1.78
Yağ (g)
0.26
Lif (g)
3.84
Kolesterol (mg)
0
Sodyum (mg)
15.6
Potasyum (mg)
270.4
Kalsiyum (mg)
59.8
Vitamin A (iu)
15.6
Vitamin C (mg)
59.54
Demir
0.65

thumbnail
Bu Yazımıza da Göz Atabilirsiniz
Lahana Salatası Nasıl Yapılır

Lahananın faydaları nelerdir?

Lahana’da bir çok vitamin ve besleyici madde bulunmaktadır. Sebzede bulunan su miktarı yaz aylarında tüketildiğinde vücut için rahatsızlık vermez. C vitaminı olması vücut için direnç sağlar. Kalsiyum olması ise diş ve kemik yapısını güçlendirir. Lahana, K vitamini, potasyum, kalsiyum bulundurur. Kemik kırılması, çatlaması gibi durumları önler. A vitamini olan lahana’da ayrıca göze iyi geldiği bilinen vitaminlerde vardır. Özellikle orta yaş ve üzeri kişilerin tüketmesi unutkanlık gibi durumları engelleyicidir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap