Zayıflama İğnesi Saxenda
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet

Zayıflama İğnesi Saxenda

0

Zayıflama iğnesi Saxenda kilo verme ilacı olarak üretmiş bir iğnedir. Son 3-4 senedir Amerika’ da oldukça popüler olan zayıflama iğnesi son zamanlarda Türkiyede’ de ilgi görmeye başladı. Diğer bir adı da HCG diyeti olarak geçen ve kilo verme üzerine olumlu sonuçlar alınan zayıflama iğneleri birçok hekim tarafından da iyi yorumlanmaktadır.

Bu yazımızda; düzenli uygulamalar sonucunda ciddi oranda kilo verdiren zayıflama iğnelerinden biri olan Saxenda iğne ile ilgili bilgi vereceğiz. Ayrıca zayıflama iğnesi nedir? ve zayıflama iğnesi kullananlar ne yapmalı? gibi sorularında cevaplarını bulabilirsiniz.

İçindekiler

Zayıflama İğnesi Nedir?

Zayıflama iğnelerinin son zamanların en etkili zayıflama metodlarından biri olmaları zayıflama iğnesi nedir? sorusunuda beraberinde getiriyor. Zayıflama yöntemlerinin en hızlısı olan zayıflama iğnesi ile günde 1-2 kiloya kadar verilebiliyor. Diğer adı HCG diyeti olan bu yöntemde günlük kalori alımı 500 de sınırlandırılarak vücuda HCG hormonu enjekte edilmektedir. HCG hormonu erken gebelik döneminde vücutta artışa geçen bir hormondur. Erkek ve kadınlarda doğurganlık problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

Zayıflama iğnesi besinlerin midede daha uzun süre kalmasını sağlayarak kan şekeri yükselmesini önler. Ayrıca pankreasın fazla insülin üretmesini ve karaciğerin fazla şeker üretmesini engeller. Bütün bunlar kilo vermede önemli rol oynayan olaylardır.

Zayıflama iğnesi yan etkileri genelde mide bulantısı olarak bildirilmektedir. Bu nedenle zayıflama iğnesi kullananlar daha az besin tüketmeleri konusunda uyarılmaktadır.

Zayıflama iğnesi Saxenda

Saxenda iğne en çok tercih edilen zayıflama iğnelerinden biridir. Obezite gibi ancak uzun vadede üstesinden gelinebilen rahatsızlığın etkin tedavisinde kullanılmaktadır. Düşük kalorili bir yemek planına ve artan fiziksel aktiviteye Saxenda iğne ile destek verilmelidir. Bunun sonucunda, kilo vermenize ve kilo kontrolüne yardımcı olabilir.

Zayıflama iğnesi Saxenda, vücut kitle indeksi 27-30 arasında olan aşırı kilolu ve 30 üzerindeki kiloyla ilgili tıbbi sorunları veya obezitesi olan yetişkinler ve 12-17 yaş arası vücutlu çocuklar için kullanılan enjekte edilebilir reçeteli bir ilaçtır. Kalorisi azaltılmış diyet ve artırılmış fiziksel aktivite ile kullanılmalıdır.

Mide bulantısı, Saxenda kullananlar tarafından ilk başlandığında en sık görülen yan etkidir. Ancak çoğu hastanın vücudu ilaca alıştıkça, bulantılarda zamanla azalır. Mide bulantısı yaşayan kişilere kraker, tost ve pirinç gibi hafif, az yağlı yiyecekler ve çorba gibi su içeren besinler önerilmektedir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap