Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo

0

Yoğurt Diyeti, merkezinde yoğurt olsa da yan besinlerle desteklenen besleyici bir diyettir. Akdeniz ülkelerinde çok popüler bir diyettir. Yemeklerinin yanında sıkça tükettiğimiz yoğurt metabolizmayı hızlandıran fermente süt ürünlerindendir. 100 gram yoğurt da 55 kalori bulunmaktadır. Hem düşük kalorisiyle hem besleyiciliğiyle tercih edilme sebebidir. Protein ve kalsiyum açısından zengindir. Yüksek kolesterol ve fosfor içerdiğinden kolesterol hastası ve böbrek taşı rahatsızlığı olanlar bu diyeti uygulamamalıdır. Alerjik reaksiyonlar gösterebildiği içinde alerjik bünyeye sahip kişilerin doktoruna danışmadan bu diyete başlamamalarını tavsiye ederiz.

İçindekiler

Yoğurt diyeti ile 1 haftada kaç kilo verilir?

Yoğurt Diyetinde tüm kurallara uyarak doğru kilo verimine ulaşmanız çok kolaydır. 1 hafta da 7 kilo verdiren bu diyetin asıl amacı bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamaktır. Bu sayede kolay sindirim sonucu vücuda yağ ve karbonhidrat yüklemesi oluşmayacaktır. Yine her diyette bahsettiğimiz gibi tek başına diyet sağlıklı sonuçlar vermeyecektir. Diyetle birlikte hayatımızda egzersizlere de yer vermeliyiz. Düzenli tempolu yürüyüşler yapmalıyız. Günde en az 2 litre su tüketmeliyiz.

Yoğurt diyeti nasıl hazırlanır?

Yoğurt Diyeti hazırlanırken ev yapımı ve yağsız yoğurt tercih etmeliyiz. Her öğünümüzde yoğurt olmalı ama sadece yoğurtla beslenmemeliyiz. Yoğurt tüketirken yanında haşlanmış patates de tüketmeliyiz. Doktorunuza danışmadan diyete başlanmamalı ve uygun listeyi vücudunuza göre doktorunuz hazırlamalıdır.

Her gün yoğurt yemek kilo verdirir mi?

Her gün yoğurt yiyerek kilo vermek mümkündür. Kilo vermeye yardımcı olmasının sebebi toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olmasıdır. Zehirlenme yaşandığında bile yoğurt yedirilmesinin sebebi budur. Detoks özelliği sayesinde vücudunuzdan zararlı maddelerin atılmasını sağlar. İçinde bol su bulunması nedeniyle sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Sık acıkanlar için kurtarıcıdır çünkü tokluk hissi verir.

Gece yatmadan önce yoğurt yemek kilo verdirir mi?

Düzgün fiziğe sahip Fransız kadınlarının her gün 1 ya da 2 kase yoğurt yediğini biliyor muydunuz? Akşamları ise yedikleri yemekleri sindirmek ve aldıkları kaloriyi yakmak için yine yoğurt tercih ederler. Metabolizmayı hızlandırdığından ve toksinleri vücuttan atığı için geceleri yoğurt yemek kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız, Fodmap Diyeti ile alakalı yazıma da göz atmanızda fayda olacağını düşünüyorum.

Yazar Hakkında

Yorum Yap