Candida Diyeti Canan Karatay
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Candida Diyeti Canan Karatay

0

Candida Diyeti son günlerde hekimlerinde tavsiye ettiği bir diyet türüdür. Adı kandidoz olan enfeksiyondan almıştır. Zaman içerisinde vücudu etkiler ve sindirim sistemine zarar vermektedir. İyi bir beslenme listesiyle kandizoz enfeksiyonunu yok etmek mümkündür. Vücut rahatlıkla temizlenir. Şekerli ve asitli besinleri tüketen bireylerde uygulanır. Çünkü şeker ve asit enfeksiyonu tetikler. Vajinal enfeksiyon ve mantar gibi durumlarda bu diyet önerilmemektedir. Bu diyeti uygulamak için en uygun teşhisi tabii ki yine doktorunuz karar vermelidir. Bu diyette amaç kilo vermek değil mantarı temizlemek olmalıdır. Bunun için öğün saatlerine ve listeye uymak gerekmektedir. Bununla beraber vücuttan ödem atılımı olur ve vücudu temizler.

Candida diyetinde ne yenmez?

Candida Diyetinde enfeksiyonu artıracak gıdalar listeden çıkarılmalı ve tam uyulduğu sürece bu enfeksiyondan kurtulmak imkansız değildir. Sakınmamız gereken gıdalar da şu şekildedir;

  • Şekerli ve tatlı besinler
  • Gluten içeren tahıllar
  • Kafeinli, asitli ve alkollü içecekler
  • Şekerli meyveler (muz, hurma, üzüm)
  • İşlenmiş et (sucuk, salam, sosis)
  • Soslar
  • Peynir, süt ve krema

Candida hastaları ne yemeli?

Candida Diyetini yapan hastalar besinlerine ve öğünlerine dikkat etmelidir. Yumurta tüketimi yasak olmadığı için kahvaltıda tercih edebilir. Yine kahvaltıda sebzeli omlet te tüketebilir. Öğlen ızgara et ve sebze tercih edilmelidir. Akşam yemeği için ise kırmızı et ve sebze listede yer alabilir. Bununla beraber sebzeleri, haşlanmış etleri de ızgara ve haşlama şeklinde tüketmek gereklidir. Bolca su tüketimi ise ihmal edilmemelidir.

Candida temizliği nasıl yapılır?

Candida Diyeti ile vücudu temizlemek mümkün olduğu kadar sindirim sisteminin yıkanmasıyla da temizlik mümkündür. Fermente sebzeler ve kefirde bulunan sağlıklı kandida savaşçılarının tanıtılması yoluyla fazla kandida vücuttan atılır. Organik soğan, sarımsak, lahana, kereviz, deniz tuzu ve saf sudan sebze suyu yaparak başlamak çok uygundur.

Candida kaç günde ölür?

Candida Diyetinde ölürken semptomların etkisi 3 ila 10 gün sürer. Vücuttaki etkileri kaybolana kadar sürmektedir. Öğünler atlanmamalı ve birkaç hafta boyunca uygulanmalıdır. Uzun vadeli bir diyet değildir. Kısa sürede etkili sonuçlarla hem vücudunuzu rahatlatacak hem de sağlığınıza kavuşturacaktır.