Karatay Diyeti Yasaklar
  1. Ana Sayfa
  2. Diyet

Karatay Diyeti Yasaklar

0

Karatay diyeti yasaklar, Oldukça seveni bulunan Prof. Dr. Canan Karatay’ın diyetini uygulamaya başlamadan önce bazı yasaklı besinlerin tüketilmesinin kesinlikle yasak olduğunu bilmeniz gerekir. Öyle ki Canan Karatay; Karatay diyeti yasak listesinde bulunan besinlerin tüketilmesini hangi şartlar altında olursanız olun hiçbir şekilde tüketilmemesi gerektiğinin altını çizerek bu durum hakkında ne kadar ciddi olduğunun altını çiziyor.

Karatay diyetine göre yeni bir güne zinde uyanmak ve gününüzün daha iyi ve sağlıklı geçmesi için protein açısından zengin ve kalorisi yüksek olan besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Ayrıca Karatay diyetinde makarna, ekmek, patates, pirinç ve beyaz şekerin tüketilmesine hiçbir şekilde yer verilmiyor. Bu nedenle bu yiyeceklerin tüketilmesinden kaçınarak Karatay diyetinden istediğiniz sonucu elde edebilmeniz için en önemli hususlar arasında.

İçindekiler

Karatay Diyeti Yasaklar Listesi

·        Ekmek ·        Tahıl ve Tahıl Ürünleri ·        Beyaz Şeker
·        Şeker ve Şeker Ürünleri ·        Kavun ·        Karpuz
·        Patates ·        Alkollü İçecekler ·        Asitli İçecekler
·        Hazır Meyveli Yoğurtlar ·        Pirinç ·        Yapay Tatlandırıcılar
·        Üzüm ·        İncir ·        Ayçiçeği
·        Margarin ·        Kavrulmuş Kuruyemişler ·        Muz

Yukarıda belirtilen Karatay diyeti listesinde yer alan ürünlerin diyet süresi boyunca hiçbir şekilde tüketilmemesi gerekiyor. Tüketilmesi durumunda uygulanan Karatay diyetinin hiçbir faydasını görmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu nedenle diyet süresi boyunca asla yasaklı listede yer alan besinleri tüketmeyin. Ayrıca Karatay diyeti yasaklı besinler listesinde yer alan kuruyemişlerin arasında yer alan yer fıstığı, fındık ve badem çeşitlerini çiğ olarak diyet programında tüketebilirsiniz. Bu nedenle yasaklı listede yer alan besinlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Karatay diyet, Prof. Dr. Canan Karatay tarafından sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyen kişilere önerdiği Karatay diyetidir. Son dönemlerde fazla olan kilolardan kurtulmak ve iyi bir fiziğe sahip olmak isteyenlerin en fazla tercih ettiği diyetlerden bir tanesidir.

Fazla kilolardan kurtulmak, kilo almayı durdurmak ya da daha çekici ve güzel bir fizik elde etmek için Karatay diyetini yapabilirsiniz. Ayrıca kanser ve diyabet başta olmak üzere birden fazla sağlık sorunlarına genç yaşta yakalanmak istemeyenler de Karatay diyetini yaparak zayıflayarak daha sağlıklı ve iyi bir vücuda sahip olabilirler. Karatay diyeti sayesinde açlık hissini ortadan kaldırarak uzun süre tok hissetmenize, metabolizmanızı hızlandırarak çok kısa sürede ideal bir görünüşe sahip olabileceksiniz.

Karatay Diyeti Nedir?

Karatay diyet, Prof. Dr. Canan Karatay’ın uzun ve kapsamlı araştırmalar sonucunda elde ettiği bilgiler sonucunda hazırladığı diyettir. Bu diyet sayesinde hem standart bir diyet uygulayacaksınız hem de daha sağlıklı bir yaşama ve görünüşe kavuşarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Bu diyeti yaşam standartlarınıza oturtarak uyguladığınız takdirde yaşamınız boyunca daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sürerken aynı zaman da ideal kilonuza kavuşarak daha iyi bir görünüme ve daha iyi hissetmenizi sağlayacaksınız.

Kişide olan insülin direncini kıracak, karaciğer yağlanmasının önüne geçilecek ve özellikle basen ve göbek bölgelerinde oluşabilecek yağlanmaları engelleyerek daha iyi bir vücuda sahip olacaktınız. Karatay diyeti, aslında oldukça kaliteli karbonhidrat, bazı protein kaynaklarını ve daha sağlıklı olabilmek için bir takım yağların tüketilmesiyle uygulanan bir diyettir. Bu diyette tüketeceğiniz bazı besin kaynakları ise; yumurta, et, balık, peynir, yoğurt ve tereyağı gibi temel olan hayvansal kaynakların tüketilmesi aynı zaman da zararsız meyve ve sebzelerin tüketilmesini ele alır. Bunların dışında ise diyet programında tüketilmesi önerilen bazı besinler ise; bakliyatlar, fındık, yer fıstığı, badem gibi ürünlerin çiği ve son olarak ev yapımı turşuların tüketilmesini ele alan diyettir.

Karatay Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Uykuya geçmeden en az 5 saat öncesinde hiçbir şekilde yemek yenmemeli. Sadece şekersiz çay içebilirsiniz.
  • Karatay yasaklı listesinde yer almayan besinlerin yerine diyet programında yer alan besinlerin porsiyonlarını artırarak tüketebilirsiniz. Ayrıca yemek sofrasından yarı tok kalkmak tekrar açlığı tetikleyeceği için yemek sofrasından tam doyarak kalkmanız dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir.
  • Karatay diyetinin en önemli hususların başında ise sürekli hareket halinde olmanın önemli olduğudur. Bu nedenle fırsatınız var ise spor yapın, eğer spor yapmaya fırsatınız yoksa bol bol yürüyüş yaparak hareket halinde olmaya dikkat edin.
thumbnail
Önerilen Yazı
Gebelik Şekeri Diyeti
  • Besin tüketirken her zaman doğal besinler tüketmeye dikkat edin. Bu nedenle markette satılan tavuk, yumurta ya da yoğurtlar yerine köy tavuğu, köy yumurtası ve köy yoğurdu tüketmeye özen gösterin. Marketten alınan bu tür besinler size faydadan çok zarar vereceğini unutmayın.
  • Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünü olduğu için kahvaltınızı en doğru şekilde diyete uygun şekilde yapın
  • Özellikle akşam yemeklerinde hiçbir şekilde nişasta içeren ürünleri tüketmeyin. Bunların yerine diyet listesinde yer alan balık, et ya da sebze yemeklerini tüketin
  • Akşam yemeğini en geç saat 19.30 da yemeye dikkat edin. Akşam 19.30’dan sonra yemek yediğiniz zamanalar da bunların sindirilmesi çok zor olduğu için geciktirmeden akşam yemeğinizi yiyin.

Yazar Hakkında

Yorum Yap