2 Günlük Detoks Diyeti Nedir ?
 1. Anasayfa
 2. Diyet Listesi

2 Günlük Detoks Diyeti Nedir ?

0

2 günlük detoks diyeti sayesinde yolculuk, tatiller ya da yorucu toplantıların ardından aldığımız fazla kiloları vererek uyguladığımız diyet programına kendimizi tekrar adapte edebiliriz. İnsan vücudu tükettiği besinler ve çevresel faktörler sebebiyle vücutta toksinler biriktirirler. Vücutta biriken bu toksinler artmaya başladığında ise stresten kaynaklı açlık hissi gelerek kilo almamız için sık sık yemek yeme ihtiyacı hissettirir.

Metabolizmayı bozarak insan vücudunun normalden daha halsiz olmasını ve sindirim sisteminin görevini tam olarak yerine getirmesine engel olur. Oluşan bu sebeplerden dolayı insan vücudu hızlı bir şekilde kilo almaya başlar. Ancak hızlı kilo almanın önüne geçmek için en etkili yöntem ise uygulanacak olan bu yönteme ise iki günlük detoks diyeti ismi verilir. Detoks sayesinde vücudunuzu tekrardan eski sağlıklı haline getirerek sindirim sisteminin normal bir şekilde çalışmasını sağlayarak hızlı bir şekilde kilo almanızın önüne geçersiniz. İki günlük detoks diyesi uygulamasından sonra vücut eski sağlıklı düzenine girerek hızlı bir şekilde sindirim sistemini çalıştırarak zayıflamak için gerekli olan bütün şartları yerine getirir.

2 Günlük Detoks Diyeti Programı

Diyetin ilk gününde sabah kalktığınızda bir bardağa ılık su doldurarak limon sıkın ve için.

 1. Gün

Sabah: Bir bardak ılık suyun içine limon ve zencefil ekleyerek için. Bu sayede metabolizmanızı hızlandırarak yağ akışını en üst seviyeye getirmiş olacaksınız.

Ara Öğün: Vücudunuzda oluşan açlık hissini bastırmak için 1 adet muz ve bir bardak ılık süt tüketin

Öğle Yemeği: C vitamini ihtiyacınızı karşılamak amacıyla 200 gr ton balığı ve yanında istediğiniz kadar yeşil salatayı tüketebilirsiniz. Eğer bunlar yetersiz kaldıysa bunlara ek olarak bir bardak portakal suyu tüketebilirsiniz.

Ara Öğün: Evde yapılmış el yapımı limonata

Akşam: Izgarada özel olarak hazırlanmış bir adet alabalık ve sınırsız şekilde tüketeceğiniz marul salatası.

 1. Gün

Sabah: Birinci günde olduğu gibi ikinci günde de metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakımını en üst seviyede tutmak için bir bardak ılık su içerisine limon ve zencefil ekleyerek için. Ayrıca kahvaltı esnasında 2 bardak ada çayı tüketebilirsiniz.

Öğle: Bol limonlu su ve büyük porsiyon sezar salata

thumbnail
Önerilen Yazı
Selülit Diyet Listesi

Akşam: Bir bardak yeşil çay ve yanında bir porsiyon yağsız tavuk haşlama. Tercihen marul salatası da tüketebilirsiniz.

Detoks Diyeti Beslenme Önerileri

 • Diyete başladığınız andan itibaren 45 dakikalık egzersiz ya da spor yapabilirsiniz.
 • Alkol ya da kafein içeren ürünlerin tüketilmemesi gerekir. Bu tür ürünlerin tüketilmesi vücutta oluşan toksinlerin daha fazla artmasına kolaylık sağlar. Bu alkol ya da kafein yerine soda, ayran ya da süt içebilirsiniz.
 • İki günlük diyet boyunca yemeklerinizde tuz tüketimini en aza indirin
 • Gün boyunca 10-15 dakikada bir su tüketmeye özen gösterin
 • C vitamini bakımından yüksek besinler olan maydanoz, brokoli, kereviz, çilek ya da biber tüketebilirsiniz
 • Stresi en aza indirmek için B vitaminlerini tüketebilirsiniz.
 • Gün içinde 2 su bardağı yoğurt, süt ya da ayran tüketebilirsiniz.

İki Günlük Detoks Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Detoks diyeti süresince oldukça fazla su tüketilmesi gerekir
 • Detoks diyeti sayesinde vücutta biriken fazla ve zararlı toksinler vücuttan atılarak hızlı bir şekilde kilo vererek eski sağlıklı vücudunuza kavuşabilirsiniz
 • Diyet oldukça zor olduğu için sağlıklı insanların yapması önerilmektedir.
 • İki günlük detoks diyesi esnasında sindirim sistemi rahatlayarak vücutta fazla olan toksinler atılarak hücrelerin tekrardan yenilenmeye başlar.
 • İki günlük detoks diyetine başlamadan önce kesinlikle doktora danışılması önerilir