IU Kore Diyeti
  1. Anasayfa
  2. Diyet

IU Kore Diyeti

0

IU kore diyeti, hızlı kilo verdiren zayıflama yöntemidir. Belli bir programa girerek kısa süre içerisinde şok kilo verme olarak bilinmektedir. IU kelimesi International Unite anlamı olan Uluslararası Ünite anlamına gelmektedir. Dünya Sağlık Örgütü (World Health Organization) tarafından belirlenen ölçü birimidir.

IU Kore Diyeti Nasıl Çıktı?

Kore de popüler ses sanatçıları ve film oyuncularının yapmasıyla birlikte ortaya çıktı. Kore de genellikle insanlar zayıf olarak bilinir. Yaşayan kişiler güzelliğin sembolü olarak zayıflığı göstermektedir. Kısa süre içerisinde yapılabilen en popüler diyetlerden bir tanesidir. Popüler kültür etkisi ile bu durum daha fazla göstermektedir. Dizi oyuncuları, film oyuncuları baktığınız zaman kendilerini bakarak hareket etmektedirler. İnternet sitelerinde kullanıcılar arasında oldukça popüler gelmeye başladı. Ancak diyet listesinin az olması birçok kişiyi bundan uzaklaştırmaya doğru itiyor. Etkisi gören kişilerin fazla olduğu ancak kişiden kişiye değişebileceği de görülüyor.

IU Kore Diyeti Nasıl Yapılır?

IU Kore Diyeti amaç olarak az yağlı ve az şeker kullanımını önemseyerek yapabilen diyet türüdür. Yapılan diyette ölüm diyeti olarak geçmektedir. Kişilerin bünyesi buna göre dayanıklı olması gerekmektedir. Az öğünle beslenilmesinden dolayı uzman kişiler tarafından görüş alınması gerekmektedir. Aksi takdirde ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

IU Kore Diyeti Listesi

  • Kahvaltı Öğünü: 1 elma
  • Öğle Yemeği Öğünü: 1 adet tatlı patates
  • Akşam Yemeği: 1 Kutu protein içeceği içermektedir.

Liste oldukça az ve bu durumu her gün yapması gerekiyor. Zayıflama sağlandığı takdirde normal hayatınıza dönebilecek besinlere dönebilirsiniz.

IU Kore Diyeti Sağlığa Zarar Verir mi?

IU Kore Diyeti Sağlığa Zarar Verir mi?

IU Kore diyeti, bünyesi sağlam olan kişiler için geçerli olabilmektedir. Ancak sağlık sorunları da gösterme ihtimali vardır. Normal yetişkin bir kadın günde 2000 kalori alması gerekmektedir. Erkeklerde ise bu kalori oranı 2500 kalori olarak geçmektedir. Verdiğimiz listede elma 52 kalori, tatlı patates 85 kalori, protein içeceği 100 kalori aldırmaktadır. Buna göre yapılan IU Kore diyetin de toplam kalori 237 kalori olarak geçiyor. Normal alınması gereken kaloriden yüzde 10’unu almış oluyorsunuz. Diyete devam edilmesi sonucunda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kişilerin buna dikkat etmesi gerekmektedir.

IU Kore Diyet Etkileri Nelerdir?

IU Kore Diyetinde bilindiği şok kilo etkisi altında yapılmaktadır. Ancak yapılması halinde kilo verme etkisi yapılırken bir yandan da birçok yerine zarar verebilirsiniz. Bu tür diyete diyetisyen veya doktor tavsiyesi ile girmeniz gerekmektedir. Yaşanabilecek etkiler olarak kişi az beslendiğinden agresif olma durumu, duygusal bozukluklar veya depresyon sürecine girebilir. Ayrıca bağışıklık sistemin düşmesine sebep olur. Diğer hastalıkların yolunu açma şansı da gelir. Metabolizma yavaşlamasına ve organ hasarlarına da neden olabilir. Alınan az su alımı yüzünden safra taşı oluşumuna da sebep vermektedir. Kemiklerde güçsüzlük meydana gelir. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyen 2-4 kilo arası önerilmektedir. Ani kilo düşüşleri kişilere büyük hasarlar verebilmektedir. Vücutta su kaybının oluşmasıyla birlikte kas kaybı da meydana gelir. Kişinin güçsüz kalmasına neden olabilir. Bu tür diyetler için uzman kişilerden yardım alınması gerekir.

IU Diyeti Yapan Ünlüler

Koreli sanatçıların bu diyete daha yakın baktığı bilinmektedir. Bu diyeti yapan ünlüler;

thumbnail
Önerilen Yazı
Mekke Gülü İle Zayıflama

Brown Eyed Girls grubundan yer alan üyelerden Hyosung  ve Ga In IU Diyetini yaparak zayıfladıkları belirtiliyor.. Global Icon – One Ket bu tür diyeti uygulayarak 9 kilo verdiği söyleniyor.  Ancak hayranları da tarafından bu diyetin tepkiyle karşılandığı da bilinmektedir. Diyetin olumsuz etkileri de bir hayli bulunuyor.

IU Kore Diyeti Yorumları

IU Kore Diyeti, son zamanlar popüler olmasıyla birlikte birçok kişinin de denemesine sebep oldu. Gelen yorumlar arasında etkisi gören kişi sayısı da bulunmaktadır. İlk başta zorlu olarak geçen diyette kilo verme hedeflerine ulaştıkları söyleniyor. Ancak kişinin burada bünyesi alakalı durumla gerçekleştiği görülüyor. Az yemeğe alışkın insanlar bu diyet kolay gelecektir. Ancak yeni başlayan ve yemeği sevenler için bu durumlarla zorlukla karşılanabilir. Alternatif diyet yöntemlerine doğru gidebilir.

IU Kore Diyetini başlayıp insanları uyaran kişiler bulunuyor. Yapılan 3 günlük diyet sonrası normal diyetlerinizi yapmanız gerektiğini ve çok zorlanıldığı görülüyor. Az yemekten dolayı öğle araları veya akşamları acıkma olması kişilerin duygusal değişimlere sebep oluyor. Bu konumda verebilecek en büyük tavsiye uzman kişiler tarafından yardım alınmasıdır.