Çorba Diyeti Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Çorba Diyeti Nedir?

0

Çorba Diyeti özellikle yaz aylarında tercih edilen bir diyet türüdür. Hem tok hem de metabolizmayı hızlandırması ile Çorba Diyetinden faydalanarak fazla kilolarınızdan kurtulmak mümkün. Zengin ve besleyici içeriği sahip çorbalar ve ek gıdalarla diyet listesi oluşturulabilir. Birçok kişi bu diyeti uygulamış ve olumlu sonuçlar almıştır. Bu da bize bu diyetin güvenirliliğini ispatlamaktadır. Hazırlanan çorbaların sağlıklı ve kilo vermeye yardımcı olması için tuz, salça ve yağ kullanılmamalı ya da en aza indirilmeli. Baharat ile tatlandırılabilir. Eğer ki doymadığınızı hissederseniz yanında 1 dilim tam buğday ekmeği tüketebilirsiniz. Çorba Diyetini 3 şekilde uygulamak mümkün. Bunları inceleyecek olursak şu şekilde ifade edebiliriz:

  • Her öğün çorba; Daha hızlı kilo verdirir fakat protein alımı düşük olacağından fazla uygulanmamalıdır. 4- 5 gün uygundur. Kısa süreli şok etkisi verir. Bol sıvı içerir. Her öğünde çorba tüketilmelidir.
  • 2 öğünde çorba; Kahvaltı istenilen şekilde aşırıya kaçmamak kaydıyla yapılır. Öğlen ve akşam çorba tüketilir. Tercih edilen bir öğünde fazladan yemek yenir ve protein ihtiyacı karşılanır. 1.şekilde olana göre daha uzun uygulanabilir.
  • 1 öğünde çorba; Daha uzun sürebilir kilo vermek ama daha uzun uygulanabilir. Daha sağlıklı ve daha doyurucudur. Protein, karbonhidrat, lif dengesi ve sıvı açısından daha yararlıdır.

Çorba diyeti ile 1 ayda kaç kilo verilir?

Sıkı bir diyet listesiyle 5 günde 3 kilo vermek mümkün olsa da sağlığınızı tehlikeye sokabilir. Doktor kontrolünde ve vücudunuza uygun liste hazırlanarak 1 ayda verilebilecek en ideal kilo 5’tir. Tabii ki bu metabolizmalara göre değişiklik gösterebilir. Hazır çorba tüketiminden de kaçınılmalıdır. Her gün düzenli yürüyüş yapmalı ve en az 2 litre su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Özellikle tansiyon ve şeker hastaları doktorlarına danışmadan bu diyete başlamamalıdır.

1 hafta boyunca sadece çorba içerek kaç kilo verilir?

Günlük besin ihtiyacını karşılamak için çorba ideal bir yiyecektir. 1 hafta da 5 kilo vermek mümkündür. Yukarıda da belirttiğimiz gibi her vücuda göre değişiklik gösterebilir. Daha düşük bir bel ölçüsüne kavuşmak, daha düşük bir vücut kitle indeksi ile ilişkili olduğu için oldukça güvenilir ve tercih sebebidir.

Hangi çorba kilo verdirir?

Çorba Diyetinde çorba tercih ederken de yanılmamak gerekir. Sebze çorbası en ideal olanıdır. Patates, havuç, yeşil fasulye, yeşil bezelye ve soğan ile yapılır. Domates çorbası da oldukça düşük kalorilidir. Çorbalara un ve krema kullanılmamalıdır. Şehriye, pirinç eklenmemelidir. 1 çay kaşığı zeytin yağı eklenebilir. Ara öğünlerde az miktarda yulaf tüketerek tokluk hissedebilirsiniz. Yine ara öğünlerde yoğurt, meyve ve kefir tercih edilebilir.

Çorba diyeti kaç gün yapılır?

Hızlı kilo vermeye yardımcı olmak için 5 gün boyu farklı farklı çorbalar tüketerek yapılabilir. Genellikle sebze ağırlıklı çorbalar seçilmelidir. Her gün içilmeli ama tek kural farklı farklı çorbalar olmasıdır. Listeye uyulması çok önemlidir.