Bacak İnceltme Diyeti
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Bacak İnceltme Diyeti

0

Bacak inceltme diyeti, bacak kalınlığından rahatsız olan bireyler için bölgesel incelme için uygulanan diyetlerden biridir. Bacak kalınlığı da diğer tüm yaratılmış güzellik normları sebebiyle bir çok insanın  fiziksel görünümleriyle ilgili çokça şikâyet etmelerine sebep olan konulardan biri.

Kişinin kalın bir bacağa sahip olmasının birçok nedeni olabilir. Sağlıklı beslenen bir bireyin, doğal olarak tüm  uzuvları normal ve sağlıklı olacaktır tabi bazı sağlıkla alakalı önemli sebepler de kalın bacaklı olmaya sebep olabilir. Bunlardan en temel olanı ise genetik yapıyla alakalı bacak kalınlığıdır. Bacağı kalın bir annenin kızının da  kalın  bacak sahibi olması normaldir . Her ne kadar önü alınamaz bir sorun gibi görünüyor , algılanıyor olsa da  aslında eğer sorun olarak görüyorsanız  kalın bacakların da incelmesi  mümkün. Özellikle iradeli ve azimli bir kişilik için hayali olan vücut ve  bacak yapısına  kısa sürede kavuşabilmek elbet mümkündür.

Bacakların daha ince görünmesi için  kısa süreliğine bacak inceltme diyetini uygulamak  yeterli olabilir.. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere yediklerin  planlanarak ,  bu plana  bağlı olarak diyete gerektiği kadar uyum sağlamak  bacakların  fazla görülen  yağlardan kurtulmasını sağlayacak ilk koşul olarak görülebilir.

Bacak inceltme diyeti için de  temel olan birkaç kural mevcut. Öncelikle yağ tüketimine ekstra dikkat etmek gerekli. Gün içinde yenilen tüm besinlerde yağ kontrolü çok önemlidir. Bu sebeple  margarin ve sıvı yağ gibi zararlı yağlardan uzak durmak gerekir. Hiçbir besinde  bu yağları kullanmamak gerekir.

Diyet boyu sürdürülmesi gereken en önemli konulardan biri, bireyin  kalori alımını en aza indirmesi gerekliliğidir. Bu sebeple sabah, öğle ve akşam alınan tüm besinlerde kalori hesabını yapılması gerekir. Günlük alınması  gereken kaloriyi kendi kilomuzu hesapladıktan sonra belirleyebiliriz. Kaç gün içinde, kaç kilo vermek istersek  kalori hesabı  da bu şekilde düzenlenmeli.

Bacak inceltme diyeti uygularken öncelikle  her sabah  musli yememiz  gerekir. Marketlerden alacağınız musli yerine evde hazırlanmış musliyi tercih edebiliriz ve bu sayede  daha sağlıklı kilo verebiliriz. Bir kâse musli ile sabah kahvaltısı yapıldığında, gün boyu enerji dolu olunabilir.

Diyet boyunca yeşil sebzeleri dilediğimiz kadar tüketebiliriz. Kısıtmala yapılacak gıdalar; et ve yağlı besinlerden yana olmalı. Yeşil elma, muz, erik, domates, salatalık ve tüm yeşil sebzeler istenildiği kadar tüketilebilir.

Bacak inceltme diyeti uygularken kesinlikle şeker ve un tüketilmez. Ekmek ve hamur işi bacağı en hızlı kalınlaştıran gıdalar arasındadır ve kesinlikle diyet boyunca uzak durmak gerekir. Yasaklı olan diğer besin şeker ise çok yüksek kalori içerir ve içinde şeker bulunan hiçbir şeyi kesinlikle tüketmek uygun değildir.. Şerbetli ve sütlü tatlılar  yüksek kalori içerir. Yüksek kalorili besinleri diyet süresince tüketmek uygun değildir. Bununla birlikte pirinç ve makarna tüketirken Kontrollü tüketmeye ve mısırlara getirmeye dikkat etmelisiniz.

Abur cubur alışkanlığı kesinlikle  terk edilmeli. Bacakları, basenleri ve kalçayı yağlı kılan besinlerin başında  abur cuburlar yer alır ve kanserojen içeren bu gıdaların hiçbir faydası bulunmaz. Anlık keyif vermeleri için içlerinde bulunan katkı maddeleri sebebiyle yemek istersiniz ve vücutta kanser dahil bir çok hastalığın sebep olduğu maddelerin birikmesine sebep olurlar.

Bacak inceltme diyetinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de gün içinde aç kalmamaktır. Aşırıya kaçmadan sağlıklı şekilde beslenmektir. Tüketilen gıdalar zeytinyağı ile pişmeli, diyet boyunca ekstra herhangi bir besin tüketilmemeli. Listenin dışına çıkmak durumunda diyet dengesi bozulur. Bu sebeple iradeli olmak, listeye harfiyen uymak başarılı bir sonuç için çok önemlidir..

Diyet boyunca beyaz ve kırmızı eti yeterli düzeyde mümkün olduğunca az ve yeterli tüketmek vücudunuzda B12 eksikliğini önlemek için önemlidir. Bununla beraber tüm sebze yemekleri ve salataların tazeliği önemlidir.

Bacak inceltme diyetinde önemli olan bir diğer besin ise deniz mahsulleridir. Deniz ürünleri, diyet yapan kişiyi uzun süre tok tutar. Son derece besleyici olan deniz mahsulleri de dengeli bir biçimde tüketilmelidir..

Bacak inceltme Diyeti Yapamayacak Olanlar

Bacak inceltme diyeti, kemik erimesi sorunu yaşayanlar, diyabet hastaları ve kolesterol sorunu yaşayanlar için sakıncalıdır ve uygulanmamalıdır.

Deniz ürünleri alerjiniz varsa, kalp sorunları yaşıyorsanız da  bacak inceltme diyetinden uzak kalmalısınız.. Vücudun bir süre aç kalmasının sakıncalı olduğu hastalıklarda özellikle kalp ve şeker hastalarında  bacak inceltme diyeti oldukça tehlikedir. Buna engel olmak için bacak inceltme diyetinden uzak durmak çok önemlidir. Bunların yanında, B12 eksikliği olan kişiler, diyeti uygularken ekstra dikkatli olması önemlidir. Kırmızı et konusunda sınırlı olan bir diyettir bacak inceltme diyeti, Diyet eksikliğin daha da ilerlemesine neden olabilir.

Özetle Bacak İnceltme Diyeti

Yağlar genelde pek sevilmez ve diyet  yapanlar için genelde uzak durulması gerektiği düşünülür. Fakat bazı yağlar sağlık için çok önemlidir. Örnekle  Balık, zeytin, badem yağları.

thumbnail
Önerilen Yazı
Chloe Ting Diyeti

Diyet yapılırken çoğu zaman yağlar gibi karbonhidratlardan da uzak durulur. Aslında doğru karbonhidratlar zayıflamaya yardımcı karbonhidratlardır. Bu karbonhidratlar, vücudumuz için gerekli olan besinleri tahıl ürünleri içeriğinde bulunduran ve  İçeriğindeki lifler sayesinde tok kalma süresini  uzatmalarıyla  bu sürede yağ yakımı sağlayarak,  bacak inceltme diyetinde yeterli oranda tüketim için bulunurlar. Bölgesel zayıflama diyetleri protein açısından zengin diyetlerde ve öğünlerde mutlaka yer verilmelidir. Aşırı alkol tüketimi selülit başlangıcına sebep olur. Aşırı alkol tüketimi  bacakların kalınlaşmasına sebep  olur.

Daha ince bacaklara sahip olmak için öncelikle bacaklarda istenmeyen kilolardan kurtulmak için bazı bacak inceltme kürleri de hazırlanabilir.