7 zeytin 1 incir ( esat başaran )
  1. Anasayfa
  2. Diyet

7 zeytin 1 incir ( esat başaran )

0

7 zeytin 1 incir çok sağlıklı ve faydalı bir yardımcıdır diyetler için . İçerikleri dolayısıyla kürü uygulayanların çok daha genç ve dinç olmalarını sağladığı söylenen bu kür için :

Uzun süre tokluk hissi vererek diyetlere yardımcı olur. Metabolizmayı hızlı çalıştırarak yağ yaktırır.

Vücuttan ödemin hızla atılmasını sağlar. Bağışıklık sitemini güçlendirerek virüs ve mikroplardan korur. Hücre yeniler, enerjik ve zinde hale getirir. Kolesterole, kalp damar sorunlarına karşı etkilidir. Şeker değerlerini ve tansiyonu dengeler.

Kemik ve diş sağlığını destekler. Zeka ve hafızanın güçlenmesine yardımcı olur.

Astım ve öksürükte etkilidir.  Kabızlığa ve hemoroid rahatsızlığına faydalıdır.

Depresyon gibi ruhsal sorunlara izin vermez. Tatlı isteğini bastırmada  etkilidir.

21 gün boyunca Her gün sabahıyanınca  ve  gece yatmadan önce 7 tane zeytin, 1 tane de incir tüketmek çok basit gibi görünse de vücuda etkileri inanılmaz yüksek. Eğer  inciri zeytinyağında bekletilmiş şekilde tüketirsek  bu kürün faydaları katlanıyor. Kürün içeriğinde 7 adet zeytin ve 1 tane de zeytinyağında bekletilmiş incir var. Bağışıklık sistemini güçlendiren incir, zeytin ve zeytinyağı gibi besinlerin hepsi sayesinde sağlıklı bir alışkanlık edinebiliriz. Bağışıklığı güçlü bir birey sağlıklıdır. İncir zeytin ve zeytinyağı hem çok iyi bir koruma kalkanı oluşturacak güçte antioksidandır hem de kilo kontrolüne destek olacak kadar doyurucu hissedir.

Zeytin ve incir tek başlarına çok sağlıklıdırlar bu kürle birlikte ; 7 zeytin bir incir şeklinde ikisini bir arada tüketmek ise  çok daha sağlıklıdır.

Kış aylarında hareketsizlik yaz aylarında zinde ve fit kalma isteği derken diyete başlamak artık sürekli hale gelmiş bir durum.  Formunu korumak veya zayıflamak isteyenlerin hiç zorlanmadan uygulayabileceği bir mucize küt de mevcut.  Sağlıklı besinler ile diyeti sürdürmek  çok kolay. İşte  bulması çok kolay olan iki besinden oluşan mucize kür de bu sebeple çok tercih ediliyor. 7 zeytin 1 incir kürü 21 gün yapıldıktan sonra 7 gün ara verip sonra yeniden 21 gün başlıyoruz. Vücudun böyle bir destekle ne kadar güçlendiğini gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Tok kalmanın verdiği hisle daha az yemek yeme isteği sayesinde diyet programı da aksamayacak böylece hem sağlıklı kilo verecek hem de dengeli beslenmenize katkı sağlamış olacaksınız.

7 zeytin 1 incir kürü nün Faydaları Nelerdir?

1) Zeytin ve incir vücudun ödem atmasına yardımcı olur

» Zeytin ve incirde bulunan antioksidan vücudun gün boyu temizlenmesini destekler.
» Fazla olan yağların yakılmasını hızlanır.
» Kısa sürede şişkinliği gidererek rahat bir mideye sahip olmayı sağlar..

 2) Zeytin ve incirle zayıflamak bundan sonra daha kolay

» 7 zeytin 1 incir zayıflama konusunda fazlaca iddialı. Zeytin ve incir her ikisi de tek başına faydalıdır elbette fakat  beraber yani  iki gıdayı birlikte tüketmek  çok daha faydalıdır.
» Tokluk hissi sağlar gün içerisinde ihtiyaç  kadar kalori almayı destekler .
» Antioksidan maddeler ve vitaminler, sağlıklı şekilde zayıflamanıza yardımcı olur.
» Yapacağınız bu kür  ile birlikte hem  tatlı ve hem tuzlu besinler birlikte tüketildiği için  vücut geç acıkır.

3) İncir ve zeytin yenilenmeyi sağlar

» Sabah kalktığınızda ve gece yatmadan uygulamanız daha faydalı çünkü  Bu vakitler vücudun yenilenme saatleridir.
» Zeytin ve incir karışımı insandaki gençleştiren yenileyici  hormonların  hareketlenmesine sebep olur.
» 7 zeytin 1 incir, bedenin güçlü ve dirençli olmasına yardımcı olur.
» Zeka gelişimine katkı sağlar.  Bu sebeple  hamile ve büyüme çağındaki çocukların bu besinleri tüketmesi çok önemlidir..

thumbnail
Önerilen Yazı
Akdeniz diyeti nedir?

Araştırdığımızda ortaya çıkan  Bilgiler arasında ,  Kuran’da zeytinin 7 incirin 1 kere geçmiş olmasıyla bu faydalı besinlerin Kuran’da da yer aldığını belirten kaynakların yanında, uygulaması bu kadar kolay bir kür için çeşitli haplar üreterek bir çok kişiyi zayıflatabileceklerini söyleyen satış pazarlama siteleri mevcut. Bu hapların satışından çoğu alıcı mutsuz olduğunu belirten şikayetler düzenlemiş. Doğal hali mevcutken, bir ütünün hap halini tüketmenin ne kadar faydalı olduğunu öncelikle düşünmek gerek. Bir gıdayı doğal haliyle tüketmek , her daim en makul faydayı sağlayacak olandır. Gözlerimizle, tat alma duyumuzla tazeliğine ve temizliğine güvendiğimiz kalitede gıdaları tüketmek varken , hap haline dönüşmüş, işlenmiş koruyucuyla kaplanmış herhangi bir gıda taklidi, tat alarak gıda tüketmekle aynı değildir.