Türkiye’deki En Ünlü Diyetisyenler
  1. Anasayfa
  2. Diyetisyen

Türkiye’deki En Ünlü Diyetisyenler

0

Türkiye’deki en ünlü diyetisyenler sosyal medya ve diğer internet mecralarında yapılan araştırma ve anketler sonucunda ortaya çıkan liste. Türkiye’nin en ünlü diyetisyenleri açıklandı. Özellikle instagram üzerinde paylaşım yapan ve kullanıcılara bilgi aktaran diyetisyenler bir çok kurum ve marka ile de çalışmaktadır. İşte o ünlü diyetisyenler listesi!

Taylan Kümeli

Meslekte 30. yılını dolduran Taylan Kümeli, 1999 yılında açtığı Beslenme Danışmanlık Merkezi’nde bireysel özelliklerin ön plana alındığı ve Sentez Diyeti adı altında isimlendirdiği yöntemini geliştirmiş. Yöntemiyle aynı ismi taşıyan kitabının yanı sıra, Sağlıklı Beslenme Rehberi, Hayatın Sağlıklı Yanı – Beslenme Bilinci, Kadınlık Yolculuğunda Beslenme olmak üzere dört kitaba daha imzasını atan Taylan Kümeli Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu. Kümeli’nin İnstagram’da 150k takipçisi bulunuyor. İşte Türkiye’deki en ünlü diyetisyenler;

1994 yılı Hacettepe Üniveristesi Beslenme ve diyetetik mezunu olan Diyetisyen Dilara Koçak, Dilara Koçak ile İyi Yaşam, 2012 Diyet Günlüğü Çıktı ve Afiyetle Diyet kitaplarının yazarı olan Koçak’ın İnstagram’da 140k takipçisi var.

Selahattin DÖNMEZ

Selahattin Dönmez Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 1995 yılında mezun olduktan sonra 1996 yılında American’s Weight Loss Bakırköy Şubesi’nde şişmanlık tedavisinde diyetisyen olarak çalışmış. İstanbul’da Fark Etmeden Diyet Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı’nda Uzman Diyetisyen ve Kurucu Yönetici olarak çalışan Selahattin Dönmez’in İnstagram’da 60K takipçisi bulunuyor.

Berrin YİĞİT

13 yıldır yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarını sürdürürken her zaman ana motivasyonum insanların sağlıklı beslenmekten keyif almalarına destek olmasını hedefleyen Diyetisyen Berrin Yiğit, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu. Yiğit’in İnstagram’da 45K takipçisi var.

Merve TIĞLI

Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2007 yılında mezun olan Beslenme ve Diyet Uzmanı Merve Tığlı Çınar’ın İnstagram’da 33K takipçisi var.

Yazımızda Türkiye’deki en ünlü diyetisyenler hakkında özet bilgiler verdik. Ülkemizde başarılı birçok diyetisyenlerimiz bulunmaktadır. Bizim paylaştıklarımız elbette bunlardan birkaçı şeklinde olmuştur. Sitemizde bulunan birçok diyet makalesini bizler tamamen bilgi amaçlı yayınlamaktayız. Fakat asıl olması gereken, öncelikle uzman bir diyetisyene görünerek, diyet programınızı uygulamanız olacaktır.

Sizlerin de tavsiye edebileceği ünlü diyetisyen önerileriniz varsa bizlere yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.