Sülük Tedavisi Zayıflatır mı?
 1. Anasayfa
 2. Diyet

Sülük Tedavisi Zayıflatır mı?

0

Sülük tedavisi zayıflatır mı? Son zamanlarda kilo vermek isteyenlerin sıkça sordukları soruların başında geliyor. Kilo problemi hemen hemen herkesin gündeminde. Günümüzde kilo vermek için denenen birçok yöntem var. Bunlardan bir taneside tarihi çok eskilere dayanan ve doğal tedavi yöntemlerinden biri olan sülük tedavisi. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen sülük tedavisinin bir şifa kaynağı olduğunu söylemek mümkün. Zayıflamak için sülük tedavisi işe yarar mı? Sülük tedavisi nasıl yapılır? Merak ettiğiniz her şey yazımızda.

Sülük Tedavisi Nedir? Ne İşe Yarar?

Sülük tedavisi tarihi çok eskilere dayanan doğal bir tedavi yöntemidir. Geleneksel halk tıbbında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Günümüzde modern biliminde desteklemesi ile artan bir şekilde kendine daha yaygın bir kullanım alanı bulmuştur. Sülük; baş ve kuyruk kısmında kan emen vantuzları bulunan ve ağırlığının 8 katı kadar kan emebilen bir canlıdır.

Sülük tedavisinde temel fayda sülüğün insan vücudunda ilgili noktayı ısırdıktan sonra insan vücuduna gönderdiği salgıdır. Sülüğün salgılarında kanın pıhtılaşmasını önleyen, pıhtıyı eriten, tansiyonu dengeleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren, ağrı kesici, kas gevşetici ve antibakteriyel etki gösteren yüzden fazla değerli enzim bulunur. İnsan vücudunun neye ihtiyacı varsa sülük ısırdıktan sonra hemen hemen o maddeleri daha fazla göndermeye başlar, dolayısıyla sülük tedavisi insan vücudunda işlevini kaybetmiş, işlevinde problem ortaya çıkmış organ doku gibi bölgelerde o işlevlerin tekrar normal hale gelmesini sağlayan bir tedavi tekniğidir.

Kişiden kişiye değişmekle birlikte, sülük tedavisi genellikle 5-7 seans uygulanır. Problemli olan bölgenin anatomik yapısına göre kullanılan sülük sayısı da değişir. 

suluk-tedavisi-kilo-verdirir-mi

Sülük Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

 • Sülük kirli kanı emerek kanı temizler.
 • Vücudu toksinlerden arındırır.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Kanın pıhtılaşmasını engeller.
 • Sülük tedavisi varis rahatsızlığı için sıkça kullanılır.
 • Hemoroid tedavisinde kullanılır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Egzama, sedef gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Kadınlarda miyom problemine iyi gelmektedir.
 • Ayrıca Romatizma hastalıkları, damar sertleşmesi, diş eti hastalıkları, çürük, kas ağrıları veya yaralanmaları gibi sorunların tedavisinde etkilidir.
 • Sülük terapisinin bir diğer faydası; Sülüklerin akupunktur noktaları üzerine konulmasından dolayı bir refleks uyarılmasıyla akupunktur etkisi de oluşturmaktadır.

Sülük Tedavisi Zayıflatır mı?

Sülük tedavisi kilo verdirir mi? birçok kişi tarafından merak edilen bir soru. Sülük tedavisinin zayıflama konusundaki etkileri şu şekilde değerlendirilmelidir;  eğer kişinin vücudunda zayıflamasına engel olan bir bozukluk varsa sülük tedavisi bu sorunu ortadan kaldırdığında kilo verme gerçekleşir. Bu sayede normal yollarla zayıflayamayan kişi sülük tedavisinden sonra bu problemler ortadan kalktığında zayıflayabilir. Sülük tedavisi ile zayıflama birçok kişide olumlu sonuçlar vermiştir. Uzman doktorlar tarafından son dönemlerde kilo vermek için sülük tedavisi uygulanmaya başlamıştır.