Nar Çekirdeği Yağı İle Zayıflama
 1. Anasayfa
 2. Diyet

Nar Çekirdeği Yağı İle Zayıflama

0

Nar çekirdeği yağı ile zayıflama yöntemi diğer zayıflama yöntemlerine göre daha avantajlı bir yöntemdir. Bir bardağın içine 6 damla nar çekirdeği yağını damlattıktan sonra gün içinde tüketebilirsiniz. Nar çekirdeği yağı hem kilo vermenize yardımcı olurken hem de kilo alımının önüne geçecektir.

Nar çekirdeği içinde bulunan bir diğer önemli madde flavonoidlerdir. Bu madde vücudun içinde bulunan kötü yağ hücrelerinin birikmesini engelleyerek kolesterolü düşürür. Ayrıca vücutta bulunan fazla yağların dışarı atılmasını sağlayarak gün boyu vücudun tok olmasını sağlayarak daha az yemek yemenin önüne geçeri. Nar çekirdeği yağı zayıflatır mı sorusu da son dönemlerde sıklıkla sorulmaya başlamıştır. Bunu da cevaplayacak olursak tok tutma özellikleri sayesinde kilo alımının önüne geçer. Yağ yakım hızını hızlandırır. Ara öğünlerde tüketilecek nar çekirdeği sayesinde gün boyunca tokluk hissinden faydalanabilirsiniz. Nar içinde bulunan çekirdeklerin yağıyla birlikte nar suyunun da etkisini kullanabilirsiniz. Nar tanelerini tüketerek de faydalarından yararlanmak mümkündür. Nar çekirdeğinin faydalarına göz atacak olursak aşağıda detaylı bir inceleme yapalım.

Nar Çekirdeği yağının Faydaları Nelerdir?

Nar çekirdeği yağı zayıflamaya ve kilo alımına engel olurken aynı zaman da kanseri önlemektedir. Nar çekirdeğinin içinde antioksidan bulunur. Antioksidanlar hasarlı hücreleri tespit ederek mücadele eder. Özellikle kanserle mücadelede çok önemli bir yere sahiptir. Yıpranan ve hastalık olan hücreleri iyileştirirken kadınlarda sıklıkla rastlanan meme kanseri tedavilerinde de tercih edilen bir yöntemdir. Prostat kanseri, mide kanseri ve kan kanserine karşı da nar çekirdeği yağı oldukça faydalıdır. Bunlara ek olarak deri kanserine karşı da etkili sonuçlar vermektedir.

Nar çekirdeği yağı içinde bulunan fito kimyasallar kolesterolü dengeleyerek kalp problemlerini de minimum seviyeye indirir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olurken C vitamini sayesinde kış dönemlerinde sıklıkla karşılaşılan kış hastalıklarının önüne geçer. Nar çekirdeği yağı kas ağrıları başta olmak üzere vücutta bulunan kas ağrılarının önüne geçerek gün içinde daha dinç bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Nar Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

 • Cildin daha esnek ve genç bir yapıya sahip olmasını sağlar. Düzenli olarak kullanılması durumunda daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz.
 • Cildin rahatlatılması amacıyla masaj yaparak kullanılabilir.
 • Makyaj yapan kadınlar nar çekirdeği yağını kullanarak hem makyajlarını temizlerken hem de ciltte bulunan kir kalıntılarından kurtulabilir.
 • Ciltte bulunan deri hastalıklarına karşı etkilidir. Özellikle mantar, egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarına karşı etkilidir.
 • Güneş ışınlarına karşı etkili olurken güneşten yanan bölgelerin kısa süre içinde iyileşmesine yardımcı olur
 • Yara ya da kesik gibi olası durumlara karşı etkili bir iyileşme gösterir.
 • Ciltte bulunan kolajen miktarının artmasını sağlayarak daha genç bir cilde sahip olmanızı sağlar. Kırışıklıkları ve lekelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur
 • Daha pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlar
 • Ciltte soluk, parlak ve mat görüntüyü ortadan kaldırır.
 • Gözeneklerin daha sık olmasına yardımcı olur
 • Kuru ve nemsiz olan ciltler için etkilidir.

Nar Çekirdeği yağı Nasıl Kullanılır?

Cildin onarılması, ağrılardan kurtulmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kansere karşı koruyucu bir kalkan olmak için nar çekirdeği yağını kullanabilirsiniz. Tercihe göre cildi korumak ya da düzenli olarak kullanmak isteyen bireyler kremlere ya da nemlendiricilere az miktarlarda ilave ederek ciltlerinde kullanabilirler. Olgun ya da kuru ciltlerde yağın direkt olarak uygulanması sonucunda etkisini direkt olarak hissedebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kakule Yağı Zayıflatır mı?

Nar çekirdeği yağını bitkisel yağlarla birlikte kullanmak mümkündür. 30 damla nar çekirdeği yağını diğer doğal yağlar ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu karışımı tamamladıktan sonra güzel bir şekilde çalkalamalısınız. Ayrıca elde edilen bu karışımı 6 ay içinde kullanmanız son derece önemlidir. 6 ay sonraki kullanımlarda bu karışımın ve nar çekirdeği yağının faydalarını görmeyeceğinizi bildirmekte fayda var. Doğal yağ tercih ederken dikkat edilecek en önemli konu hangi doğal yağı kullanırsanız kullanın 30 damla nar çekirdeği yağı ve 2 damla normal doğal yağı kullanın. Bu karışım en etkili sonucu vereceği için miktarlarına dikkat edin.