Ezgi Mola Diyeti
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Ezgi Mola Diyeti

0

Ezgi Mola diyeti sanatçının 2 ayda 10 kilo vermesini sağlayan, yürüyüş ve sporla desteklediği bir diyet. Son zamanların en iyi yapımlarından biri olan Masumlar Apartmanı Ezgi Mola‘nın tekrardan yıldızının parlamasına neden oldu. Kendisinin incecik halini görenler Ezgi Mola nasıl zayıfladı? demekten kendini alamıyor. Ezgi Mola eski hali ve yeni hali arasındaki farkı yaptıgı diyet ve egzersize borçlu.

Ezgi Mola Nasıl Zayıfladı?

Yaklaşık 20 yıldır ekranlarda izlediğimiz güzel yıldızın ilk zamanki hallerinden eser yok. Ezgi mola boyu 1.63 cm olan güzellerimizden. Aslında ülkemiz ortalamasında bir boya sahip olan sanatçı, ilk çıktığı yıllarda epey balık etliydi. Yinede güzelliği hep konuşulmaktaydı. Ancak kilo verdikten sonra dahada güzelleştiğini söylememiz lazım. Ezgi Mola kilo sorunu nedeniyle senelerdir denemediği yöntem bırakmadığını söylüyor. Ancak verdiği 10 kiloyu 2 ay gibi kısa bir sürede vermiş olması Ezgi Mola nasıl kilo verdi? sorusunun cevabını merak ettiriyor.

Ezgi Mola Kaç Kilo Verdi?

Güzel oyuncu Canım Ailem dizisi bittikten sonra yeni bir rol için epey kilo almış. “Günde üç öğün cipsle besleniyordum. Bunalıma girmiş gibiydim” diye anlatıyor o günleri. Sonrasında yeni köpeğiyle yürüyüşlere başlayarak 4 kilo vermiş. Devamında nasıl kilo verdiğini kendisi şöyle anlatıyor: “Böyle dört kilo verdikten sonra spora başladım. Spora başladıktan sonra üç kilo daha verdim. Hayatımda hiç diyetisyene gitmemiştim, diyetisyen fobim vardı. Ancak daha sonra Yelda Kahvecioğlu’yla tanıştım ve onun yardımıyla sekiz kilo daha verdim. Bunu çok düzgün bir şekilde yemek yiyerek, hiçbir zaman aç kalmadan; aksine verilen öğünleri bile bitirmekte zorlanarak başardım. Ve toplamda 15 kilo vermiş oldum. Eskiden 44 beden giyiyordum, şimdi 38 bedene girebiliyorum, 27 beden kot giyebiliyorum. Hoşuma giden kalıpları keşfetmeye başladım; artık mutlu şekilde alışveriş yapabiliyorum.”

Ezgi mola kilolu hali ile ilgili ilginç bir açıklama yapıyor. Güzel oyuncu kilolu dönemlerindeki yüz hatlarına bayılıyormuş. Ezgi Mola boy kilo oranını tutturduktan sonra sağlıklı beslenmeye ve yürüyüşlerine devam ediyor.

Ezgi Mola Diyeti

Güzel oyuncunun bir listeye bağlı kalmadığı Ezgi Mola diyeti, ana hatları belli olan bir diyet.

  • Her gün düzenli kahvaltı yapıyor. Hatta gününün en önemli öğünü.
  • Öğlen yemeğinde daha çok sebze tüketiyor
  • Ara öğünlerde ceviz, kuru kayısı, fındık ve kuru incir olmazsa olmazı.
  • Akşam yemeklerinde protein alıyor. Daha çok tavuk ve balık ağırlıklı besleniyor.
  • Günde 2 ile 2 buçuk litre arasında su içiyor.