Emziren Anne Diyeti Nasıl Yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Emziren Anne Diyeti Nasıl Yapılır?

0

Emziren Anne Diyetinde öncelikle anne ve bebeğin sağlığını ve besin değerlerinin düşmemesinin üzerine hazırlanmalıdır. Her anneye göre değişken olması lazım. Uzman doktor eşliğinde hazırlanan listeye uymak en uygunudur. Doktora gitmeden bir hafta önce emzirme saatleri not edilmelidir ki ona uygun listeyi hazırlamak anne için daha elverişli olacaktır. Önceliği su olması gereken diyette bol sıvı alımı olmalıdır. Bu sütün kalitesinin yanında miktarını da artıracaktır. Diyette yer alan besinler bebeğin ve annenin sağlığını riske atacak ürünler olmamalıdır. Çocuğun gelişimine engel olunmamalıdır.

Emzirirken en hızlı nasıl kilo verilir?

Emziren Anne Diyeti ile kolay kilo vermek mümkün ama önceliğiniz bebeğinizin ve sizin yeteri ve doğru gıda alımı yapmanızdır. Her emzirmeden sonra büyük bardak su tüketmeyi unutmayın. Ayda yarım veya 1 kilo vermek ideal olanıdır. Biraz daha fazla kiloya sahip anneler için bu 2 kilo olabilir. Düzenli yürüyüş ve egzersizlerde hızlı kilo vermeye yardımcı olacaktır.

Emziren anneler zayıflamak için ne yapabilir?

Emziren anne diyeti ile zayıflamak için önce bedenen hazır olduğunda başlamalıdır. Sağlıklı bir emzirme dönemi geçiriyorsanız diyete başlayabilirsiniz. Sizi besleyecek ve bebeğin gelişimini destekleyecek gıdalarla diyet listesi hazırlanmalı. Karbonhidrat ve şekerli gıdalara fazla yer verilmemeli bol sıvı tüketilmeli ve bununla birlikte spora da başlamak olumlu sonuçlar verecektir. Emzirme süresinde de zaten anne kalori kaybeder. Bu da yediğiniz gıdaların yakılımına da etkilidir.

Emziren Anne Diyeti Nasıl Yapılır?

Emziren Anne Diyeti mutlaka kalsiyum ve protein içermelidir. Bu bir bardak süt ve yumurta gibi gıdalarla takviye olabilir. Acı ve baharatlı gıdalar tüketilmemelidir. Bebeğin sağlığını etkileyecek gıdalardan uzak durulmalıdır. Sularınızı meyve dilimleriyle de tüketebilirsiniz.

Emziren anne zayıflamak için ne yemeli?

Emziren anne zayıflamak için bol su, maydanoz ve roka yiyebilir. Kuruyemiş, sebze yemekleri, süt ürünleri, kızartılmış ekmek tercih edebilir. Ara öğünlerde çiğ badem, salatalık ya da ekşi meyve tercih etmelidir. Besin değeri yüksek çorbalar, fırında ya da kızartılmış tavuk da yenebilir. Bol bol ana ve ara öğünlerde yoğurt yenir. Yoğurda isteğe göre kuru meyve de eklemek mümkündür.