Dekort Kilo Aldırır Mı?
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Dekort Kilo Aldırır Mı?

0

Dekort kilo aldırır mı? Ya da Dekort zayıflatır mı sorusu ilacı kullanmaya başlayan bireyler tarafından sıklıkla araştırılması yapılan konular arasında yer almaktadır. Ancak dekort kullanmadan önce kullanacak olan bireylerin detaylı bir araştırma yapmasında fayda bulunur. Diğer ilaçlarda olduğu gibi Dekort ilacının da elbette yan etkileri bulunmaktadır. Yan etkilerinden içinde bulunan etken maddesine kadar bilgi sahip olmak kilo aldırır mı ya da zayıflatır mı sorusunun cevabını verecektir.

Dekort ilacını kullanan bireyler genellikle alerjik bozulmalar sonucunda bu ilacı kullanmayı tercih etmektedir. Ayrıca bireylerde hormonsal problemlerin yanı sıra romatizma gibi bireyleri ciddi seviyede rahatsız eden hastalıklarda da etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Dekort faydaları nedeniyle etkisini oldukça kısa bir sürede gösteren ve etkili bir ilaç olarak bilinmektedir.

Dekort Ne İçin Kullanılır?

Dekort ilacı doktorlar tarafından genellikle iltihapların tedavilerinde kullanılan bir ilaç olarak bilinir. Etken maddesinde ise Deksametazon bulunan Dekort, vücutta oluşabilecek iltihaplanmanın önüne geçmektedir. Bireyin vücudunun herhangi bir bölgesinde farklı nedenlerine bağlı olarak iltihaplanmalar meydana gelebilir. Bu iltihaplanmalar sonucunda doktor kontrolünden sonra eğer uygun görünüyor ise kullanım koşulları ve talimatı ile birlikte bu ilaç verilir ve etkisini oldukça kısa sürede göstermektedir. Dekort ilacının yan etkileri bulunduğu için doktor önerisi ve reçetesi olmadan kesinlikle kullanmayın. Dekort ilacı 50 ve 75 mg olmak üzere iki farklı çeşidi bulunur.

Dekort ilacının asıl kullanım amacı ise vücudun farklı bölgesinde meydana gelen iltihabın engellenmesidir. Bu nedenle kemik ve kaslarda meydana gelen romatizma vb. iltihaplarda kullanılması en uygun ilaç olarak bilinir. Bunun yanı sıra vücudun farklı bölgelerinde iltihaplanmalar, cilt üstünde meydana gelen iltihap benzeri izler gibi sorunlarda da dekort etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Dekort ilacının bir diğer kullanım bölgesi ise gözlerdir. Gözlerde meydana gelen enfeksiyon sorunlarında da bu ilaç gerek duyulduğu durumlarda kullanılmaktadır. Mide problemleri bulunanlar, solunum yollarında problem yaşayanlar, damar ve kalp rahatsızlıklarında da dekort ihtiyaç duyulduğunda kullanılmaktadır. Dekort ilacı vücudun hangi bölgesinde iltihaplanma meydana gelirse gelsin o bölgelerde aktif olarak üretilmektedir.

Dekortu Kimler Kullanamaz?

Dekortu kullanması gereken bireylerin bazı sorunlara çözüm bulması gerekmektedir. Bunun en önemlileri ise uçuk, siğil ya da mantar gibi yaraları bulunan bireylerin bu ilacı kullanması kesinlikle önerilmez. Vücudun farklı bölgesindeki deride meydana gelen yaygın rahatsızlıklarda da ilacın kullanılması kesinlikle önerilmez.

Dekort ilacını ayrıca ilerleyen dönemlerde canlı aşı olacakların ve ilaç kullanacak bireylerin de kullanması önerilmez. Canlı aşı yapılması ve ayrıca dekort ilacının kullanılması durumunda uygulanan aşının etkisinin kaybolacağının unutulmaması gerekmektedir. Ancak dikkat edilecek en önemli konu ise hamilelerin bu ilacı kullanmalarının yasak olmasıdır. Sadece hamilelik dönemlerinde değil emzirme döneminde olan kadınların da kullanması yasaktır.

Dekort’un Yan Etkileri Nelerdir?

Dekort’un yan etkileri arasında ilk sıralarda cildinizde meydana gelebilecek problemlerdir. Bu problemlerin başında ciltte meydana gelen lekeler, kızarıklıklar ve ilacın kullanıldığı bölgede meydana gelen kurdeşendir. Dekort ilacını kullanan bireyin suçiçeği ya da kızamık olması durumunda etrafında hiçbir bireyin olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer bulunan bireyler olursa cildinde yukarıda bahsedilen problemlerle karşı karşıya kalınacağının unutulmaması gerekir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Tranko Buskas İle Zayıflayanlar

Dekort ilacının yan etkileri arasında en önemlileri ise nefes alıp verirken zorluk çekmek ve göğüste meydana gelen ağrılardır. Solunum yolunda problemler ile karşı karşıya kalan bireyler bir hayli fazladır. Bu yan etkilerin yanı sıra baş dönmesi, karın bölgesinde ağrı ve bulantı gibi odlukça hafif belirtiler görülmektedir. Ancak bu belirtiler ilacı kullanmaya başladığınız ilk 7 gün içinde görülmektedir. Bunlara rağmen dekort ilacının en önemli yan etkisi ise bağışıklık sistemin zayıflaması nedeniyle diğer hastalıklara karşı bireylerin zayıf düşmesi.

Dekort Kilo Aldırı Mı – Zayıflatır Mı?

Dekort kullanan bireylerin kullanmaya başladığı andan itibaren kilo aldıklarını söyleyenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bunun nedeni ise kilo artış hızını artırmasıdır. Bireylerin sürekli aç hissetmelerini sağlaması, kan şekeri seviyelerini düşürmesi nedeniyle bireylerde sürekli olarak açlık hissi uyandırmaktadır. İştah açması nedeniyle bireyler ilacı kullandığı dönem boyunca kilo artışı meydana gelebilmektedir.

Dekort ilacının kullanan bireylerin yanı sıra şişkinlik sorunları ile de karşı karşıya geldikleri bir gerçektir. Vücutlarının farklı bölgelerinde şişlikler meydana getirebiliyor. Ancak net olarak söylemek gerekiyor ki Dekort kullanmak direkt olarak kilo almanıza neden olmazken, iştah açması nedeniyle bireylerde açlık hissi uyandırır. Bu açlık hislerine karşılık veren bireyler hızlı bir şekilde kilo almaya başlarken, iştahları geldiği durumlarda yemek yemeyenlerde herhangi bir kilo artışı meydana gelmez. Ayrıca dekort kullananların kilo alanların sayısı %99 iken zayıflayan bireylerin sayısı yok denecek kadar azdır. Son olarak not etmek gerekir ki bu ilacı doktor kontrolü olmadan ve verilen talimatlara kesin olarak uymak son derece önemlidir. Aksi durumlarda yan etkileri ile karşı karşıya kalabilirsiniz.