Ayran Diyeti ve Ayran Detoksu
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Ayran Diyeti ve Ayran Detoksu

0

Ayran Diyeti her öğünde en az 1 bardak ayran tüketimine dayalı bir diyet programıdır. Kalorisi düşük ama kalsiyum açısından zengin olan ayran ile 1 haftada 5 kilo vermek mümkündür. Kilo verirken aynı zaman da toksinlerinizden de kurtulacaksınız. Ayran içeriği sayesinde midede ki asit oranını azaltacaktır ve diyet sırasında aç kalındığında mide rahatsızlıklarını engelleyecektir. Diyet süresi 1 haftadan uzun olmamalıdır. Sonrası normal beslenmeye geçilmelidir. Ama doğru beslenme tipi seçilmelidir ki verilen kilolar korunsun. Ayran Diyetinde hazırlanan ayranlar sade veya ek besinlerle desteklenebilir. Mesela su oranını sodayla dengeleyerek yapacağınız ayran almanız gereken mineral oranını da karşılamaya yardımcı olacaktır. Diyet süresince doğal yoğurttan ayran yapmayı tercih etmelisiniz. Doğal yoğurtlar da faydalı bakteri ve vitamin olarak daha zengindir. İşlem görmüş hazır yoğurtlarda bu oran daha düşük olacağı için gerekli vitamin alınmaz ve bu da vücudunuzu yoracaktır. Tuz oranı en aza indirilmeli. Çünkü tuzlu ayran tansiyonu yükselteceği gibi ödem oluşumuna da zemin hazırlayabilir. Diyet sırasında günlük yürüyüşlerinizi ihmal etmemeye çalışın, kilo kaybınıza destek olacaktır.

Ayran diyeti ile kaç kilo verilir?

Ayran Diyeti doğru şekilde uygulandığında 5 kilo verdirir. Kilo verirken de vücudunuza birçok fayda sağlar. Midede oluşan asidi düzenler, günlük kalsiyum alımını karılar, kas gelişimini destekler, kolesterolü dengeler, kalp sağlığını korur ve bağırsak problemlerini ortadan kaldırır.

Ayran içerek zayıflanır mı?

Ayranın hemen hemen her diyet listesinde yer almasının sebebi kalorisinin düşük ve besleyici olmasıdır. Bu yüzden diyetlerde önerilir. Tok tutma özelliğine sahiptir. Kilo vermeye yardımcıdır. Düşük kalorisi sebebiyle kilo alımını engeller.

Ayran detoks diyeti nasıl yapılır?

Ayran detoksu nasıl olacak diye bir arayış içindeyseniz doğru yazıdasınız demektir. Ayran detoksunun hazırlanışını sizler için araştırdık ve yazdık. 8 yemek kaşığı yeşil mercimek, 8 yemek kaşığı nohut, 8 yemek kaşığı bulguru bir miktar suda haşlayın. 1 litre su ve 1 kilo yoğurt (tercihen light) ile ayran hazırlayın. Haşlanan malzemeleri hazırladığınız ayran ile karıştırın ve bu karışımı 2 gün boyunca tüketebilirsiniz.

Göbek Eriten ayran detoksu nasıl yapılır?

Bu detoks da 2 bardak suya yer verilir. Sabah kahvaltıdan yarım saat önce bir bardak su içilmesi önerilir. Diğer su tüketimi ise gece yatmadan 2 saat önce olmalıdır.

Bir birinden farklı ve içerisinde Ayran’ın da bulunduğu Kür Tariflerine göz atmanızı tavsiye ediyorum…