Zayıflamak İçin Tarçınlı Kahve Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Diyet

Zayıflamak İçin Tarçınlı Kahve Nasıl Yapılır?

0

Zayıflamak için tarçınlı kahve nasıl yapılır konusuna geçmeden önce hiçbir içeceğin tek başına zayıflamanıza yardımcı olmayacağını bilmek gerekiyor. Sadece içeceği tüketerek aç karnına beklemek vücudun fazlası ile yorulmasına neden olarak vücutta bulunan kas dokusunun erimesine neden olur. Bu nedenle zayıflamak adına içilen içecekler yerine bireylere özel olarak hazırlanan diyet programlarını denemekte fayda var. Ancak ideal kilonuzun çok uzağınızda iseniz uzman bir doktor ya da diyetisyen eşliğinde zayıflamanız mümkündür.

Gözle görülür fazlalıklarınız bulunmuyor ya da birkaç kilo versem yeterli diyenler için gün içinde daha fazla hareket ederek bu kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Sağlıklı diyet programlarının yanında farklı bitki çayları ve kahve çeşitlerini tüketerek metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Böylelikle kilo verme sürecini daha da kısaltarak rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz. Zayıflamak için tarçınlı kahveye geçmeden önce tarçınlı kahvenin faydalarından bahsedelim ve kahvenin nasıl yapıldığına değinelim.

Tarçınlı Kahve Faydaları Nelerdir?

Kahve ve tarçın tek başlarına faydalı ve besleyici besin çeşitleridir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan bu besinlerin özellikleri birleştirerek farklı bir tarifi ortaya çıkarabilirsiniz. Tarçınlı kahvenin faydalarına bakalım;

 • Bağırsakların çalışmasına fayda sağlayarak metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bununla birlikte yağ yakımı hızlandırarak kilo verme sürecine doğrudan etki eder.
 • İştahın bastırılmasına neden olarak ani şekilde gelen acıkma ve ihtiyacınız olmayan kalori alımlarının önüne geçer.
 • Tarçın ve kahve migren ağrılarına iyi gelmektedir. Bu iki besin kaynağı bir araya gelerek migren ağrılarını ortadan kaldıran lezzetli ve besleyici bir besin kaynağı ortaya çıkar.
 • Şeker hastalıklarına karşı önleyici etkisi bulunur.
 • Zihindeki yoğunluğun atılmasına yardımcı olur. Oldukça yoğun geçen günün ardından tüketilen bir fincan tarçınlı kahve sizi hem rahatlatır hem de fiziksel olarak yorgunluğunuzu en aza indirerek gevşemenize yardımcı olur.

Tarçınlı Kahveyi Emziren Anneler Tüketebilir Mi?

Emziren annelerin tarçın tüketimi konusunda herhangi bir problem oluşturacak durum günümüzde söz konusu değildir. Ancak bu konuda uzmanların yaptığı yorumlara göre aşırı uyarıcı maddeleri içinde barındıran yeşil çay, kahve ve çay gibi içecekleri emzirme döneminde olan annelerin uzak durmasının ya da minimum seviyede tüketilmesi gerektiğini ifade etmektedir.

Tarçınlı kahve tüketmek isteyen emziren anneler bulunuyor ise bunu minimum seviyede tüketmeye özen göstermesi gerekmektedir. Diğer anlamda tarçınlı kahveyi içmeden önce bebeğinizin herhangi bir olumsuz nedenlerle karşı karşıya kalmaması adına doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz. Doktor tarafından hem bebeğin hem de emziren anneler açısından herhangi bir problem olmadığı konusuna varır iseniz minimum seviyede tüketebilirsiniz. Özellikle bu konuda doktorunuza danışmadan önce tarçınlı kahve tüketmemeye özen gösterin.

thumbnail
Önerilen Yazı
Sirke Yağ Yakar Mı?

Yağ Yakan Tarçınlı Kahve Tarifi

Yağ yakmanıza yardımcı olan tarçınlı kahve tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulmak için fayda sağlayabilirsiniz. İnsan sağlığı için sağlıklı bir diyet programıyla birlikte egzersiz programları uygularken 1 fincan tarçınlı kahveyi tüketerek hem iştahınızın bastırılmasına yardımcı olabilir hem de ihtiyacınız olmayan kalorilerin alımının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca tarçınlı kahve metabolizmanızın hızını artırarak yağ yakım hızını artırır.

Gerekli Malzemeler;

 • 1 çorba kaşığı Türk Kahvesi
 • 1 çay kaşığı Tarçın

Hazırlanışı:

 • 1 çay kaşığı tarçın ve 1 1çorba kaşığı Türk kahvesini cezvenin içine atın ve su ilavesi yapmadan önce güzel bir şekilde karıştırın.
 • Kahvenin üst kısmına bir fincan ılık içme suyunu yavaş bir şekilde ilave edin.
 • Kahvenin altını açmadan önce eşit miktarlarda güzel bir şekilde karıştırın.
 • Cezvenin altını açarak demlenene kadar yavaş şekilde tarçınlı kahveyi taşırmadan karıştırın.
 • Ocak üstünde bulunan kahve hafif miktarlarda kabarmaya başladıktan sonra ocak üstünden alın.