Nilay Keçeci Ayva Detoksu Nasıl Yapılır?
 1. Anasayfa
 2. Diyet

Nilay Keçeci Ayva Detoksu Nasıl Yapılır?

0

Nilay Keçeci ayva detoksu hem sağlıklı hem de oldukça lezzetli bir detoks programıdır. Nilay keçeci ayva detoksu kolay olmasının yanı sıra insan sağlığına oldukça faydalı olan bir programdır. Ayva detoksu yemek sonrasında meydana gelebilecek hazımsızlık durumlarına karşı geliştirilen lezzetli bir detokstur. Ayvada bulunan lifler sebebiyle kilo vermenize de büyük fayda sağlamaktadır. Ayva ayrıca yağ yakımı için son derece lezzetli bir besindir. Spor yapan bireyler enerji almak ve vücudun daha iyi bir hale gelebilmesi içinde tüketilir. Tamamen farklı damak tatları ile kombinasyon yapılarak Nilay keçeci ayva detoksunu tercih edebilirsiniz.

Nilay Keçeci Ayva Detoksu Nasıl Yapılır?

Sindirim, kalp ve cilt sağlığı için oldukça faydalı olan ayva detoksu uzun süre tokluk hissini sunarken lifler bakımından da kilo verim hızını artırır. İçinde bulunan mineral ve vitaminler sayesinde bağışıklıkların güçlenmesine de fayda sağlar. Kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olan ayva detoksu yağı, yağ yakımı da hızlandırır. Lifli olması ayrıca midede fazla miktarlarda alan kaplayarak normalden daha erken doymaya ve tokluk hissi yaratmaya da fayda sağlar. Zayıflamaya etkisi ve sağlığa sunduğu katkıları ile bilinen ayva detoksu ayrıca cilt sağlığı içinde oldukça faydalıdır.

Fazla yemek yendiği durumlarda vücut dengesini sağlamak amacıyla da ayva detoksu tercih edilmektedir. Bunun için 1 orta boylarda ayvayı rendeledikten sonra tercihe göre 3 yemek kaşığı yoğurt ilave edilerek de tüketilebilir. Ayrıca yarım limonu yoğurt üstüne dökerek karıştırarak tüketmeniz de mümkündür. BU karışımı yoğurtsuz olarak da tüketebilirsiniz tamamen damak zevkinize kalmış bir durumdur. Sabah kahvaltıları yapılırken diğer detokslarda olduğu gibi ayva detoksu yaparken de bol miktarlarda yeşillik tüketilmelidir. Tüketilen yeşillikler metabolizmanın dengelenmesine ve hızlanmasına yardımcı olurken hayal edilen kilolara kavuşmaya da yardımcı olacaktır.

Ayva Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Ayvada bulunan lif sayesinde kilo vermek isteyenler için diyetlerde en fazla tercih edilen meyvedir. Son dönemlerde ulser probleminin artması nedeniyle ayva da sıklıkla tercih edilir. Ayva içinde bulunan antioksidanlar da vücudun temizlenmesi içinde son derece sağlıklıdır. Kolesterolün düşürülmesi ve özellikle kalp sağlığı içinde son derece etkili bir meyve çeşididir. Ayva detoksyu yapmak farklı hastalıklara karşı koruyucu kalkan görse de özellikle karaciğer için en önemli meyveler arasında yer alır.

Ayva Detoksu Zayıflatır Mı?

Kilo verme konusunda en önemli nokta vücutta bulunan yağların yakılmasını destekleyen işlemlerin kalıcı olmasıyla birlikte sıvı alım seviyesinde artış meydana gelmesidir. Bu sıvı artırımı vücutta detoks etkisi yaratır. Ayva detoksu yaparken yoğurt ve limon kullanarak tüketilmesi yağ yakım hızını artırır. Bununla birlikte antioksidan özelliği sayesinde bağışıklığın güçlenmesine de fayda sağlar. Düzenli olarak uygulanan ayva detoksu vücutta kalıcı olarak yağ yakımı gerçekleştirir.  Ayvada bulunan lifler de gün boyu tokluk hissi vererek gün içinde daha az yemek yemeye iterek tekrardan vücutta yağ birikmesinin önüne geçer.

Nilay Keçeci Örnek Ayva Detoksu Diyeti

Gerekli Malzemeler

 • Limon
 • Yoğurt
 • Ayva

Ayva Detoksu Yapılışı

 • İlk olarak ayvayı rendeleyin.
 • Daha sonra ayvanın üstüne 3 kaşık yağsız yoğurdu ilave ederek güzelce karıştırın
 • Son olarak yarım limonu üstüne sıkarak tüketebilirsiniz

Ayva Detoksuyla Zayıflayan Var Mı?

Son dönemlerde uzman doktorlar ve diyetisyenler tarafından da önerilen ayva detoksunu uygulamaktadır. Ayva detoksu sadece kadınlar için değil aynı zaman da erkekler tarafından da tercih edilerek uygulanan bir diyet programıdır. Bölgesel zayıflama ve vücuttaki kilo dengesinin sağlanmasına yardımcı olan doğal ve etkili ayva detoksunu uygulayarak kısa süre içinde ideal kilolarınıza kavuşabilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Ayva Glisemik İndeks ve Ayva Faydaları Nelerdir?

Nilay Keçeci Örnek Kabak Detoksu

Kabak Detoksu İçin Gerekli Malzemeler

 • 2 adet orta boylarda rende
 • 2 adet ceviz
 • Tercih edeceğiniz baharat çeşitleri
 • 2 yemek kaşığı yoğurt

Kabak Detoksu Yapılışı

 • İlk olarak 2 adet orta boydaki kabakları yıkadıktan sonra rendeleyin
 • Rendelenen kabakları yağsız tava içine alarak yağ atmadan güzelce pişirin
 • Pişme işlemi tamamlandıktan sonra bir tabak içine kabakları alarak üstüne 2 yemek kaşığı yoğurdu ilave edin
 • Daha sonra 2 adet cevizi ilave ederek baharatlarını ekleyin
 • Tercih edeceğin baharatları ekledikten sonra güzelce karıştırarak tüketebilirsiniz.
 • Afiyet olsun.