Kabak Detoksu Diyeti Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Kabak Detoksu Diyeti Nedir?

0

Kabak detoksu diyeti, son zamanlarda en fazla tercih edilen diyetlerden bir tanesi. Kalorisi oldukça düşük ve su içeriğinin fazla olması sebebiyle diyet için en ideal sebzelerden bir tanesidir. İnsanların konuşmalarının en başında kullandığı 3 günde 3 kilo verdiren diyet kabak detoksu diyeti olsa da, insanlar farklı metabolizmalara, kilolarına ve kilolarında bulunan yağ oranlarında farklılıklar vardır. Bu nedenle kişilere göre uygulanan bu diyetin 3 günün sonunda aynı oranda kilo vermeyeceği kesindir. Bu nedenle kişilere uygulanacak diyet programında farklı öğünler verilse de kilo verme garantisi kesinlikle vardır. Bu nedenle kabak detoksu diyeti zayıflamak isteyenler için en güzel diyetler arasındadır.

Kabak Detoksu Diyeti Kaç Gün Sürer?

Detoks diyetleri özellikle uzun süreli olmayan diyetlerdir. Yani haftalar ya da aylar sürecek diyetler arasında değildir. Bu nedenle kabak detoksu diyeti toplamda 3 gün sürmektedir. 3 gün sürecek olan bu diyetin tüm aşamalarını yaptığınızda 3 günün sonunda kilo vereceğinizin garantisi verilmektedir. Kabak detoksu diyetinin asıl amacı ise vücutta bulunan toksinlerden kurtulmak ve vücutta oluşan yağların erimesini ve ortadan kalkmasını sağlamaktır. Kabakta düşük kalori ve bol su olması sebebiyle hızlı ve etkili bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Not: Kabak detoksu diyetini yapmadan önce doktorlarla görüşerek onay alındıktan sonra yapılması kesinlikle önerilir.

Kabak Detoksunu Kimler Yapabilir?

Detoks programlarının asıl amacı hızlı kilo vererek vücudunuzun arınmasını sağlamaktır. Normal olarak insanların vücutlarını arındırması ve dinlendirmesi amacıyla ayda en az 2-3 gün boyunca detoks yapması önerilmektedir. Ancak en önemli konu ise kabak detoksu diyetini yapacak insanların sağlık açısından herhangi bir problemi olmamalı ve doktor izni alınarak yapılması gerekmektedir. Ayrıca detoks diyetini emziren anneler, hamileler ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin yapmaması önerilir.

Neden Kabak?

Başka sebzeler dururken neden kabak kullanarak zayıfladığımızı herkes tarafından merak edilen bir konudur. Bu nedenle kabağın faydalarını sayarak neden diğer sebzelerin önüne geçtiğini ve vücudumuza etki ettiği faydalar nedeniyle tercih edildiğini kısaca anlatmadan önce kabağın içinde bulunan zenginliklerden bahsedelim.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kabak Diyeti
  • 100 Gramlık kabak içerisinde ortalama 45 kalori bulunur ve içerisinde A,C,E,K vitaminlerini bulundurur. Vitaminlere ek olarak bakır, demir ve magnezyum mineralleri de fazlasıyla bulunmaktadır. Vitamin ve minerallere ek olarak beta ve alfa karotenlerler de kabağın içinde bulunur.
  • Kabak zayıflamanın yanı sıra kalp ve damar sağlığında bir kalkan olarak görülür ve insan vücudu için en sağlıklı sebzeler arasında bulunur. Kanserleri önler, göz ve sindirim sistemlerinin fonksiyonlarını destekleyerek vücudun hemen hemen her alanında aktif koruyucu bir rol üstlenir.

Yukarıdaki sebeplerinden dolayı sebzeler arasında ön planda tutulan kabak insan vücudu için en sağlıklı bir sebze çeşididir. Ancak bu kadar sağlıklı bir besinin detoks diyetini yapmadan önce kesinlikle doktor tarafından muayene edilerek onayı alınarak yapılması gerekir. Aksi halde sağlığınızdan olabilirsiniz.