2 Günlük Şok Diyet
  1. Anasayfa
  2. Diyet Listesi

2 Günlük Şok Diyet

0

2 günlük şok diyet ile 5 kilo vermek ister misiniz? Acil kilo vermeniz gerektiğinde sizde şok diyetlere başvuranlardansanız 2 günde 5 kilo diyeti tam size göre. Kilo vermekte zorlananlar için ödem attırıp yağları yaktıran bu diyet aynı zamanda İngiltere diyeti adıylada anılıyor. 2 günde 5 kilo verdiren diyet listesi nedir? 2 günde 5 kilo vermek mümkün mü? hepsi ve daha fazlası için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

2 günde 5 Kilo Verdiren Diyet Nasıl Yapılır?

2 günlük şok diyet sadece özel sıvıların alındığı, katı besinlerin belirli süre tüketilmediği bir diyet. Bu diyette  İlk 2 gün sıvı ağırlıklı beslenmek gerekiyor. Devamında ise 2 gün sebze, 2 gün protein ağırlıklı beslenerek dahada fazla kilo verebilirsiniz.

İngiliz diyeti özel bir karışımla yapılıyor. Aslında bu diyeti detoks olarak tanımlamak yanlış olmaz. Tarifini vereceğimiz İngiliz çayı ile diyetinizi desteklediğinizde istediğiniz sonucu almanız mümkün. Her gün 1-2 fincan bu çaydan tüketilmesi öneriliyor. Sonrasında hem verilen kiloyu korumak hemde daha fazla kilo vermek için tüketilen besinlerin sağlıklı pişirme yöntemleri ile hazırlanması gerekmektedir. Bu yöntemler; ızgarada, buharda, yada fırında gibi yağsız şekilde sağlıklı pişirme yöntemleridir.

Diyette spor eksik edilmemeli her gün minimum yarım saatlik yürüyüşler yapılmalıdır. Bu yürüyüşleri, yaşınıza kilonuza ve rahatsızlık durumlarınıza göre farklı egzersizler takip etmelidir. Günlük hareket süreniz 1 saatin altında olmamalıdır.

2 Günde 5 Kilo Verdiren Ödem Çayı

Yağ yakma özelliğine sahip bu çayı günde 2 fincan tüketmeniz gerekmektedir. Yapılışı ise şöyle; Kaynayan 1 bardak suyun içine 1 poşet yeşil çay atın ve 2-3 dakika kaynatın. Sonra ocağın altını kapatın ve 10 dakika demlenmesini bekleyin. Ardından bardağa alın ve üzerine iki parmak kadar süt ekleyin. Karışım ılık hale geldiğinde tüketebilirsiniz.

2 günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

İlk 2 Gün: Sadece doğal sıvı gıdalar tüketilebilir. Domates suyu ile güne başlanabilir. Güne, ayran ve taze sıkılmış sebze suları ile devam edilebilir. Akşam için çorba önerilmekte. Menülerin yerleri değiştirilebilir. Katı beslenme kesinlikle yasak. Şeker ve tuz diyette maalesef yok.

Düzenli uygulandığında ve sporla desteklendiğinde 5 kilonuzu verdiniz. Devam etmek isterseniz 2 gün protein 2 gün sebze ağırlıklı 20 gün beslenebilirsiniz. Örnek menüleri sizler için hazırladık. Yine günde 2 fincan 2 Günde 5 Kilo Verdiren Ödem Çayı tüketilmelidir.

2 günlük protein menüsü:

  • Kahvaltı: 1 dilim kepekli ekmek, 1 haşlanmış yumurta, yağsız peynir ve 1 bardak şekersiz çay veya kahve.
  • Öğle: 1 dilim kepekli ekmek, ızgara balık veya tavuk eti.
  • Ara öğünlerde: Süt, ayran, çay ya da kahve.
  • Akşam: 1 dilim kepekli ekmek, tavuk eti ya da kırmızı et, yağsız yoğurt.

2 günlük sebze menüsü:

  • Kahvaltı: 2 portakal, 2 elma veya 2 ananas.
  • Öğle: Sebze çorbası, bol yeşillikli salata.
  • Ara öğünlerde: 2 tane meyve.
  • Akşam: Lahana, havuç, kereviz veya pancar ve yeşillikli salata