Tülin Şahin Diyeti
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Tülin Şahin Diyeti

0

Tülin Şahin diyeti herkesin merak ettiği diyetlerdendir. Dünya çapında tanınmakta olan ünlü manken Tülin Şahin’in fit olmasının sebepleri  ve güzellik sırları herkesin merakını çekmektedir. Sıklıkla yaşam rutinlerini ve yeme içme alışkanlıklarını hayranları ile paylaşmaktadır. Tülin Şahin en çok takip edilen mankenlerden bir tanesidir. Özellikle anne olduktan sonra nasıl fit kaldığı, hangi diyeti yaptığı merak edilmektedir.

Tülin Şahin diyeti ekstra bilinmeyen veya duyulmamış hiçbir noktayı içermez. Herkesin bildiği ve kolaylıkla uygulayabileceği adımları içermektedir. Günlük yaşama entegre edildiği taktirde fit bir görünüme sahip olunabilir. Tülin Şahin nasıl kilo verdiği ile ilgili tüm sırları ve incelikleri kendi yazmış olduğu kitaplarda paylaşmaktadır. Sadece fit değil sağlıklı bir vücuda sahip olmak için oldukça önemli olan bu adımlar uygulanarak hayat kalitesi arttırılabilir.

Tülin Şahin diyeti belirli bir disiplin ve kurallar çerçevesinde uygulanır. Bu diyette önemli olan belli başlı noktalar şöyledir. Yürüyüş yapmak, bol su içmek, sağlıklı beslenmek, motivasyonu kaybetmemektir. Herkesin kolaylıkla uygulayabileceği ve başarılı sonuçlar elde edeceğini garanti eden  bir diyet içeriğidir.

Tülin Şahin Kimdir?

Tülin Şahin kimdir? Tülin Şahin Türkiye’nin en ünlü ve dünya çapında tanınmış mankenidir. 13 Aralık 1979 tarihinde doğdu. Danimarka’ da dünyaya gelmiştir. Ailesi Sivas’lıdır. 1995 yılında katıldığı bir yarışmada keşfedilmiştir. 1995 yılından beri mankenlik yapan ve kariyer hayatını başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. 2000 yıllarının en çok tanınan ve popüler mankenidir. Birçok kez Türkiye tanıtım elçisi seçilmiştir. 2019 yılında dünya evine girdi. Ve bu evliliğinden bir çocuk dünyaya geldi. Siena leyla adını verdiği bir kızı vardır.

Prestijli birçok moda haftasında yer almıştır. Paris Moda Haftası, Londra Moda Haftası, Milano Moda Haftası, Newyork Moda Haftası başta olmak üzere sayısız moda haftasında boy göstermiştir. 20 yıllık podyum sürecinde disiplinli şekilde çalıştığını ve yeme alışkanlıklarına çok dikkat ettiğini belirmiştir.

Tülin Şahin Nasıl Fit Kalıyor?

Tülin Şahin nasıl fit kalıyor? Uzun yıllar boyu fit kalan ve anne olduktan sonra gebelikte almış olduğu kiloları hemen eriten Tülin Şahin’in nasıl fit kaldığı ünlü mankene sürekli olarak sorulmaktadır. Düzenli olarak spor yapmanın önemli olduğuna vurgu yapmaktadır. Bunun yanı sıra kahvaltıyı çok sıkı yaptığı, öğle yemeği de aynı şekilde doyurucu şekilde yediği fakat akşam yemeğini çok az yediğini dile getirerek formunu buna borçlu olduğunu söylemiştir. Gün boyu enerji ihtiyacının karşılanması açısından sabah kahvaltının ve öğle yemeğinin önemine dikkat çeker.

Düzenli spor yapmak önemlidir. Fakat yanlış yapıldığı sürece bir işe yaramaz. Bu yüzden yarım saat veya 45 dakikalık bir antrenman doğru yapıldığı zaman etkili sonuç vermektedir. Etkili spor yaparak istenilen sonuç alınabilir.

Tülin Şahin Diyeti

Tülin Şahin diyeti disiplinli ve kurallar çerçevesindedir. Belli başlı fakat uygulanması kolay kurallar vardır. Kişiler kendini şartlandırarak bu diyeti uygulayabilir. Bu diyette nasıl beslenildiği ve açlık hissinin nasıl en aza indirilmesi gerektiği önemli bir noktadır. Kişilerin her aman kendini aç hissetmemesi için doğru beslenmesi ve öğünlerde yeterli miktarda beslenmesi gerekir. Öğün atlamak kilo vermeye yardımcı olmaz. Aksine daha çok yemek yemeye sebep olabilir. Her öğünde yemek yenilmelidir. Fakat akşam yemeklerine daha dikkatli olunmasında fayda vardır. Herkesin evinde bulunan yiyecekler ile sağlıklı ve az kalorili, aynı zamanda günlük enerji ihtiyacını karşılayacak besinler tüketilmelidir. Görsel açıdan güzel fakat sağlıksız olan her yiyecekten kaçınılmalıdır.

Ara öğünlerde süt veya meyce tüketilerek açlık hissi sağlıklı şekilde bastırılabilir. Tülin Şahin ara öğünlerde bir dilim pasta ile şekersiz kahve yapılabileceğini söylemektedir. Fakat bunun sık sık değil çok nadir olarak yapılması gerektiğini ifade eder. Kişiler kendine ödül olarak bu ara öğünü uygulayabilir. Bu ödül daha çok motive olmaya yardımcı olur.

Tülin Şahin diyeti ve nasıl fit kaldığının sırları  tüm kadınlar tarafından merak edilmektedir. Tülin Şahin, ufak tüyolar ile fit kalmanın ve gözükmenin mümkün olduğunu dile getirmektedir. Tülin Şahin diyetinde en önemli noktayı meyve oluşturmaktadır. Açlık hissedildiği zaman meye tüketilmesi gerektiğini sıklıkla dile getirmektedir. Regl dönemlerine canı çikolata çekenlerinde meyve tüketmesi gerektiğinin önemli olduğuna vurgu yapmaktadır.

İstenilen her yemek yenilebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken konu az ve küçük porsiyonlar da tüketilmelidir. Porsiyonlar küçük olduğunda hangi yemeğin yenildiğinin bir önemi yoktur. Az yemek bir sorun teşkil etmez. Tülin Şahin diyeti için su en temel noktadır. Sık sık su tüketilmesi gerekir. Bunun için elin altında sürekli su bulundurulması gerekir. Yemek yerken çiğneme kuralı sayesinde fazla kalori alınmaz. Her yenilen yiyecekte mutlaka 21 kez çiğnenmesi gerekmektedir.

Abur cubur tüketimi sonlandırılması gerekir. Abur cubur en çok kalori aldıran ve sağlık için zararlı ürünlerdendir. Abur cubur yememek için sağlıklı atıştırmalıklar tüketilmeli veya eli başka şeyler ile oyalanmamalıdır. Herhangi bir hobi bularak kişiler kendini abur cuburdan kurtarabilir. Televizyon başında vakit geçirmek abur cubur tüketimine zemin hazırlar. Resim yapmak veya örgü örmek güzel örnek olabilir.

Gerçekten aç olunup olunmadığına karar verilmesi gerekir. Bazen aç olunmasa da sadece can sıkıntısından dolayı sürekli yemek yenilmektedir. Regl veya moral bozukluğu zamanlarında bazı kişiler aşırı derecede yemek yemeye eğilimli olabiliyor. Bunun önüne geçilmesi açısından kişinin yemek yemeden önce kendisine gerçekten aç mıyım diye sormasında fayda vardır. Gerçekten aç olunduğu taktirde yemeklerden küçük porsiyon olacak şekilde yenilmelidir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Dr. Nowzaradan Diyeti

Diyet sürecinde önemli olan şeylerden biri motivasyondur. Motivasyonunu kaybeden kişiler için diyet süreci başarısız sonuçlanabiliyor. Bu yüzden motivasyonun kaybolmaması için taktikler bulunmalı. Kişiler kendilerini zayıfmış gibi hissederek motive olabilir. Böylelikle de motive olunmuş olur ve kısa sürede zayıflanabilir.

Selülitler çoğu kadının kabusudur. Tülin Şahin’in bu noktada önemli tüyoları vardır. Susam ve badem yağı ile mandalina suyu , 5 damla su karışımı hazırlanarak selülit olan bölgeye sürülerek sert bir fırçayla masaj yapılır. Sabah ve akşam iki kez uygulandığı taktirde selülitlerden kurtulmak mümkün olacaktır.

Diyet sürecinde kilolarınızla takıntılı olmayı bırakmak çok önemi bir noktadır. Sürekli kiloları dert etmek psikolojik açıdan kişileri yıpratabilir. Takıntılı olma hali bırakıldığı taktirde diyet süreci daha konforlu bir şekilde ilerleyecektir. Kişilerin kendini yıpratmadan kilo vermesi için kilolarına takıntılı olmayı bırakması gerekir. Tülin Şahin diyeti açısından bu noktaya dikkat edilmeli ve mümkün olduğu derecede uygulanmaya çalışılmalıdır.

Elbette ki diyetin yanı sıra sporda önemlidir. Bol bol yürüyüş yapmak diyet sürecinde kilo vermek için faydalı olacaktır. Her gün 1 saat yürüyüş yapıldığında vücuda inanılmaz etkileri söz konusudur. Günde bir saat yürüyüş yapmaya vakti olmayan kişiler gidecekleri yerlere varmadan 1 durak öncesinde inerek yürüyüş yapmış olabilirler.

Diyet sürecinde kendine ve kilo vereceğine inanan kişiler daha başarılı olmaktadır. Her fırsatta başarılacağının düşünülmesi ve bunun sesli olarak söylenmesi gerekir. Diyet ve spor kadar önemli olan şey kişilerin kendine inanması ve motive olmasıdır.