Redepra Kilo Aldırır mı?
  1. Anasayfa
  2. Diyet

Redepra Kilo Aldırır mı?

0

Redepra Kilo Aldırır mı? sorusu ilacı kullanmak zorunda kalan ve kullanan kişiler tarafından en fazla merak edilen konuların başında gelmektedir. Bu ilacın detayları ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmak, vücudunuzda meydana gelebilecek yan etkilerin ön belirtilerini de ortaya çıkarabilir. Ayrıca insanlarda her bünyede farklı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Dolayısı ile her bireyde farklılıklar göstereceğinin unutulmaması gerekmektedir.

Redepra kullanmaya başladıktan sonra bu ilacı kullanan bireylerin ortak söylemi ise ilacı kullanmaya başladıktan sonra kilo almaya başladıklarını söylemesidir ve bu sayı hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Kilo almanın yan etkisini göstermeyen ve tam aksine zayıfladığını dile getiren bireylerin sayısı da oldukça fazladır. Ancak unutulmaması gereken en önemli konu ilacı kullanmaya başlamadan önce kesin ve net bir hükmün verilmeyeceğidir. Redepra kilo aldırır mı sorusunun cevabını kesin öğrenmek için bireylerde farklı yan etkiler gösterdiği için ilacı kullanmaya başladıktan sonra kendiniz cevabını öğrenebilirsiniz.

Repedra Kullandıktan Sonra Kilo Alabilir Miyim?

Redepra, 18 yaş üstünde majör depresif bozuklukları tedavisinde önerilen bir ilaç olarak bilinir. Bireylerin yaşam kalitelerini ciddi seviyede etkileyen problemler, doktor kontrolünden sonra önerilen Redepra ile kontrol altına alınması mümkündür. Kullanılan diğer ilaçların yan etkileri olduğu gibi Redepra ilacının da yan etkileri elbette bulunmaktadır. Bu yan etkilerin en üst sıralarında ise alınan kilolardır.

REdepra kullanıldıktan sonra bir ay içinde beklenmedik şekilde kilo aldıklarını söyleyen bireylerin sayısı oldukça fazladır. Bireyler majör depresyon teşhisi konulduktan sonra Redepra kullanmaya başladıktan sonra kilo almaya başlayabilirler. Ancak ne kadar uzun süre kullanırsanız kullanın kilo almaya başladı iseniz ilacı kullandığınız sürece kilo almaya devam edeceksiniz. Redepra 15 mg kilo alanlar için en az doz seviyede kullanarak kilo alan bireyledir. Durum oldukça rahatsız edecek gibi görünse de kendi kararınızı vererek ilacı bırakabilir ya da tekrar doktor kontrolüne giderek doktorunuza bu konuda danışabilirsiniz.

Redepra Neden Kilo Aldırır

Redepra Neden Kilo Aldırır?

15 MG Redepra kilo yapar mı sorusu ilacı ilk kez tedavi amacıyla kullanacak olanlar tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur. Redepra ilacının en önemli ve üst sıralarda yer alan yan etkilerinden bir tanesi de iştah açması ve buna bağlı olarak kilo almanıza neden olmasıdır. Buna göre alınan bu ilacın kilo almanıza neden olmasının tek sebebi iştah açması ve buna bağlı olarak süregelen yemek yemeniz ve kilo almanızdır.

Özellikle ilacı kullanmaya başladıktan ilk 2 haftası içinde iştahınızda ciddi seviyede açılmalar ve süregelen açlık hissi meydana gelir. Fazla kilolara sahip olan ve bu ilacı kullanmak zorunda olan bireyler bu konuda ciddi sorunlar yaşamaktadır. Redepra ilacının bireylerde uyandırdığı iştah açma hissi nedeniyle sürekli olarak yemek yeme isteği devam eder. Bu yüzden birden fazla kişi tarafından kullanan bireylerin en önemli şikâyetleri sürekli olarak kilo almalarına neden olmasıdır. REdepra ilacının kilo alma nedenlerinden bir tanesi de bireyleri hareketsiz kalmaya teşvik etmesidir. Redepra ilacının diğer yan etkisi de bireyleri uykuya eğilime sokmasıdır. Bu da hareketsiz kalmanıza ve kilo artış hızını yükseltmesine neden olur. Redepra ilacının diğer yan etkileri arasında ise uyku, güçsüzlük ve süregelen halsizlik isteğidir. İlacı kullanırken birkaç gün boyunca hareketsiz kalmak direkt olarak kilo almanıza neden olabilmektedir.

Redepra Zayıflatır Mı ?

Redepra Zayıflatır Mı?

Redepra ilacı kilo aldırmanın yanı sıra kilo vermek isteyenler tarafından da aktif olarak kullanılan bir ilaçtır. Redepra ilacını kullanan 100 kişiden 70 tanesi kilo aldığını ifade ederken geriye kalan 30 kişi ise bu ilacın zayıflamalarına neden olduğudur. Doktor kontrolünden sonra size söylediği talimatlara göre kullanmanız durumunda hiçbir şekilde sorun ve problemle karşı karşıya kalmayacaksınız. Ayrıca yan etkilerinin de unutulmaması son derece önemlidir. REdepra kullanarak zayıflamış olan bireyler, bu ilacı fazla kilolarından kurtulmak amacıyla kullanırsa hayatınızı kaybetmenize neden olabilecek sorunları da doğuracağını unutmayın. Ancak ölüm riskinin oldukça düşük olduğunun altını çizsek te zayıflamak amacıyla kesinlikle kullanmayın.

thumbnail
Önerilen Yazı
Balık Yağı Kilo Aldırır Mı ?

Redepra İlacının İçeriği Nedir?

Redepra ilacı içinde Mirtazapin bulunan bir antideprasan ilacı olarak kullanılır. Beyinde bulunan dengesiz durumları ve kimyasalları düzene sokan, sakinleşmenizi, daha uysal ve anlayışı olmanızın yanı sıra halsiz ve yorgun hissetmenizi sağlayan bir ilaçtır. İçinde bulunan etken maddeler sinir sistemini kontrol ederken bireylerin depresyondan çıkarak depresyon sorununu en iyi şekilde atlatmalarını sağlar.

Redepra ilacını kullanım sırasında bireylerden bir hayli enerji yakarken yan etkileri arasında yer alan iştah açması nedeniyle fazla kilo almanıza neden olabilmektedir. Genellikle 15 mg la başlanan bu ilacın 30 mg olanı ise oldukça güçlüdür. Bireyler bu ilacı kendi kafalarına göre dozajını yükseltmemesi gerekmektedir. Fazla kilo artışı 15 mg’ın aksine 30 mg’da daha fazla görülmektedir. 30 mg kullanan bireylerin 30 gün içinde yaklaşık olarak 7 kiloya kadar kilo aldıkları gözlemlenmiştir.