1. Ana Sayfa
  2. Diyet Listesi
  3. Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır

featured

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve göbeğinizden hızlıca kurtulmak istiyorsanız yapacağınız hurma diyeti sizin için en hızlı çözüm olacaktır. Bu diyet sayesinde metabolizma hızınıza göre bir hafta 5 ile 6 kilo arasında zayıflamanız mümkün olacaktır. En çok tercih edilen diyetlerinden olan hurma diyeti, karantina döneminde fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak. Peki bu iki mucizevi besin hurma ve yoğurdun bir araya gelmesiyle oluşan hurma diyeti nasıl yapılıyor.

Ender Saraç hurma diyetini uygulamaya başlamak için geç kalmadınız.

Haftada 5 ile 6 kilo arasında zayıflama sağlayan işte o hurma yoğurt diyeti!!!!!

 Günlük 21 hurma tüketimi ile sınırlı olan diyetle 7 günde 5 kilo veriliyor. En çok tercih edilen diyetlerinden biri olan hurma yoğurt diyetinde su dışında yemek yok. Bu diyetin en önemli özelliği göbek yağlarını hızlıca eritmesidir.

Hurma besin bakımından glisemik indeksi düşük, lif oranı yüksek  kişiyi uzun süre tok tutacak olan ve böylece zayıflamanızda önemli rol oynayan harika bir besin olacaktır.  Bu diyette günlük 900 kalori almış olacaksınız.

Önerilen Yazı
Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Bir haftalık bu diyetinizde; hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışında bir şey yok. Günde en fazla tüketilecek hurma sayısı da 21 olması gerekmektedir. Dilerseniz kendi tercihinize göre hurma sayısını azaltabilirsiniz.  Günlük 30-40 dakika arası yürüyüşler  yaparak da diyeti desteklemeniz gerekmektedir.

Bol su içerek diyetin etkililiğini arttırabilirsiniz.

Çok zorlanmaya başladı iseniz 4-5 gün ile sınırlı tutabilirsiniz. Ancak tekrar hurma yoğurt diyetine başlamak için 2 hafta geçmesini bekleyiniz. Sürekli olarak diyeti uygulamak vücudunuza olumsuz yönde zarar verebilir.

HURMALARI BİR GÜN ÖNCEDEN SUYA YATIRIN: 

Hurma diyetinin etkisini artırmak ve kalorisini düşürmek için bir gece öncesinden hurmaları bıçakla ortadan ikiye bölerek bir kase içerisine koyun. Suda bekletilen hurmanın ishal yapıcı etkisi artmaktadır. Ve de tok tutma özelliği artacaktır.

HURMA DİYETİ PROGRAMI: 

Sadece sınırsız su ve yeşil çay serbest. Öğünler ise aşağıdaki  gibidir:

Sabah Kahvaltısı: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Öğlen Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Akşam Yemeği: 1 kase light yağsız yoğurt ve 7 adet hurma

Yağlı yoğurt veya yarım yağlı yoğurt da kullanabilirsiniz.

Diyetiniz bittikten sonra beslemenize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kilo almanız çok hızlı olacaktır. Şok bir diyet uygulayıp kilonuzu verdikten sonra hızlıca geri almak istemezseniz öyle değil mi ?

Not: Diyeti yapmadan önce doktorunuza danışınız.

Diğer Yazılarımıza da Göz Atın
Yorum Yap

Yorum Yapmak Ister misiniz ?