Elma Diyeti ve Bilinmesi Gerekenler

Elma-Diyeti-ve-Bilinmesi-Gerekenler-1

Elma Diyeti faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz ana ürünü elma olan ve ek gıdalar içeren bir diyettir. 3 günde 3 kiloya kadar kilo vermenizi sağlar. Şok bir diyettir bu yüzden uzun süre de yapılması tavsiye edilmez. Metabolizmayı hızlandırır ve yağları yakmada yardımcıdır. Özellikle karın bölgesindeki yağları yakmakta oldukça etkilidir. Ayrıca çok iyi bir antioksidandır ve kilo verirken ödemlerinizden de kurtulmanıza yardımcı olur. Düşük kalorili bir besin olması da kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. İçerdiği yüksek lif oranıyla bağırsakları çalıştırır ve sindirim sistemi düzenler. Yine içerdiği lif sayesinde tokluk hissi verir bu sayede vücuda fazla kalori alımını engeller. Demir bakımından zengin bir besindir. İçerdiği vitaminler de kabuğuna yakın kısımda yer aldığı için kabuğuyla tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Toksinleri atarken yağ hücrelerinin etrafındaki toksinleri de vücuttan uzaklaştırdığı için bu dokulara ulaşımı kolaylaştırarak kilo vermeyi hızlandırır.

Her diyette değindiğimiz konuya yine değinmek isteriz ki doktorunuzun onayı olmadan asla başlamayın hele ki Elma Diyeti gibi şok bir diyetse. Yüksek oranda asit içerdiği için ülser, gastrit ve safra asidi fazlalığına bağlı olarak vücudunuza rahatsızlık verebilir. Bu tür hastalar özellikle doktorlarına danışıp başlamalıdır.

İçindekiler

1 HAFTA ELMA YİYEREK KAÇ KİLO VERİLİR?

Elma Diyetinde 1 hafta elma yiyerek yaklaşık 5 kilo verilebilir. Düzenli uygulandığında bu kiloya ulaşmak mümkün. Ama bir şeyi unutmayalım ki şok diyetler uzun süre uygulanmaz. Sağlığınıza zarar verebilir. Bu yüzden ara verip tekrar başlamak en ideal olanıdır. Tabii ki doktor onayı olmadan asla tek başınıza karar vermeyin.

1 HAFTA BOYUNCA SADECE ELMA YERSEK NE OLUR?

Sadece elma ve kahvaltıda birkaç çeşit ek gıda tüketerek kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Ayrıca vücudunuzda ki ödemlerden de kurtulmak için çok etkili bir diyettir. 1 hafta da 5 ila 6 kiloya kadar zayıflayabilirsiniz. Ama unutmamak lazım ki her vücutta bu rakam kesin değildir değişiklik gösterebilir.

SADECE ELMA YİYEREK ZAYIFLANIR MI?

Sadece elma yiyerek elbette kilo verilebilir ama aynı zaman da ödemde atılabilir. Yüksek lif içerdiği için bağırsakları çalıştırır ve aktifleştirir. Düşük kalorili olması nedeniyle de kolay şekilde kilo verdirir.

ELMA DİYETİ NASIL OLUYOR?

3 gün uygulanır ve daha fazlası sağlık açısından zararlıdır. Her gün aynı öğünleri içerir. Diyeti yaparken 2 litre su içilmeli ve egzersiz ihmal edilmemelidir. Yine diyet sırasında tuz, şeker ve unlu mamuller tüketmemeye dikkat edilmelidir. Güne başlarken kahvaltılarda yağsız süte yulaf ve elma rendesi ekleyerek başlayabilirsiniz. Elma demişken, bir de Elma Dilim Patates kaç kalori göz atmak ister misiniz?

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık